Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Babcia i dziadek na medal

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Babcia i dziadek na medal Drukuj
Wpisał: Renata Sulska Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
28.01.2015

4.jpgTradycyjnie i niezmiennie od wielu lat dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta – w tym roku spotkanie to miało miejsce 22 – 23 stycznia w gościnnych murach Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.

 Święto babci i dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. „Babcia” i „dziadek” to słowa, które kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze można na nich liczyć, znajdą radę na każde zmartwienie. W podziękowaniu za ten dar dzieci zaprosiły swoich dziadków na uroczystość przedszkolną, by pokazać im jak są dla nich ważni. Również dyrektor przedszkola pani Joanna Piasecka inaugurując uroczystość podkreśliła jak wielką rolę odgrywają dziadkowie w życiu każdego z nas, życzyła: zdrowia, uśmiechu, oraz radości i miłości wspaniałych, kochających wnucząt.

 Tegorocznej uroczystości przyświecało hasło „Babcia i dziadek na medal”. Wychowawcy wspólnie z dziećmi przygotowali wiele niespodzianek, zapraszali do wspólnej zabawy, bo zabawa z babcią i dziadkiem, to jest to co wnuki lubią najbardziej. Dzieci często mówią: „Moja babcia jest super!”, „Mój dziadek jest super!” - a aktywny udział w proponowanych zabawach pozwolił na wykazanie się w różnych sprawnościach i udowodnienie dzieciom, że babcia i dziadek są na medal. Forma zaproponowanych przez nas zabaw miała charakter współzawodnictwa – wszystkich zebranych dziadków podzielono na dwa zespoły. Każda z drużyn otrzymywała punkty za poprawne odpowiedzi lub szybsze wykonanie zadania.

 Dziadkowie chętnie i aktywnie włączyli się do zabawy sprawdzając swoje umiejętności w konkurencjach, jak:

 - sprawność kucharska – pląs „Pieczenie ciasta”

 - sprawność murarska – pląs „Budowanie domu”

 - sprawność plastyczna – rysowane wierszyki

 - sprawność ze znajomości bajek

 - sprawność muzyczna - „Jaka to melodia?”.....itp.,

 a na koniec stworzenie orkiestry perkusyjnej.

Konkurencjom towarzyszył „żywy” doping, emocje i często także trema, by wypaść jak najlepiej.

 Ukoronowaniem uroczystości było obejrzenie barwnego i atrakcyjnego programu artystycznego w wykonaniu dzieci: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Podczas spotkania panowała miła, rodzinna atmosfera. Mali artyści z przejęciem odgrywali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod swoim adresem. Na twarzach babć i dziadków malowało się wzruszenie i radość.

 Babcie i dziadkowie popisy artystyczne swoich wnucząt obserwowali przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, o który zadbali rodzice naszych podopiecznych.

       Na koniec dzieci obdarowały dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Ich szczęśliwe i rozpromienione twarze po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za wspólną zabawę.

Miło nam, że przybyli na naszą uroczystość znamienici goście, którzy przyłączyli się do życzeń dla babć i dziadków:

          - p. Andrzej Grabowski – Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie;

          - p. Ewa Bąk – Sekretarz Gminy;

          - p. Jerzy Orłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej;

             - p. Jerzy Koralewski – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia;

          - p. Barbara Niewidział – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury;

          - p. Karolina Kowalska – Asystent Burmistrza;

             - p. Bogdan Oskwarek – Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców;

             - p. Lidia Dunajska – Skarbnik Rady Rodziców;

             - p. Kamila Krzywdzińska – Członek Rady Rodziców.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!