Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 96 rocznica odzyskania niepodległości

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

96 rocznica odzyskania niepodległości Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.11.2014

10.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy oddali hołd poległym i świętowali powrót Polski na mapy Europy. To już 96 rocznica jak nasz kraj odzyskał niepodległość. Po 123 latach niewoli znowu byliśmy wolni i świadomi własnej tożsamości. Obchody zainaugurowała tradycyjnie już msza święta w intencji miasta, gminy i ojczyzny, którą celebrował ks. Marek Wysocki. Następnie udano się do parku im. 730-lecia Miasta, gdzie oddano hołd poległym w walce za wolną Polskę. W imieniu społeczeństwa wiązankę kwiatów złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Jerzym Orłowskim i ks. Markiem Wysockim. 

Kwiaty lub datki na renowację miejsca pamięci przekazali także licznie zgromadzeni w tym miejscu przedstawiciele organizacji społecznych, szkół, zakładów pracy. Zebrana kwota w wys 400zł. zasili konto Komitetu Renowacji Pomnika.

Oprócz sztandarów: gminnego, strażackiego, szkoły podstawowej w Kowalewie i gimnazjum w uroczystości wzięli udział również zuchy ze szkoły podstawowej w Kowalewie, Honorowy Obywatel Miasta siostra Monika i rodzina Honorowego Obywatela śp. Stanisława Dąbkowskiego.    

Część artystyczna uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu artystów sceny poznańskiej, którzy w sposób nie tylko patriotyczny pokazali jak można cieszyć się z odzyskanej niepodległości. Bisów i wspólnego śpiewania nie było końca. Dochód z wejściówek (5zł. od osoby) w całości zostanie przekazany na organizację Mikołajek dla dzieci.  

Bardzo dziękuję za uczestniczenie w tej pięknej uroczystości. Wspaniała oprawa muzyczna pozwoliła nam świętować radośnie. Serdecznie dziękuję służbom mundurowym za zapewnienie bezpiecznego przemarszu, a mieszkańcom za udekorowanie swoich posesji flagami narodowymi- podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!