Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Myśliwi czy już hodowcy?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Myśliwi czy już hodowcy? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2014

mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_000.jpgTradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego Koła Łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana dziesięciu myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie i przychylności św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 16 kogutów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia głów oddali im hołd. Łowczy koła Zdzisław Orfin podsumował polowanie.

Najwięcej bażantów (po 3) upolowali: Henryk Suleński, Jerzy Dzwonkowski, Dariusz Piątek i Paweł Przyjemski. Podkreślał, że niedawno koło wypuściło 106 bażantów, a dzisiaj poluje raczej dla tradycji .

Gratulując myśliwym obfitych łowów Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękował za coroczny udział w dożynkach gminnych i eksponowanie swoich trofeów.

Myślistwo to nie tylko dbanie o ekosystem lasów i pól. To również kultywowanie tradycji, przekazywanie młodszym pokoleniom wzorców do naśladowania. W czasach okupacji czy komunizmu myśliwi i strażacy byli grupami, które w ukryciu walczyły z okupantem. Uczyły odpowiedzialności i dyscypliny- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Prezes Jerzy Susicki przekazał życzenia od najstarszych, nieobecnych członków. Wręczył Jarosławowi Sumara z gm. Łysomice zaświadczenie o ukończeniu stażu w kole i zdaniu egzaminu. Stał się on pełnoprawnym myśliwym koła Knieja. Jego opiekunem był myśliwy Paweł Przyjemski. W trakcie stażu jest natomiast mieszkaniec Bielska Michał Krajewski, którego opiekunem jest Henryk Dębski.

Koło łowieckie „Knieja" działa ponad 50 lat. Półwiecze świętowało w grudniu 2011r. Jest to jedyne koło, które cały swój rewir polowań ma na terenie gminy Kowalewo Pom. Myśliwi biorą również udział w odłowie królików na toruńskich nekropoliach.

Na terenie gminy swoje tereny łowieckie mają również inne koła: „Grzywacz", Daniel", „Osa" i „Tur". Łącznie poluje na naszym terenie ok. 300 myśliwych. Wśród nich jedynie 14% to Kowalewiacy.

mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_001.jpg
mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_002.jpg
mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_003.jpg
mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!