Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą Drukuj
Wpisał: Justyna Rutkowska   
13.11.2014

small.jpgW dniu 22 września  dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące wraz z nauczycielami wybrały  się na wycieczkę do Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku aby wziąć udział w akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Dzieci   spotkały   się z  przedstawicielami: Policji, Straży Miejskiej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. Utrwaliły wiadomości na temat znaków drogowych, rodzajów sygnalizacji ulicznej, zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię, a także znaczenia materiałów odblaskowych.

Ćwiczenia praktyczne w miasteczku komunikacyjnym pozwoliły nie tylko zgłębić zdobytą już wiedzę  na temat zasad poruszania się po drodze, ale przede wszystkim trenować swoje umiejętności. Na koniec wszystkie dzieci zostały zaproszone na gorący poczęstunek.

Dzięki tej wycieczce wszystkie dzieci zostały wyposażone w kamizelki odblaskowe, z których korzystają każdego dnia.

23 października dzieci wraz z nauczycielami wyruszyły na kolejną ciekawą wycieczkę do Kina Ciemna City w Toruniu, aby obejrzeć film pt. „Dzwoneczek i tajemnica piratów". Film opowiada o pełnej przygód wyprawie, aby odszukać  pył, skradziony z przystani elfów. Wspaniały    film swoją   fabułą i akcją    przeniósł   dzieci w niesamowite miejsca z baśni, wywierając duże wrażenie na małych widzach. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!