Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Jeden za wszystkich wszyscy za jednego!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego! Drukuj
Wpisał: Monika Sitniewska   
27.11.2014
szlachetna_paczka_000_27_11_14.jpgZostań Świętym Mikołajem...

Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska - to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych, gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali, nie wiedzieliby o swoich istnieniach. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować  ludzi do walki z biedą i trudnościami i dawać impuls do zmian

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA  dotarła do 17684 rodzin w potrzebie - ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. 

Rejon Kowalewo Pomorskie startuje po raz drugi w tym roku pomagamy 21 rodzinom. Wybranie rodziny z bazy to pierwszy krok do tego, by zostać darczyńcą i sprawić, by ktoś w te Święta poczuł się na prawdę wyjątkowy. Darczyńca to osoba, która przygotowuje świąteczną paczkę dla wybranej rodziny. Paczki można robić samemu lub grupowo - z rodziną, ze znajomymi z pracy, ze studiów. Paczki przygotują także firmy, klasy szkolne itd. Paczka ma odpowiadać na KONKRETNE potrzeby KONKRETNEJ rodziny. Pomocą dla darczyńcy przy tworzeniu paczki będzie kontakt telefoniczny z wolontariuszem opiekującym się daną rodziną, który udzieli cennych wskazówek oraz odpowie na pytania związane z przygotowaniem paczki.

Wielki finał akcji ma miejsce 13-14 grudnia - wówczas darczyńcy są zaproszeni do dostarczenia paczki do magazynu znajdującego się w budynku administracyjno- socjalnym Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pom., gdzie czekają na nich wolontariusze, którzy zawożą paczki do rodzin potrzebujących, a następnie zdają darczyńcom relację z rozpakowywania podarunków przez rodzinę.

Włącz się do akcji i spraw sobie najpiękniejszy prezent na te Święta - odkryj moc radości płynącej z mądrego pomagania!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!