Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młode aktywne Kowalewo ...

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młode aktywne Kowalewo ... Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.11.2014

logo_tlok_000_27_11_14.jpg... to tytuł projektu realizowanego przez trenera/lidera grupy nieformalnej Bogdana Oskwarka we współpracy z UKS „Orlik". Projekt trwa od 25 sierpnia do 14 listopada 2014.

Dzięki projektowi uczniowie ze szkół podstawowych z miasta i gminy Kowalewo Pomorskie aktywnie spędzali swój czas wolny i rozwijali swoje umiejętności fizyczne: zwinność, szybkość i zręczność.

„Jak wiadomo ‘Czym skorupka za młodu nasiąknie' ..... chcieliśmy aby dzieci już w jak najmłodszym wieku przyzwyczajały się do aktywności ruchowej, by sport kojarzył im się z przyjemnością i dobrą zabawą. Wśród tak młodych dzieci także już można zauważyć wrodzony talent do uprawiania sportu więc chcieliśmy te talenty wyłowić i szlifować dalej, by w przyszłości mogły godnie reprezentować nasze Kowalewo na zawodach sportowych"- powiedział nam trener Bogdan Oskwarek.
W ramach projektu zostały współorganizowane Gminne Biegi Przełajowe. Odbyły się 16 września w Kamionkach, a wzięło w nich udział 268 dzieci ze szkół podstawowych oraz ponad 50 gimnazjalistów z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Grupa 28 uczniów, którzy na biegach przełajowych osiągnęła najlepsze wyniki pojechała 20 września do Grudziądza na Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Bronisława Malinowskiego.

W utrzymaniu dobrej kondycji i szlifowaniu talentu liczy się regularna praca, więc od 17 września trwały treningi dla najzdolniejszej grupy dzieci. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu, a dzieci ćwiczyły i bawiły się pod czujnym okiem trenera Bogdana Oskwarka.

Projekt finansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przyznanych w ramach małych grantów przez Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych „Tłok" i Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

logo_tlok_001_27_11_14.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!