Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z kolęda u Emerytów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z kolęda u Emerytów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.01.2015

z_koleda_u_emerytow_17_01_15_000.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

W dniu 15 stycznia br. przy suto zastawionych stołach i w miłej atmosferze nikomu nie groziła nuda czy samotność. Przybyło 110 członków, którzy nigdy nie są sami. Zapraszają na swoje spotkania gości. Jak każdego roku i w tym gościli u Emerytów min. burmistrz miasta Andrzej Grabowski, Księża: dziekan Ryszard Kobierowski i wikariusz Marek Wysocki, siostra Monika Gojtowska- Honorowy Obywatel Miasta, starosta powiatu Andrzej Okruciński, Przewodnicząca Rady powiatu Maria Wiśniewska, dyrektorzy placówek współpracujący z seniorami (MGOK, MGOPS, WTZ, TPD, ToMiKo, Przedszkole i Publiczne Gimnazjum). Zawitali również przedstawiciele seniorskich organizacji z Rypina, Brodnicy, Golubia i Lubicza.     

Ks. Dziekan Ryszard Kobierowski pobłogosławił zebranym, zaintonował kolędę i złożył życzenia na 2015r. Pogody ducha, radości i ZDROWIA- te słowa padały najczęściej z ust zaproszonych gości. Uczestnicy Świetlicy Socjoterapeutycznej wykonali kilka pięknych kolęd. Z okazji urodzin siostra Monika otrzymała życzenia, kwiaty i gromkie sto lat.  

Takie spotkanie to dobra okazja do podziękowań i gratulacji. Prezes Maria Nowatka dziękowała pozostałym członkom za współpracę, burmistrzowi miasta za otrzymywane wsparcie, dyrektorowi Domu Kultury za pomoc, a sponsorom za datki.

ZERiI w Kowalewie Pom. skupia w swoich szeregach 200 członków. Wszyscy są chętni do zdobywania nowych wrażeń kilkakrotnie w ciągu roku spotykają się. Aktywność kulturalna Związku kwitnie. Chór Seniora w nowych strojach cieszy nie tylko ucho, lecz i oko. Taniec jest ważnym elementem wieczorków w Klubie Seniora, bez niego nie odbędzie się żadne spotkanie. Członkowie wspierają się wzajemnie w pokonywaniu trudów dnia codziennego. Przygotowują paczki i odwiedzają chorych członków, organizują Śledzika, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet i grille.

z_koleda_u_emerytow_17_01_15_001.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_002.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_003.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_004.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_005.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_006.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_0007.jpg

z_koleda_u_emerytow_17_01_15_008.jpg
z_koleda_u_emerytow_17_01_15_009.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!