Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Szlachetna Paczka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Szlachetna Paczka Drukuj
Wpisał: Monika Sitniewska   
02.01.2015

szlachetna_paczka_000_2_01_15.jpgWiele radości, uśmiechu i łez szczęścia tak podsumować można tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w Kowalewie Pomorskim. W tym roku dotarliśmy z pomocą do 21 rodzin z miasta i gminy. Najczęściej powtarzane zdanie przez rodziny, gdy wolontariusze wnieśli paczki do domu, to: "Dlaczego ktoś podarował nam aż tyle, skoro wcale nas nie zna".

Darczyńcami, którzy otworzyli przede wszystkim swoje serca jak i również portfele byli min. : Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, Przedszkole Publiczne, Szkoła Podstawowa w Pluskowęsach, Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie, Zespół Szkół z Radomina oraz Szkoła Podstawowa w Łobdowie - to zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice wsparli naszą akcję.

Oprócz zorganizowanych szkół wsparło nas Sołectwo Piątkowo, które jest z nami co roku oraz Społeczność Wsi Młyniec II. Nie zabrakło wielu życzliwych ludzi, całych rodzin i grup znajomych, współlokatorów czy współpracowników, którzy razem stworzyli prezenty dla rodzin.

W pudłach rodziny znalazły: żywność, środki czystości, odzież i obuwie, kołdry, koce, poduszki, plecaki i zabawki dla dzieciaków. Największe gabaryty do noszenia przez dzielnych wolontariuszy, to: kanapa, biurko, lodówka i kuchenki gazowe. Dla rodzin włączonych do projektu, zapewne były to Radosne Święta. Otrzymana pomoc odbuduje w nich poczucie, że są dla kogoś ważni.

Szlachetna Paczka nie ruszyła by w Kowalewie Pomorskim bez Wolontariuszy: Ewy Matusewicz, Moniki Żurawskiej, Katarzyny Król, Magdaleny Bąk, Dominiki Zielińskiej, Sandry Rudewicz oraz Dawida Dołęgowskiego - to właśnie z tą drużyna mogłam współpracować jako Lider Rejonu.

Serdeczne Podziękowanie kierujemy na ręce Pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego, który po raz kolejny nieodpłatnie użyczył nam lokalu na magazyn, w którym przechowywaliśmy paczki oraz spotykaliśmy się z darczyńcami. Tegoroczny magazyn mieścił się budynku administracyjno- socjalnym Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim. Za życzliwość SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Podziękowanie kierujemy również dla Państwa Barbary i Sylwestra Hinc, Firmy RAD-BUT oraz Firmy AN-POL za użyczenie samochodu dostawczego wraz z kierowcą.

Agnieszka Kotecka
Lider Rejonu
SZLACHETNA PACZKA

szlachetna_paczka_02_01_15.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!