Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolaki naukowcami

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolaki naukowcami Drukuj
Wpisał: Małgorzata Seifert-Kamper   
04.02.2015
Wnaukowcy_2015_small.jpg miniony piątek 30 stycznia br. do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach zawitali animatorzy z Fundacji Aleksandra Jabłońskiego, którzy poprowadzili zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego. „Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec II" realizowane są w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym II" w Wydziale  Projektów Edukacyjnych i Stypendiów Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Niełatwym zadaniem była kwalifikacja do programu bowiem już pierwsza edycja fascynujących i pobudzających wyobraźnię zajęć zachęcających do odkrywania tajemnic przyrody cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem i wieść o możliwości zorganizowania podobnych spotkań rozniosła się szerokim echem, podkreślając same pozytywne efekty udziału w tym zadaniu. Projekt polega na organizacji bezpłatnych pokazów, eksperymentów oraz warsztatów z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych oraz astronomii z czynnym udziałem dzieci. Prelekcje prowadzone przez doświadczonych animatorów nauk ścisłych odbywają się w 50 przedszkolach oraz punktach przedszkolnych na terenach wiejskich  naszego regionu. Przedszkolakom z Pluskowęs dopisało szczęście i też mogły skorzystać z tej wyjątkowej i ciekawej oferty. Podczas zajęć maluchy zobaczyły między innymi jajko zasysane do butelki, gasiły świece powietrzem oraz podmuchem z dużej odległości, obserwowały piorun w kuli i przekaz jego energii umożliwiający zapalenie świetlówki, dowiedziały się też jak zbudować odlotową rakietę i same odliczały sekundy do startu tego kosmicznego pojazdu. Dzieci w drugiej części brały także udział w warsztatach pod hasłem „Szkiełko i oko" oraz „Elektrostatyczne przyciąganie". Za pomocą otrzymanych w ramach projektu szkieł powiększających mogły znacznie dokładniej obserwować otoczenie oraz samodzielnie tworzyć chwilowe „zdjęcia". Jednak właściwości balonów, które same trzymały się włosów, okazały się najzabawniejsze i wywołały wśród uczestników zajęć najwięcej emocji. Wyjątkowe lekcje bardzo przypadły do gustu wszystkim przedszkolakom, które szczegółowo relacjonowały wydarzenia minionego dnia swoim rodzicom już w przedszkolnej szatni, a niektóre doświadczenia planowały ze swoimi opiekunami powtórzyć tuż po powrocie do domu. Nikogo nie trzeba zbyt długo przekonywać o pozytywnych aspektach stosowania nauczania z wykorzystaniem metody pytań i doświadczeń. Świat wiedzy otwierany przed dziećmi poprzez rozbudzanie ich naturalnej ciekawości, rozwija naukowe myślenie i kształtuje umiejętność skutecznego działania oraz rozwija szereg kompetencji technicznych, mobilizuje do uczenia się, wyzwala inicjatywę i przedsiębiorczość. Uczenie przez dociekanie, rozumowanie, doświadczanie stanowi współcześnie jedną z najaktywniej rozwijanych metod nauczania, wyzwala bowiem u dzieci potencjał twórczy i intelektualny, by korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości rozumiały świat w którym żyją i potrafiły w nim podejmować efektywne działania.

naukowcy_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!