Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Babci i Dziadka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Babci i Dziadka Drukuj
Wpisał: Małgorzata Seifert Kamper   
29.01.2015

babcia_dziadek_small_29_01_2015.jpgDawno temu babcia z dziadkiem
w  piaskownicy się kłócili o łopatkę.
Dziś na spacer idą sobie….

Tak brzmiały słowa jednej z wielu piosenek, jakie swoim dziadkom wyśpiewały w piątek 23 stycznia br. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach.
Tego bowiem dnia w murach szkoły na specjalne zaproszenie swoich wnuków pojawili się zacni goście w osobach babć i dziadków najmłodszych w naszej szkole dzieci. Maluchy już od wielu dni przygotowywały się do przyjęcia ukochanych dziadków. Zaczęły od własnoręcznie zdobionych zaproszeń, później przyszedł czas na naukę wierszy i piosenek oraz samodzielne przygotowanie upominków dla zaproszonych, aż nadszedł wyczekiwany dzień, kiedy seniorzy zawitali w gościnne progi szkoły w Pluskowęsach. Przejęte maluchy już w głównych drzwiach grzecznie witały swoich gości
i zapraszały do wyjątkowo świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie przy dyskretnych dźwiękach muzyki goście zajmowali miejsca przy stole. Kiedy przedszkolaki dzielnie wkroczyły do sali, dumni dziadkowie skoncentrowali swoją uwagę na niekończących się słowach podziękowań dla nich  za trud włożony we wspomaganie rodziców w wychowaniu oraz życzeń, by w jak najlepszej kondycji, trwałym zdrowiu i z niegasnącym uśmiechem na twarzy przez kolejne lata cieszyli się z pełnionej roli babci i dziadka. Trzeba przyznać, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój program artystyczny z wyjątkowym zaangażowaniem i pasją. Wiersze wybrzmiały pewnie, wyraźnie i z niecodziennym skupieniem, zaś piosenki przeplatające ciepłe słowa wnuków zdawały się płynąć wprost z serc wnucząt do serc dziadków. Następnie podekscytowane maluchy wręczyły swoim gościom przygotowane wcześniej upominki i zasiadły z nimi do świątecznie i słodko zastawionego stołu, o który zatroszczyły się licznie mamy przedszkolaków. Do ciepłych słów życzeń kierowanych pod adresem dziadków dołączyła się także pani dyrektor Renata Kałuża, która mówiła o wyjątkowości roli dziadków w życiu każdego człowieka i gratulując doczekania się tak sympatycznych wnucząt, życzyła wielu chwil w niesłabnącym zdrowiu spędzonych z nimi na zabawie. Świętowaliśmy z naszymi dziadkami piosenką, wierszem, życzeniami, słodyczami, a nawet z tańcem, do którego dali się namówić niektórzy goście.
Czas upłynął nam bardzo szybko, lecz wierzymy, że chwile niekłamanej wdzięczności wnuków za dar posiadania dziadków na długo pozostaną w pamięci naszych zacnych gości.

babcia_dziadek_29_01_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!