Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołajki 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołajki 2014 Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
10.12.2014

Śsmall.jpgwięty Mikołaj wraz ze swoją Drużyną po raz kolejny, 6 grudnia zawitał do Kowalewa Pomorskiego. Harmonogram tego dnia był bardzo napięty ale mimo tego Drużyna Mikołaja zrealizowała go w 100 %. Przemierzając ulice naszego miasta częstowali wszystkich słodyczami, rozmawiali, robili pamiątkowe zdjęcia a także z zaciekawieniem słuchali przygotowane przez dzieci specjalnie na spotkanie z nimi wierszyki i piosenki.

W samo południe mikołajkowego dnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Drużyną Mikołaja oraz przedstawienie teatralne pt. „Królowa Śniegu" w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa. Spektakl oczarował najmłodszych, którzy z wielkim zaangażowaniem śledzili losy bohaterów baśni. Spotkanie było również okazją do wspólnego świętowania imienin Mikołaja, który specjalnie na tę okazję przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek. Albumy rodzinne w tym dniu powiększyły się znacznie o zdjęcia z serii „sesja z Mikołajem".

Po spektaklu zaprosiliśmy wszystkich na finał „akcji Mikołajkowej" który odbył się przy pływalni. Wspólne dekorowanie choinki było ogromną frajdą dla dzieci i rodziców, którzy bardzo licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Własnoręcznie wykonane, piękne ozdoby wspaniale prezentowały się na drzewku. Uroczystego odpalenia lampek na choince dokonał Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski, który sprawił ze możemy podziwiać choinkę w pełnym blasku. Spotkanie było również okazją do sprawdzenia umiejętności robienia łańcuchów choinkowych przez tych młodszych i starszych mieszkańców Kowalewa Pomorskiego, wiedzy na temat Świętego Mikołaja oraz tradycji i zwyczajów Bożego Narodzenia a także do prezentacji zwinności i szybkości w konkurencjach rekreacyjnych przygotowanych dla uczestników spotkania.

Dla wszystkich dzieci był to dzień pełen wrażeń i emocji. Spotkanie z Mikołajem nie byłoby takie „słodkie" gdyby nie osoby i firmy, które wsparły nas finansowo, a są nimi: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski,  Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Firma CONKRET Z. R. Trejderowscy, pp. Maria i Andrzej Chwiećko, pp. Donata i Krzysztof Midura, p. Marylena Lewandowska, pp. Katarzyna i Jarosław Musiał oraz F.H.U. WITO Witold Wiśniewski .

Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe, a mieszkańcom za miłe przyjęcie Drużyny Świętego Mikołaja, za wszystkie ciepłe słowa, uśmiechy i życzliwość, którą okazaliście naszym gościom.

mikolajki_10_12_2014.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!