Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zadanie wykonane i Komitet się rozwiązał

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zadanie wykonane i Komitet się rozwiązał Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2014
zadanie_wykonane_13_11_14_000.jpgW dniu 23 maja br. Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim punktem kulminacyjnym świętowała podwójny jubileusz czyli 50-lecie powstania szkoły i 30-lecie nadania imienia Marii Konopnickiej tej placówce. Od maja 2013r. trwały przygotowania. O każdym ważniejszym wydarzeniu w roku jubileuszu pisaliśmy, również zdaliśmy Państwu obszerną relację z samej majowej uroczystości.

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5484&Itemid=16

Zanim jednak chwila ta nadeszła szkoła przygotowywała się ponad pół roku, aby wydarzenie utkwiło w pamięci na kolejne pokolenia. Pierwszym zadaniem było powołanie Honorowego oraz Roboczego Komitetu, które miały za zadanie doprowadzić do  tak szczęśliwego finału. Patronat nad uroczystością i przewodnictwo w Honorowym Komitecie objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

W dniu 12 listopada br.  podsumowano uroczystość i zakończono działalność obu komitetów. Dyrektor Szkoły Benedykt Mroziński dziękował każdemu osobiście za wkład i zaangażowanie. Nie zapomniano o najdrobniejszej funkcji i podziękowaniu za jej rzetelne wypełnienie.

Nie byłoby tak wspaniałej uroczystości i tylu pochlebnych opinii, gdyby szkoła nie miała tylu przyjaciół oraz tak wspaniałej kadry. Bardzo dziękuje, że mogłem liczyć na Państwa przychylność oraz poświęcony prywatny czas.- podkreślał dyrektor Mroziński wręczając Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu oraz emerytowanym nauczycielom pp. Władysławie i Eugeniuszowi Jabłońskim specjalne podziękowania.

Każdy z członków dzielił się swoimi wrażeniami z przebiegu uroczystości oraz ocenami jakie do niego dotarły. Podkreślano profesjonalizm w przygotowaniu, zaangażowanie wszystkich nauczycieli i dobrą współpracę. Emerytowany dyrektor Zuzanna Tarkowska zauważyła, że na efekt niewątpliwie miała wpływ dobra współpraca szkoły z organem prowadzącym.

Wszystkie uroczystości gminne są przygotowywane na jak najwyższym poziomie. Nie można się do niczego przyczepić. Nie mamy czego się wstydzić, ani mieć kompleksów. Podziwiają nas nawet Warszawiacy. Komitet Honorowy, Roboczy jak i grono pedagogiczne nie miało innego wyjścia jak dorównać wysoko postawionej poprzeczce- podkreślała pani Zuzanna.

Członkowie spotkania podjęli decyzję o rozwiązaniu komitetów, oraz podziwiali film, zdjęcia, kroniki, specjalne gazetki dokumentujące przebieg uroczystości oraz zebrane wspomnienia prawie 100 absolwentów tej szkoły.

Na stronie http://sp.kowalewopomorskie.pl/jubileusz/jubileusz1.html można prześledzić przebieg przygotowań i samej uroczystości oraz zapoznać się z bardzo długą listą absolwentów i darczyńców.

zadanie_wykonane_13_11_14_001.jpg
zadanie_wykonane_13_11_14_002.jpg
zadanie_wykonane_13_11_14_005.jpg
zadanie_wykonane_13_11_14_003.jpg
zadanie_wykonane_13_11_14_004.jpg

 


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!