Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mały Ekolog - żyje z przyrodą w zgodzie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mały Ekolog - żyje z przyrodą w zgodzie Drukuj
Wpisał: Ilona Plewa, Katarzyna Sierakowska   
04.11.2014

small.jpgW dniach 27 i 28 października 2014 r. odbyły się szkolne konkursy wiedzy ekologicznej pod hasłem „Mały Ekolog", które były kontynuacją działań z zakresu edukacji ekologicznej.

W swej działalności kształtujemy postawy przyjazne dla środowiska. Dzieci wiedzą, że Ziemię mamy tylko jedną.

Budzić świadomość ekologiczną u najmłodszych dzieci można na różne sposoby, lecz najskuteczniejszą metodą jest oczywiście działanie, które wiąże się z przeżywaniem. We wrześniu dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w zabawach ekologicznych.

Poprzez konkurs ekologiczno-plastyczny „Jesienne coś z niczego" zachęcamy do obserwacji otaczającej nas przyrody oraz szacunku do wszystkiego, co ją otacza, zwłaszcza kolorowej i bogatej w dary pory roku jesieni. Biorąc udział w konkursie „Mały Ekolog", uczniowie pogłębiają swoją wiedzę z zakresu przyrody i zależności w niej panujących, budzą swą świadomość ekologiczną, wzbogacają swoje słownictwo, wynoszą wnioski, poprzez co rozbudzają w sobie odpowiedzialność za losy Ziemi.

Do konkursu „Mały Ekolog" przystąpiło aż 11 drużyn trzyosobowych z klas O-II podzielonych na dwie kategorie.

27 października rywalizowali między sobą uczniowie klas O-I, a kolejnego dnia klasy drugie. Podczas konkursu uczestnikom kibicowali wychowawcy i licznie zgromadzeni rodzice.

Uczniowie w kategorii I mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, zmagając się z zagadkami ekologicznymi, umiejętnością segregacji śmieci, znajomością liści i owoców poszczególnych gatunków drzew. Wiedziały, które krajowe zwierzęta są pod ścisłą ochroną. Wyłonienie zwycięskiej drużyny nastąpiło na podstawie największej ilości punktów. Tak więc bilet do lasu dla całej klasy wygrała drużyna z I a: Olga Górna, Magdalena Oleś i Michalina Oleszczak.

Uczestnicy konkursu w kategorii II również zmierzyli się z zagadkami ekologicznymi, które miały  formę gry planszowej. Wyszukiwali zwierzęta objęte ochroną ukryte w wykreślance, rozwiązywali krzyżówkę, rebus. Walka była wyrównana, konieczne było przeprowadzenie dogrywki. W pojedynku klas drugich zwyciężyła II c reprezentowana przez Piotra Orzechowskiego, Pawła Panaka i Dominika Hinza. Nagrodę - wycieczkę dla całej klasy do Leśna wręczył Dyrektor Szkoły p. Benedykt Mroziński. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za przychylność Dyrektora, który był sponsorem nagród, oraz pomoc wychowawców, rodziców i pań z obsługi.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!