Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Chodnik na ukończeniu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Chodnik na ukończeniu Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.12.2014

small.jpgGrudniowa aura sprzyja budowlańcom. Cały czas trwają prace przy modernizacji drogi powiatowej Kowalewo - Wąbrzeźno, którą prowadzi pięć samorządów: starostwo w Wąbrzeźnie, starostwo w Golubiu Dobrzyniu, miasto Wąbrzeźno, gmina Kowalewo Pom. i gmina Wąbrzeźno. Firma Skanska jednocześnie pracuje na kilku etapach tej drogi. Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie wylano nawierzchnie asfaltową, a teraz trwają prace przy chodnikach. Na ulicy 1-go Maja, po obu stronach, nastąpi podniesienie i wymiana istniejącej kostki. Natomiast na odcinku od torów do granic projektowanej zabudowy mieszkaniowej układany jest zupełnie nowy chodnik.

Ubolewam, że udało nam się przeforsować ułożenie chodnika tylko przy zwartej zabudowie mieszkaniowej. Planowaliśmy ułożenie go aż do granic gminy. Niestety obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają na lokalizację tej inwestycji na gruntach kl. III. Czynione są zabiegi o zmianę przepisów prawa co pozwoli na wyłączenie tych gruntów z produkcji rolnej pod inwestycje celu publicznego. Identyczny problem mamy w Kiełpinach czy w Szychowie (ul. Drzymały). Czekamy z niecierpliwością na sejmowe rozstrzygnięcia. W budżecie na rok 2015 zagwarantowaliśmy środki na opracowanie dokumentacji. Liczę na przychylność starostwa powiatowego jako zarządcy drogi, bo przecież wszystkim nam leży na sercu bezpieczeństwo mieszkańców. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 1.jpg
 2.jpg
 4.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!