Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Współpraca dla dobra dziecka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Współpraca dla dobra dziecka Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2014

small.jpgRok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie już tęsknią za wakacjami. Październik to czas zebrań rodziców. W Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim na popularnej wywiadówce w dniu 22 października br. spotkali się rodzice 472 uczniów, w tym 66 zerówkowiczów, dyrekcja, nauczyciele i organ prowadzący. Oprócz omówienia podstawowych zasad funkcjonowania placówki, praw i obowiązków ucznia dużo czasu poświęcono ostatnim inwestycjom, m.in. wymianie pokrycia dachowego, rynien i modernizacji kanalizacji. Kosztowało to budżet gminy ponad 100tys.zł. Dyrektor Benedykt Mroziński przedstawił rodzicom bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych oraz pochwalił się ostatnim sukcesem nauczycieli najmłodszych klas, czyli otwarciem figlowiska- ale o tym za chwilę.  

Każdy z uczniów, bez względu na wiek czy predyspozycje zdrowotne znajdzie tu coś dla siebie. Mamy zespoły taneczne, chór, koła naukowe i sportowe. W klasach 11 tablic interaktywnych uprzyjemnia naukę. Wystarczą tylko dobre chęci i mobilizacja ze strony rodziców. Nie sposób przecenić wkładu rodziców w funkcjonowanie szkoły. Wspierają oni ją rzeczowo, finansowo jak i poświęcając swój czas na prace porządkowe czy organizację imprez dla dzieci- podkreślał dyrektor.

Jako przedstawiciel organu prowadzącego placówkę Burmistrz Andrzej Grabowski podkreślał potrzebę współpracy wszystkich trzech stron: dyrekcji szkoły, samorządu oraz rodziców. Wówczas stworzone zostaną najbardziej optymalne warunki spełniające potrzeby rozwojowe uczniów.

Szkoła jest bezpieczna i w pełni wyposażona. Nasze dzieci nie musza mieć kompleksów przed mieszkańcami dużych miast. Organ prowadzący jak i dyrektor szkoły stworzył wraz z nauczycielami warunki do nauki. Nasze wyniki z egzaminów klas szóstych systematycznie rosną, mamy lepszą średnią niż powiat, województwo, a nawet kraj. Jest to wskaźnik, że starania samorządu i kierowane na oświatę środki z budżetu gminy są dobrze spożytkowane. Samorząd troszczy się również o kondycję uczniów. Obiekty sportowe są do ich dyspozycji. Bezpłatnie mogą korzystać z Centrum Rekreacji i Sportu, a lada dzień z pływalni.  Przecież sport zawsze korzystnie odbije się na zdrowiu młodego człowieka- dodał Burmistrz- Jednocześnie dziękuję za współpracę z Radą Rodziców. Jest to organ, który ma olbrzymi wpływ nie tylko na program nauczania, ale również wychowania w szkole. Ta współpraca z organem prowadzącym jak i dyrektorem jest wzorowa.

Obecne na zebraniu przewodnicząca rady rodziców Anna Wardzińska zachęcała do udziału w organizacji imprez, gdyż cały dochód z zabaw karnawałowych i zbiórek trafia do uczniów m.in. na podręczniki, słodycze czy wyposażenie klas.

Przed zebraniem z rodzicami, na wniosek nauczycieli klas 0-3 burmistrz, dyrektor oraz przewodnicząca rady rodziców dokonali otwarcia nowej sali zabaw nazwanej figlowiskiem. Dzieci mogą spędzać tu czas ucząc się przez zabawę. W wielkim lustrze ćwiczyć postawę i wymowę, uczyć się matematyki w czasie zabawy w sklep czy skacząc na muzycznej mapie ćwiczyć koordynacje i spostrzegawczość.   

1.jpg 
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!