Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zabawa andrzejkowa w przedszkolu Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
03.12.2014

small.jpgBędziemy wróżyć? Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku...
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku...."

Tymi słowami rozpoczęła się zabawa andrzejkowa dla przedszkolaków. Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Dawno temu Andrzejki były świętem, kiedy wróżyły tylko panny chcąc poznać imię swojego przyszłego męża. Dziś bawią się wszyscy bez względu na wiek, płeć czy stan cywilny. 28 listopada 2014r. z tej okazji skorzystały dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim. Wspaniała muzyka i fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb, czarów  i innych atrakcji. Czarodziejka i Czarodziej wprowadziły dzieci  w zabawę opowieścią na temat historii święta Andrzejek. Przybliżyły maluchom najbardziej popularne wróżby, m.in. lanie wosku, wróżby z butami, losy z przepowiedniami. W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedzieć się mogły kim zostaną w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać. Za pomocą szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących butów, serduszek z ukrytymi obrazkami  a także innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci uważnie słuchały, co dana wróżba dla nich znaczy. Wspólne tańce przy muzyce dopełniły wesołej zabawie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, z którego dzieci bardzo uwielbiają.

Nasze „Andrzejki" były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Swoje  „andrzejkowe przepowiednie" każdy zabrał  do domu,  by pochwalić się nimi rodzicom  i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej radosnych przeżyć.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!