Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołajki 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołajki 2014 Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
10.12.2014

Śsmall.jpgwięty Mikołaj wraz ze swoją Drużyną po raz kolejny, 6 grudnia zawitał do Kowalewa Pomorskiego. Harmonogram tego dnia był bardzo napięty ale mimo tego Drużyna Mikołaja zrealizowała go w 100 %. Przemierzając ulice naszego miasta częstowali wszystkich słodyczami, rozmawiali, robili pamiątkowe zdjęcia a także z zaciekawieniem słuchali przygotowane przez dzieci specjalnie na spotkanie z nimi wierszyki i piosenki.

W samo południe mikołajkowego dnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Drużyną Mikołaja oraz przedstawienie teatralne pt. „Królowa Śniegu" w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa. Spektakl oczarował najmłodszych, którzy z wielkim zaangażowaniem śledzili losy bohaterów baśni. Spotkanie było również okazją do wspólnego świętowania imienin Mikołaja, który specjalnie na tę okazję przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek. Albumy rodzinne w tym dniu powiększyły się znacznie o zdjęcia z serii „sesja z Mikołajem".

Po spektaklu zaprosiliśmy wszystkich na finał „akcji Mikołajkowej" który odbył się przy pływalni. Wspólne dekorowanie choinki było ogromną frajdą dla dzieci i rodziców, którzy bardzo licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Własnoręcznie wykonane, piękne ozdoby wspaniale prezentowały się na drzewku. Uroczystego odpalenia lampek na choince dokonał Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski, który sprawił ze możemy podziwiać choinkę w pełnym blasku. Spotkanie było również okazją do sprawdzenia umiejętności robienia łańcuchów choinkowych przez tych młodszych i starszych mieszkańców Kowalewa Pomorskiego, wiedzy na temat Świętego Mikołaja oraz tradycji i zwyczajów Bożego Narodzenia a także do prezentacji zwinności i szybkości w konkurencjach rekreacyjnych przygotowanych dla uczestników spotkania.

Dla wszystkich dzieci był to dzień pełen wrażeń i emocji. Spotkanie z Mikołajem nie byłoby takie „słodkie" gdyby nie osoby i firmy, które wsparły nas finansowo, a są nimi: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski,  Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Firma CONKRET Z. R. Trejderowscy, pp. Maria i Andrzej Chwiećko, pp. Donata i Krzysztof Midura, p. Marylena Lewandowska, pp. Katarzyna i Jarosław Musiał oraz F.H.U. WITO Witold Wiśniewski .

Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe, a mieszkańcom za miłe przyjęcie Drużyny Świętego Mikołaja, za wszystkie ciepłe słowa, uśmiechy i życzliwość, którą okazaliście naszym gościom.

mikolajki_10_12_2014.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!