Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z urodzinową wizytą.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z urodzinową wizytą. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.11.2014
Burmisz_urodzinowa_wizyta_26_11_14_000.jpgtrz Miasta Andrzej Grabowski i kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska w dniu 25 listopada br. złożyli kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty.
Dzisiejsza wizyta u 98-letniej Moniki Ćwiek zapewniła wszystkim uczestnikom sporo emocji. Pani Monika w świetnej formie i zdrowiu w swoich anegdotach powracała do czasów wczesnej młodości i recytowała wiersze. Towarzystwo w rozbawieniu słuchało wspomnień z Jej wizyt w urzędzie i zabiegów u młodego wówczas budowlańca Andrzeja Grabowskiego o dodatkowe przydziały na materiały budowlane.
Goście oraz rodzina podziwiali zdrowie, wigor i radość jubilatki, która jak sama podkreślała, zawdzięcza to ciężkiej pracy w gospodarstwie oraz atmosferze miłości jaką otoczyli ją najbliżsi.
Pani Monika to rdzenna mieszkanka gminy Kowalewo Pomorskie. Dzieciństwo oraz młodość spędziła na wsi (Kiełpiny, Frydrychowo), troszcząc się o męża i o jedynaka. Po śmierci małżonka wraz z synem i synową przeprowadziła się do miasta, aby być bliżej wnuków i prawnuków. Jest szczęśliwą babcią dwójki wnuków i sześciu prawnuków. Jej receptą na długowieczność jest odpowiednie, czyli pozytywne podejście do życia, unikanie konfliktów i nawiązywanie znajomości.
z_urodzinowa_wizyta_26_11_14_001.jpg
z_urodzinowa_wizyta_26_11_14_002.jpg
z_urodzinowa_wizyta_26_11_14_003.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!