Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIEJ ŁĄCE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIEJ ŁĄCE Drukuj
Wpisał: Anna Kuźniar, Justyna Rutkowska   
18.12.2014

small.jpgW tym roku szkolnym przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę kasztanów. Zostały one przeznaczone na dokarmianie podczas zimy zwierząt leśnych, w rejonie łowieckim „Knieja". Myśliwi z Koła Łowieckiego Knieja współpracują ze szkołą już nie pierwszy raz. Nawiązaliśmy z nimi kontakt dzięki naszej pani dyrektor Danucie Drożdża. W ramach akcji „Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzętom" otrzymaliśmy od nich wcześniej plansze demonstracyjne, które dzięki swym edukacyjnym walorom służą wszystkim uczniom.

6 grudnia w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie uczniów z myśliwymi, którzy po tradycyjnym łowieckim powitaniu  „Darz Bór" podziękowali dzieciom za zebrane kasztany. Za przekazaną karmę podarowali całej społeczności szkolnej piękny świerk. Przyozdobiony bombkami i kolorowymi lampkami zdobi naszą szkołę i przypomina o zbliżających się świętach

Opowiedzieli o swojej pracy. Podkreślali, że ważną jej częścią jest pozyskiwanie dla zwierząt karmy i dokarmianie ich w okresie zimowym. Podzielili się z nami swoimi doświadczeniami w budowaniu paśników, ochroną zwierząt oraz utrzymaniu równowagi w populacji wielu gatunków. Dowiedzieliśmy się, że myśliwi , aby utrzymać populację niektórych zwierząt na naszym terenie zakupują je, np. bażanty. Starają się też regulować liczebność zwierzyny tak, aby zmniejszyć szkody w uprawach rolnych. Ciekawostką okazały się także gwarowe, myśliwskie określenia, które dla niewtajemniczonych były zupełnie niezrozumiałe.

Za miłe spotkanie, dobrą współpracę i ciekawą opowieść o swojej pasji serdecznie dziękujemy panom: Henrykowi Dębskiemu oraz Zdzisławowi Orfin.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!