Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow MAŁY EUROPEJCZYK Projekt realizowany w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

MAŁY EUROPEJCZYK Projekt realizowany w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące Drukuj
Wpisał: Anna Kuźniar, Justyna Rutkowska   
13.11.2014

 europa.jpgMoże z czasem zobaczymy rzeczy , których jak dotąd nie możemy sobie wyobrazić.

                                                                Galileusz

Dnia 17 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla  dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Niemcy". Główną prelegentką spotkania była mieszkanka Wielkiej  Łąki pani Ewa Kilanowska. Licznie zebrani na sali gimnastycznej uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo naszego bliskiego sąsiada - Niemiec. Z wielką ciekawością obejrzeliśmy zdjęcia ukazujące uroki tego pięknego kraju i wysłuchaliśmy opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii, a z pochodzenia byli Niemcami.

 1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego kolorowały flagę Niemiec i kilka najważniejszych zabytków znajdujących się w tym kraju: Brama Brandenburska, Kościół Marii Panny w Dreźnie, zamek  Neuschwanstein. Popołudniowe spotkanie umilała piosenka pt. ,,Schnappi", której słowa znali już na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, a dzieci zabrały do domu pięknie pokolorowany portret  tego znanego krokodyla .

2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klas IV-VI przygotowywali tradycyjną potrawę Niemiec, której głównym składnikiem były ziemniaki. Jednak  niezwykle dużo wrażeń dostarczył rozegrany mecz piłki nożnej ,,Polska -Niemcy . Sędzią meczu był pan Mikołaj Tuszyński, któremu dziękujemy  za zorganizowanie tego świetnego sportowego wydarzenia.

4.jpg

 3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To trzecie już spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony tych najmłodszych dzieci, jak i uczniów z klas starszych oraz ich rodziców. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, które będą niebawem.

Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli przy organizacji tego spotkania.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!