Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 96 rocznica odzyskania niepodległości

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

96 rocznica odzyskania niepodległości Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.11.2014

10.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy oddali hołd poległym i świętowali powrót Polski na mapy Europy. To już 96 rocznica jak nasz kraj odzyskał niepodległość. Po 123 latach niewoli znowu byliśmy wolni i świadomi własnej tożsamości. Obchody zainaugurowała tradycyjnie już msza święta w intencji miasta, gminy i ojczyzny, którą celebrował ks. Marek Wysocki. Następnie udano się do parku im. 730-lecia Miasta, gdzie oddano hołd poległym w walce za wolną Polskę. W imieniu społeczeństwa wiązankę kwiatów złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Jerzym Orłowskim i ks. Markiem Wysockim. 

Kwiaty lub datki na renowację miejsca pamięci przekazali także licznie zgromadzeni w tym miejscu przedstawiciele organizacji społecznych, szkół, zakładów pracy. Zebrana kwota w wys 400zł. zasili konto Komitetu Renowacji Pomnika.

Oprócz sztandarów: gminnego, strażackiego, szkoły podstawowej w Kowalewie i gimnazjum w uroczystości wzięli udział również zuchy ze szkoły podstawowej w Kowalewie, Honorowy Obywatel Miasta siostra Monika i rodzina Honorowego Obywatela śp. Stanisława Dąbkowskiego.    

Część artystyczna uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu artystów sceny poznańskiej, którzy w sposób nie tylko patriotyczny pokazali jak można cieszyć się z odzyskanej niepodległości. Bisów i wspólnego śpiewania nie było końca. Dochód z wejściówek (5zł. od osoby) w całości zostanie przekazany na organizację Mikołajek dla dzieci.  

Bardzo dziękuję za uczestniczenie w tej pięknej uroczystości. Wspaniała oprawa muzyczna pozwoliła nam świętować radośnie. Serdecznie dziękuję służbom mundurowym za zapewnienie bezpiecznego przemarszu, a mieszkańcom za udekorowanie swoich posesji flagami narodowymi- podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!