Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sezon lotowy podsumowany

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sezon lotowy podsumowany Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2014

sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_000.jpgSekcja kowalewska Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowała tegoroczny sezon lotowy w dniu 15 listopada br. Na zebranie sprawozdawcze zaproszono przedstawicieli oddziału chełmżyńskiego oraz Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego (od 15 lat honorowy członek tej sekcji). Wręczono puchary i dyplomy właścicielom najszybszych i najbardziej wytrzymałych ptaków. Najwięcej z nich trafiło jak zawsze w ręce Krzysztofa Orłowskiego, Krzysztofa Okurowskiego i Wacława Kopeć.

Burmistrz Miasta pogratulował zwycięzcom i podziękował hodowcom za promowanie gminy Kowalewo Pomorskie na zagranicznych wyjazdach, zaś hodowcy dziękując za wsparcie ze strony samorządu wręczyli burmistrzowi symboliczny puchar.

Sekcja w Kowalewie liczy 34 pasjonatów tych królewskich ptaków z gminy Kowalewo, Golub Dobrzyn, Lubicz i Ciechocin. Spotykają się oni we własnej świetlicy wybudowanej przez członków. Po ubiegłorocznej reformie wewnątrz całej organizacji sekcja Kowalewo, która jest w okręgu toruńskim przeszła z oddziału wąbrzeskiego do chełmżyńskiego. Spowodowało to zmniejszenie linii wlotu ptaków (odległości obszarowej sekcji Kowalewo) z 80km do 35km, co przełożyło sie na lepsze wyniki. Jak podkreśla prezes sekcji Tomasz Rachubiński z roku na rok grono ich hodowców rozrasta się.

Obecnie jest aż 7 młodych pasjonatów (juniorów). Cieszy nas to, że co raz więcej młodych ludzi zamiast spędzać czas przed komputerem czy telewizorem woli poświęcać się trudnej pasji. Miniony sezon był dla nas bardzo udany. Największym sukcesem było zdobycie przez jednego z naszych członków- Cezarego Hałata- tytułu II wicemistrza Polski w kat B (odległość 400-600km.). Inne poważne wyniki to 7 pozycja w maratonie Krzysztofa Orłowskiego i 8 pozycja Mariusza Żychniewicza- informował prezes Tomasz Rachubiński- Przed nami czas wystaw. Okręgową zaplanowaliśmy w Chełmnie na 07.12, krajową w Kielcach na 09-11.01.2015, zaś europejską w Budapeszcie.

Prezesi oddziału z Chełmży: Piotr Błaszkiewicz i Cezary Hałata poinformowali iż przez wiele lat to Belgia i Holandia miały najlepsze ptaki, ale od 5-6 lat Polska zaczęła przejmować prym. Wzbudza to niezdrowe reakcje. Obecnie 70% medali na wystawach i konkursach trafia do naszych hodowców, co przekłada się na co raz większą sprzedaż naszych ptaków do krajów dalekiego wschodu.

sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_001.jpg
sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_002.jpg
sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_004.jpg
sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_003.jpg
sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_005.jpg
sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_006.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!