Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młode aktywne Kowalewo ...

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młode aktywne Kowalewo ... Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.11.2014

logo_tlok_000_27_11_14.jpg... to tytuł projektu realizowanego przez trenera/lidera grupy nieformalnej Bogdana Oskwarka we współpracy z UKS „Orlik". Projekt trwa od 25 sierpnia do 14 listopada 2014.

Dzięki projektowi uczniowie ze szkół podstawowych z miasta i gminy Kowalewo Pomorskie aktywnie spędzali swój czas wolny i rozwijali swoje umiejętności fizyczne: zwinność, szybkość i zręczność.

„Jak wiadomo ‘Czym skorupka za młodu nasiąknie' ..... chcieliśmy aby dzieci już w jak najmłodszym wieku przyzwyczajały się do aktywności ruchowej, by sport kojarzył im się z przyjemnością i dobrą zabawą. Wśród tak młodych dzieci także już można zauważyć wrodzony talent do uprawiania sportu więc chcieliśmy te talenty wyłowić i szlifować dalej, by w przyszłości mogły godnie reprezentować nasze Kowalewo na zawodach sportowych"- powiedział nam trener Bogdan Oskwarek.
W ramach projektu zostały współorganizowane Gminne Biegi Przełajowe. Odbyły się 16 września w Kamionkach, a wzięło w nich udział 268 dzieci ze szkół podstawowych oraz ponad 50 gimnazjalistów z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Grupa 28 uczniów, którzy na biegach przełajowych osiągnęła najlepsze wyniki pojechała 20 września do Grudziądza na Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Bronisława Malinowskiego.

W utrzymaniu dobrej kondycji i szlifowaniu talentu liczy się regularna praca, więc od 17 września trwały treningi dla najzdolniejszej grupy dzieci. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu, a dzieci ćwiczyły i bawiły się pod czujnym okiem trenera Bogdana Oskwarka.

Projekt finansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przyznanych w ramach małych grantów przez Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych „Tłok" i Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

logo_tlok_001_27_11_14.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!