Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Hobby to również ciężka praca i troska

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Hobby to również ciężka praca i troska Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.12.2014

small.jpgCzłonkowie Koła Wędkarskiego nr 15 w Kowalewie Pomorskim podsumowali w dniu 7 grudnia rok 2014 i przyjęli plany na ten nadchodzący. Na spotkanie przybyli goście w osobach: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, starosta Andrzej Okruciński, wicestarosta Franciszek Gutowski (wędkarz), prezes okręgu Mirosław Purzycki i prezes rejonu golubskiego Jan Ogiński.

Podsumowując mijający rok prezes Tomasz Zwoliński podkreślał, że był on pracowity. Doszło 7 członków i związek liczy już 215 wędkarzy. Jest to największa liczba w historii tej struktury. Wszystkie sprawozdania z działalności związku zostały przyjęte jednogłośnie. Z własnych składek oraz zrzutek zarybiono jezioro złotym karasiem, węgorzem, sandaczem, linem i szczupakiem. Nie zabrakło podziękowań dla społeczników za pracę przy pomostach i oczyszczanie linii brzegowej. Prezes dziękował Burmistrzowi za coroczne wspieranie organizowanych zawodów i współpracę. Za zaangażowanie w codzienne funkcjonowanie koła podziękowania otrzymali: Zenon Wilk i Jerzy Dajczak. W spotkaniu uczestniczyli młodzi adepci szkółki wędkarskiej, którą prowadzi Wojciech Małkiewicz i Zenon Wilk. Szkółka przyucza 15 młodych wędkarzy, w tym 4 z gminy Wąbrzeźno. Funkcjonuje ona od 2011r. W koszulkach z logo gminy młodzież pięknie promuje Kowalewo Pom. Młodzi adepci sztuki wędkowania wręczyli swoim sponsorom, w tym również burmistrzowi podziękowania i dyplomy    

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękował wędkarzom za udział w gminnych imprezach: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dożynki, Rajd Rowerowy. Życzył wielu sukcesów, taaaaaakiej ryby oraz jak najmniej kłusowników. Pogratulował członkom otrzymania mandatu zaufania i wyboru na radnego powiatowego (prezes Tomasz Zwoliński) i radnego gminnego (kol. Wojciech Małkiewicz)

Jak zawsze, na takich spotkaniach, dużo czasu poświęca się walce z kłusownictwem i działalności 6-cio osobowej Społecznej Straży Rybackiej, której szefuje Józef Chromczak. Pilnuje ona jezior w całym powiecie przed niepowołanymi osobnikami.

Miniony rok był bardzo pracowity, a nadchodzący zapowiada się równie ciekawie. Kontynuowane będą 4 zawody: Spławikowe o Puchar Burmistrza, Spinningowe o Mistrzostwo Koła, Spławikowe o Mistrzostwo Koła oraz o Puchar Prezesa. Oprócz zabawy będzie też ciężka praca związana z bieżącymi remontami pomostów, sprzątaniem linii brzegowej i zarybianiem.

Koło w Kowalewie funkcjonuje w ramach Polskiego Związku Wędkarskiego od 1950r. Godnym podkreślenia jest fakt, że zarząd i wszyscy członkowie działają społecznie, a prace remontowe i zarybianie prowadzą z prywatnych środków. Macierzystym jeziorem jest Oszczywilk we wsi Gajewo, chociaż sporo osób wykupuje pozwolenia na wędkowanie na wielu innych akwenach. Jak podkreślali członkowie wędkowanie to nie tylko hobby, to także styl życia. 

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!