Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rolnicy w desperacji wychodzą na drogi.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rolnicy w desperacji wychodzą na drogi. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2015
Rolnicrolnicy_w_desperacji_04_02_15_000.jpgy z gminy Kowalewo Pomorskie przyłączyli się do krajowej akcji protestacyjnej przeciwko pogarszającej się sytuacji w sektorze rolniczym. W dniu 4 lutego br. komitet protestacyjny w osobach: przewodniczący Zdzisław Czarnomski i członkowie: Grzegorz Perełka, Zbigniew Falkiewicz, Bogdan Tosnowiec, Andrzej Szablewski, Ryszard Świętalski, Stanisław Gawęcki, Maciej Piątkowski i Marian Wiśniewski złożyli na ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego postulaty i poinformowali o formie protestu. 
Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz redukcję ich populacji, wypłaty rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła. Chcą także przywrócenia opłacalności produkcji mleka oraz trzody chlewnej poprzez zabezpieczenie minimalnych cen produktów rolnych. Żądają odbudowy wschodnich rynków zbytu na produkty rolne i wypłaty odszkodowań za straty z tego tytułu oraz zaniechania naliczania kar za nadprodukcję mleka.

W dniu 6 lutego (piątek) i 9 lutego (poniedziałek) w godzinach 10.00- 12.00 blokować będą przejście dla pieszych na ul. 23-stycznia, na wysokości banku.

Rozumiem rozgoryczenie rolników. Ich sytuacja jest naprawdę ciężka, można powiedzieć że drastyczna, szczególnie, że spadków cen nie odczuwa zwykły konsument kupujący w piekarni czy w sklepie mięsnym. W małych gminach dla większości praca na roli to jedyne źródło utrzymania, to firma rodzinna pozwalająca przetrwać kilku osobom. Ich upadek to poważne zubożenie społeczeństwa, wzrost liczby bezrobotnych i pogłębiająca się nędza- informuje burmistrz - Bardzo proszę kierowców o wyrozumiałość na czas protestu, korzystanie z objazdów, a nawet popieranie tej grupy zawodowej.

rolnicy_w_desperacji_04_02_15_001.jpg
rolnicy_w_desperacji_04_02_15_002.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!