Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow SUKCESY MŁODYCH ARTYSTÓW PLASTYKÓW

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

SUKCESY MŁODYCH ARTYSTÓW PLASTYKÓW Drukuj
Wpisał: Mariola Orzechowska i Grażyna Zacharek   
19.12.2014

1.jpgPablo Picasso twierdził, iż

 „wszystkie dzieci są artystami,

ale  sztuką jest pozostać artystą,

 kiedy się dorośnie." 

Wielu spośród młodych artystów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie godnie reprezentowało placówkę, biorąc udział w licznych konkursach plastycznych. Wśród nich są tacy, których prace zyskały uznanie i  to z nich jesteśmy bardzo dumni.

Już we wrześniu okazało się, że w ogólnopolskim konkursie kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ, którego tematem plastycznym był: „ MÓJ CZAS", nagrodzono trzy uczennice z klas szóstych naszej szkoły: Martę Lewandowską, Karolinę Glasę i Weronikę Burak.

Kolejny sukces osiągnął Jakub Osiński, zdobywając I miejsce za wykonanie rzeźby robota w międzyszkolnym konkursie plastyczno-ekologicznym „NOWE ŻYCIE PRZEDMIOTÓW".

Wojewódzki konkurs plastyczny „PATRIOTYZM ZOBOWIĄZUJE NAS DO..." wygrała Maria Boniecka, zdobywając I miejsce, wyróżniono pracę Weroniki Burak.

Aż siedmioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami międzyszkolnego konkursu z cyklu „DZIECI W EUROPIE" , pt. „PRAWA DZIECKA". Klaudii Budzińskiej, Weronice Burak, Marcie Lewandowskiej i Karolinie Glasie Jury przyznało nagrody specjalne. Spośród dzieci młodszych, którymi opiekowała się Pani Grażyna Zacharek, III miejsce przyznano Mai Kordas, wyróżnienie  - Martynie i Kacprowi Wójcikowskim. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nasi artyści byli najliczniejszą grupą uczniów nagrodzonych z jednej szkoły!

W poniedziałek 15 grudnia dwoje spośród naszych uczniów odebrało dyplomy i  nagrody z rąk wiceprezydenta miasta Torunia - Zbigniewa Fiderewicza z międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „CO CHMURY WIDZĄ Z GÓRY". Są to: Kinga Szymańska, która zdobyła II miejsce i Damian Wardziński, któremu przyznano wyróżnienie.

Niezmiernie dumni jesteśmy z ogromnego sukcesu naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie pt. „PTASI MIESZKAŃCY KRAINY WYOBRAŹNI", na który napłynęły prace z najdalszych zakątków Polski - od Bieszczad aż do morza w liczbie 3291.      W gronie nagrodzonych znaleźli się: Lidia Waćkowska i Jakub Osiński.

 

Z życzeniami kolejnych artystycznych sukcesów-

- Mariola Orzechowska i Grażyna Zacharek

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!