Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rolnicy w desperacji wychodzą na drogi.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rolnicy w desperacji wychodzą na drogi. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2015
Rolnicrolnicy_w_desperacji_04_02_15_000.jpgy z gminy Kowalewo Pomorskie przyłączyli się do krajowej akcji protestacyjnej przeciwko pogarszającej się sytuacji w sektorze rolniczym. W dniu 4 lutego br. komitet protestacyjny w osobach: przewodniczący Zdzisław Czarnomski i członkowie: Grzegorz Perełka, Zbigniew Falkiewicz, Bogdan Tosnowiec, Andrzej Szablewski, Ryszard Świętalski, Stanisław Gawęcki, Maciej Piątkowski i Marian Wiśniewski złożyli na ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego postulaty i poinformowali o formie protestu. 
Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz redukcję ich populacji, wypłaty rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła. Chcą także przywrócenia opłacalności produkcji mleka oraz trzody chlewnej poprzez zabezpieczenie minimalnych cen produktów rolnych. Żądają odbudowy wschodnich rynków zbytu na produkty rolne i wypłaty odszkodowań za straty z tego tytułu oraz zaniechania naliczania kar za nadprodukcję mleka.

W dniu 6 lutego (piątek) i 9 lutego (poniedziałek) w godzinach 10.00- 12.00 blokować będą przejście dla pieszych na ul. 23-stycznia, na wysokości banku.

Rozumiem rozgoryczenie rolników. Ich sytuacja jest naprawdę ciężka, można powiedzieć że drastyczna, szczególnie, że spadków cen nie odczuwa zwykły konsument kupujący w piekarni czy w sklepie mięsnym. W małych gminach dla większości praca na roli to jedyne źródło utrzymania, to firma rodzinna pozwalająca przetrwać kilku osobom. Ich upadek to poważne zubożenie społeczeństwa, wzrost liczby bezrobotnych i pogłębiająca się nędza- informuje burmistrz - Bardzo proszę kierowców o wyrozumiałość na czas protestu, korzystanie z objazdów, a nawet popieranie tej grupy zawodowej.

rolnicy_w_desperacji_04_02_15_001.jpg
rolnicy_w_desperacji_04_02_15_002.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!