Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Szlachetna Paczka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Szlachetna Paczka Drukuj
Wpisał: Monika Sitniewska   
02.01.2015

szlachetna_paczka_000_2_01_15.jpgWiele radości, uśmiechu i łez szczęścia tak podsumować można tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w Kowalewie Pomorskim. W tym roku dotarliśmy z pomocą do 21 rodzin z miasta i gminy. Najczęściej powtarzane zdanie przez rodziny, gdy wolontariusze wnieśli paczki do domu, to: "Dlaczego ktoś podarował nam aż tyle, skoro wcale nas nie zna".

Darczyńcami, którzy otworzyli przede wszystkim swoje serca jak i również portfele byli min. : Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, Przedszkole Publiczne, Szkoła Podstawowa w Pluskowęsach, Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie, Zespół Szkół z Radomina oraz Szkoła Podstawowa w Łobdowie - to zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice wsparli naszą akcję.

Oprócz zorganizowanych szkół wsparło nas Sołectwo Piątkowo, które jest z nami co roku oraz Społeczność Wsi Młyniec II. Nie zabrakło wielu życzliwych ludzi, całych rodzin i grup znajomych, współlokatorów czy współpracowników, którzy razem stworzyli prezenty dla rodzin.

W pudłach rodziny znalazły: żywność, środki czystości, odzież i obuwie, kołdry, koce, poduszki, plecaki i zabawki dla dzieciaków. Największe gabaryty do noszenia przez dzielnych wolontariuszy, to: kanapa, biurko, lodówka i kuchenki gazowe. Dla rodzin włączonych do projektu, zapewne były to Radosne Święta. Otrzymana pomoc odbuduje w nich poczucie, że są dla kogoś ważni.

Szlachetna Paczka nie ruszyła by w Kowalewie Pomorskim bez Wolontariuszy: Ewy Matusewicz, Moniki Żurawskiej, Katarzyny Król, Magdaleny Bąk, Dominiki Zielińskiej, Sandry Rudewicz oraz Dawida Dołęgowskiego - to właśnie z tą drużyna mogłam współpracować jako Lider Rejonu.

Serdeczne Podziękowanie kierujemy na ręce Pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego, który po raz kolejny nieodpłatnie użyczył nam lokalu na magazyn, w którym przechowywaliśmy paczki oraz spotykaliśmy się z darczyńcami. Tegoroczny magazyn mieścił się budynku administracyjno- socjalnym Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim. Za życzliwość SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Podziękowanie kierujemy również dla Państwa Barbary i Sylwestra Hinc, Firmy RAD-BUT oraz Firmy AN-POL za użyczenie samochodu dostawczego wraz z kierowcą.

Agnieszka Kotecka
Lider Rejonu
SZLACHETNA PACZKA

szlachetna_paczka_02_01_15.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!