Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow WATOTO- DZIECI AFRYKI

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

WATOTO- DZIECI AFRYKI Drukuj
Wpisał: Malwina Sikora   
14.11.2014
small.jpgW Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim akcje charytatywne odgrywają bardzo ważną rolę. Już po raz kolejny młodzież naszej szkoły aktywnie włącza się w działalność dobroczynną na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy.

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka uczestniczy w akcji WATOTO- DZIECI AFRYKI,  która zajmuje się szukaniem „opiekunów na odległość" dla swoich podopiecznych afrykańskich uczniów. Ideą organizacji jest niesienie pomocy wielu potrzebującym dzieciom- zarówno sierotom, jak i półsierotom oraz dzieciom z bardzo biednych, wielodzietnych rodzin. Za najważniejsze uważają umożliwienie dzieciom ukończenia szkoły, czyli zdobycie wykształcenia. Wyuczenie się zawodu może odmienić ich los.

Nasza szkoła za pośrednictwem fundacji WATOTO będzie pełnika „opiekę na odległość" dla piętnastoletniej Kamerunki Ngoury Okapi Pauline Aline. Dzięki naszemu wsparciu finansowemu Ngoura będzie mogła ukończyć trzecią klasę w czteroletnim technikum. Jej ojciec nie żyje. Dziewczynka wychowuje się u swojej ciotki, ponieważ jej matka po śmierci ojca ponownie wyszła za mąż, a nowy mąż nie chce utrzymywać jej dzieci z pierwszego małżeństwa. Nasza pomoc umożliwi nastolatce pogłębianie umiejętności czytania, pisania, rozumowania, wyrażania się w sposób elokwentny oraz funkcjonowania w społeczeństwie. Dla tej dziewczynki to jedyna szansa, małe okienko do poznania świata i wyjścia z analfabetyzmu! Apelujemy do wszystkich ludzi, aby pomogli nam wesprzeć Ngourę Okapi. Ofiarujmy jej nadzieję na lepsze jutro!

 1.jpg
 2.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!