Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Jeden za wszystkich wszyscy za jednego!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego! Drukuj
Wpisał: Monika Sitniewska   
27.11.2014
szlachetna_paczka_000_27_11_14.jpgZostań Świętym Mikołajem...

Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska - to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych, gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali, nie wiedzieliby o swoich istnieniach. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować  ludzi do walki z biedą i trudnościami i dawać impuls do zmian

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA  dotarła do 17684 rodzin w potrzebie - ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. 

Rejon Kowalewo Pomorskie startuje po raz drugi w tym roku pomagamy 21 rodzinom. Wybranie rodziny z bazy to pierwszy krok do tego, by zostać darczyńcą i sprawić, by ktoś w te Święta poczuł się na prawdę wyjątkowy. Darczyńca to osoba, która przygotowuje świąteczną paczkę dla wybranej rodziny. Paczki można robić samemu lub grupowo - z rodziną, ze znajomymi z pracy, ze studiów. Paczki przygotują także firmy, klasy szkolne itd. Paczka ma odpowiadać na KONKRETNE potrzeby KONKRETNEJ rodziny. Pomocą dla darczyńcy przy tworzeniu paczki będzie kontakt telefoniczny z wolontariuszem opiekującym się daną rodziną, który udzieli cennych wskazówek oraz odpowie na pytania związane z przygotowaniem paczki.

Wielki finał akcji ma miejsce 13-14 grudnia - wówczas darczyńcy są zaproszeni do dostarczenia paczki do magazynu znajdującego się w budynku administracyjno- socjalnym Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pom., gdzie czekają na nich wolontariusze, którzy zawożą paczki do rodzin potrzebujących, a następnie zdają darczyńcom relację z rozpakowywania podarunków przez rodzinę.

Włącz się do akcji i spraw sobie najpiękniejszy prezent na te Święta - odkryj moc radości płynącej z mądrego pomagania!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!