Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z kolęda u Emerytów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z kolęda u Emerytów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.01.2015

z_koleda_u_emerytow_17_01_15_000.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

W dniu 15 stycznia br. przy suto zastawionych stołach i w miłej atmosferze nikomu nie groziła nuda czy samotność. Przybyło 110 członków, którzy nigdy nie są sami. Zapraszają na swoje spotkania gości. Jak każdego roku i w tym gościli u Emerytów min. burmistrz miasta Andrzej Grabowski, Księża: dziekan Ryszard Kobierowski i wikariusz Marek Wysocki, siostra Monika Gojtowska- Honorowy Obywatel Miasta, starosta powiatu Andrzej Okruciński, Przewodnicząca Rady powiatu Maria Wiśniewska, dyrektorzy placówek współpracujący z seniorami (MGOK, MGOPS, WTZ, TPD, ToMiKo, Przedszkole i Publiczne Gimnazjum). Zawitali również przedstawiciele seniorskich organizacji z Rypina, Brodnicy, Golubia i Lubicza.     

Ks. Dziekan Ryszard Kobierowski pobłogosławił zebranym, zaintonował kolędę i złożył życzenia na 2015r. Pogody ducha, radości i ZDROWIA- te słowa padały najczęściej z ust zaproszonych gości. Uczestnicy Świetlicy Socjoterapeutycznej wykonali kilka pięknych kolęd. Z okazji urodzin siostra Monika otrzymała życzenia, kwiaty i gromkie sto lat.  

Takie spotkanie to dobra okazja do podziękowań i gratulacji. Prezes Maria Nowatka dziękowała pozostałym członkom za współpracę, burmistrzowi miasta za otrzymywane wsparcie, dyrektorowi Domu Kultury za pomoc, a sponsorom za datki.

ZERiI w Kowalewie Pom. skupia w swoich szeregach 200 członków. Wszyscy są chętni do zdobywania nowych wrażeń kilkakrotnie w ciągu roku spotykają się. Aktywność kulturalna Związku kwitnie. Chór Seniora w nowych strojach cieszy nie tylko ucho, lecz i oko. Taniec jest ważnym elementem wieczorków w Klubie Seniora, bez niego nie odbędzie się żadne spotkanie. Członkowie wspierają się wzajemnie w pokonywaniu trudów dnia codziennego. Przygotowują paczki i odwiedzają chorych członków, organizują Śledzika, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet i grille.

z_koleda_u_emerytow_17_01_15_001.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_002.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_003.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_004.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_005.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_006.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_0007.jpg

z_koleda_u_emerytow_17_01_15_008.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_009.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!