Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow SUKCESY MŁODYCH ARTYSTÓW PLASTYKÓW

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

SUKCESY MŁODYCH ARTYSTÓW PLASTYKÓW Drukuj
Wpisał: Mariola Orzechowska i Grażyna Zacharek   
19.12.2014

1.jpgPablo Picasso twierdził, iż

 „wszystkie dzieci są artystami,

ale  sztuką jest pozostać artystą,

 kiedy się dorośnie." 

Wielu spośród młodych artystów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie godnie reprezentowało placówkę, biorąc udział w licznych konkursach plastycznych. Wśród nich są tacy, których prace zyskały uznanie i  to z nich jesteśmy bardzo dumni.

Już we wrześniu okazało się, że w ogólnopolskim konkursie kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ, którego tematem plastycznym był: „ MÓJ CZAS", nagrodzono trzy uczennice z klas szóstych naszej szkoły: Martę Lewandowską, Karolinę Glasę i Weronikę Burak.

Kolejny sukces osiągnął Jakub Osiński, zdobywając I miejsce za wykonanie rzeźby robota w międzyszkolnym konkursie plastyczno-ekologicznym „NOWE ŻYCIE PRZEDMIOTÓW".

Wojewódzki konkurs plastyczny „PATRIOTYZM ZOBOWIĄZUJE NAS DO..." wygrała Maria Boniecka, zdobywając I miejsce, wyróżniono pracę Weroniki Burak.

Aż siedmioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami międzyszkolnego konkursu z cyklu „DZIECI W EUROPIE" , pt. „PRAWA DZIECKA". Klaudii Budzińskiej, Weronice Burak, Marcie Lewandowskiej i Karolinie Glasie Jury przyznało nagrody specjalne. Spośród dzieci młodszych, którymi opiekowała się Pani Grażyna Zacharek, III miejsce przyznano Mai Kordas, wyróżnienie  - Martynie i Kacprowi Wójcikowskim. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nasi artyści byli najliczniejszą grupą uczniów nagrodzonych z jednej szkoły!

W poniedziałek 15 grudnia dwoje spośród naszych uczniów odebrało dyplomy i  nagrody z rąk wiceprezydenta miasta Torunia - Zbigniewa Fiderewicza z międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „CO CHMURY WIDZĄ Z GÓRY". Są to: Kinga Szymańska, która zdobyła II miejsce i Damian Wardziński, któremu przyznano wyróżnienie.

Niezmiernie dumni jesteśmy z ogromnego sukcesu naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie pt. „PTASI MIESZKAŃCY KRAINY WYOBRAŹNI", na który napłynęły prace z najdalszych zakątków Polski - od Bieszczad aż do morza w liczbie 3291.      W gronie nagrodzonych znaleźli się: Lidia Waćkowska i Jakub Osiński.

 

Z życzeniami kolejnych artystycznych sukcesów-

- Mariola Orzechowska i Grażyna Zacharek

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!