Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIEJ ŁĄCE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIEJ ŁĄCE Drukuj
Wpisał: Anna Kuźniar, Justyna Rutkowska   
18.12.2014

small.jpgW tym roku szkolnym przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę kasztanów. Zostały one przeznaczone na dokarmianie podczas zimy zwierząt leśnych, w rejonie łowieckim „Knieja". Myśliwi z Koła Łowieckiego Knieja współpracują ze szkołą już nie pierwszy raz. Nawiązaliśmy z nimi kontakt dzięki naszej pani dyrektor Danucie Drożdża. W ramach akcji „Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzętom" otrzymaliśmy od nich wcześniej plansze demonstracyjne, które dzięki swym edukacyjnym walorom służą wszystkim uczniom.

6 grudnia w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie uczniów z myśliwymi, którzy po tradycyjnym łowieckim powitaniu  „Darz Bór" podziękowali dzieciom za zebrane kasztany. Za przekazaną karmę podarowali całej społeczności szkolnej piękny świerk. Przyozdobiony bombkami i kolorowymi lampkami zdobi naszą szkołę i przypomina o zbliżających się świętach

Opowiedzieli o swojej pracy. Podkreślali, że ważną jej częścią jest pozyskiwanie dla zwierząt karmy i dokarmianie ich w okresie zimowym. Podzielili się z nami swoimi doświadczeniami w budowaniu paśników, ochroną zwierząt oraz utrzymaniu równowagi w populacji wielu gatunków. Dowiedzieliśmy się, że myśliwi , aby utrzymać populację niektórych zwierząt na naszym terenie zakupują je, np. bażanty. Starają się też regulować liczebność zwierzyny tak, aby zmniejszyć szkody w uprawach rolnych. Ciekawostką okazały się także gwarowe, myśliwskie określenia, które dla niewtajemniczonych były zupełnie niezrozumiałe.

Za miłe spotkanie, dobrą współpracę i ciekawą opowieść o swojej pasji serdecznie dziękujemy panom: Henrykowi Dębskiemu oraz Zdzisławowi Orfin.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!