Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Myśliwi czy już hodowcy?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Myśliwi czy już hodowcy? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2014

mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_000.jpgTradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego Koła Łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana dziesięciu myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie i przychylności św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 16 kogutów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia głów oddali im hołd. Łowczy koła Zdzisław Orfin podsumował polowanie.

Najwięcej bażantów (po 3) upolowali: Henryk Suleński, Jerzy Dzwonkowski, Dariusz Piątek i Paweł Przyjemski. Podkreślał, że niedawno koło wypuściło 106 bażantów, a dzisiaj poluje raczej dla tradycji .

Gratulując myśliwym obfitych łowów Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękował za coroczny udział w dożynkach gminnych i eksponowanie swoich trofeów.

Myślistwo to nie tylko dbanie o ekosystem lasów i pól. To również kultywowanie tradycji, przekazywanie młodszym pokoleniom wzorców do naśladowania. W czasach okupacji czy komunizmu myśliwi i strażacy byli grupami, które w ukryciu walczyły z okupantem. Uczyły odpowiedzialności i dyscypliny- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Prezes Jerzy Susicki przekazał życzenia od najstarszych, nieobecnych członków. Wręczył Jarosławowi Sumara z gm. Łysomice zaświadczenie o ukończeniu stażu w kole i zdaniu egzaminu. Stał się on pełnoprawnym myśliwym koła Knieja. Jego opiekunem był myśliwy Paweł Przyjemski. W trakcie stażu jest natomiast mieszkaniec Bielska Michał Krajewski, którego opiekunem jest Henryk Dębski.

Koło łowieckie „Knieja" działa ponad 50 lat. Półwiecze świętowało w grudniu 2011r. Jest to jedyne koło, które cały swój rewir polowań ma na terenie gminy Kowalewo Pom. Myśliwi biorą również udział w odłowie królików na toruńskich nekropoliach.

Na terenie gminy swoje tereny łowieckie mają również inne koła: „Grzywacz", Daniel", „Osa" i „Tur". Łącznie poluje na naszym terenie ok. 300 myśliwych. Wśród nich jedynie 14% to Kowalewiacy.

mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_001.jpg
mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_002.jpg
mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_003.jpg
mysliwi_czy_juz_hodowcy_04_11_14_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!