Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z urodzinową wizytą.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z urodzinową wizytą. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.11.2014
Burmisz_urodzinowa_wizyta_26_11_14_000.jpgtrz Miasta Andrzej Grabowski i kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska w dniu 25 listopada br. złożyli kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty.
Dzisiejsza wizyta u 98-letniej Moniki Ćwiek zapewniła wszystkim uczestnikom sporo emocji. Pani Monika w świetnej formie i zdrowiu w swoich anegdotach powracała do czasów wczesnej młodości i recytowała wiersze. Towarzystwo w rozbawieniu słuchało wspomnień z Jej wizyt w urzędzie i zabiegów u młodego wówczas budowlańca Andrzeja Grabowskiego o dodatkowe przydziały na materiały budowlane.
Goście oraz rodzina podziwiali zdrowie, wigor i radość jubilatki, która jak sama podkreślała, zawdzięcza to ciężkiej pracy w gospodarstwie oraz atmosferze miłości jaką otoczyli ją najbliżsi.
Pani Monika to rdzenna mieszkanka gminy Kowalewo Pomorskie. Dzieciństwo oraz młodość spędziła na wsi (Kiełpiny, Frydrychowo), troszcząc się o męża i o jedynaka. Po śmierci małżonka wraz z synem i synową przeprowadziła się do miasta, aby być bliżej wnuków i prawnuków. Jest szczęśliwą babcią dwójki wnuków i sześciu prawnuków. Jej receptą na długowieczność jest odpowiednie, czyli pozytywne podejście do życia, unikanie konfliktów i nawiązywanie znajomości.
z_urodzinowa_wizyta_26_11_14_001.jpg
z_urodzinowa_wizyta_26_11_14_002.jpg
z_urodzinowa_wizyta_26_11_14_003.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!