Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow MAŁY EUROPEJCZYK Projekt realizowany w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

MAŁY EUROPEJCZYK Projekt realizowany w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące Drukuj
Wpisał: Anna Kuźniar, Justyna Rutkowska   
13.11.2014

 europa.jpgMoże z czasem zobaczymy rzeczy , których jak dotąd nie możemy sobie wyobrazić.

                                                                Galileusz

Dnia 17 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla  dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Niemcy". Główną prelegentką spotkania była mieszkanka Wielkiej  Łąki pani Ewa Kilanowska. Licznie zebrani na sali gimnastycznej uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo naszego bliskiego sąsiada - Niemiec. Z wielką ciekawością obejrzeliśmy zdjęcia ukazujące uroki tego pięknego kraju i wysłuchaliśmy opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii, a z pochodzenia byli Niemcami.

 1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego kolorowały flagę Niemiec i kilka najważniejszych zabytków znajdujących się w tym kraju: Brama Brandenburska, Kościół Marii Panny w Dreźnie, zamek  Neuschwanstein. Popołudniowe spotkanie umilała piosenka pt. ,,Schnappi", której słowa znali już na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, a dzieci zabrały do domu pięknie pokolorowany portret  tego znanego krokodyla .

2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klas IV-VI przygotowywali tradycyjną potrawę Niemiec, której głównym składnikiem były ziemniaki. Jednak  niezwykle dużo wrażeń dostarczył rozegrany mecz piłki nożnej ,,Polska -Niemcy . Sędzią meczu był pan Mikołaj Tuszyński, któremu dziękujemy  za zorganizowanie tego świetnego sportowego wydarzenia.

4.jpg

 3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To trzecie już spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony tych najmłodszych dzieci, jak i uczniów z klas starszych oraz ich rodziców. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, które będą niebawem.

Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli przy organizacji tego spotkania.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!