Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rolnicy z Kowalewa protestują

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rolnicy z Kowalewa protestują Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2015

rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_000.jpgW dniu dzisiejszym (06.02) rolnicy zablokowali drogę krajową nr 15 w Kowalewie Pomorskim. Ok. 100 rolników, nie tylko z gminy Kowalewo Pomorskie spacerując po pasach sprzeciwiali się pogarszającej się sytuacji w rolnictwie. Wśród protestujących byli członkowie stowarzyszenia STOROL oraz pełnoletni uczniowie szkół rolniczych martwiący się o swoją przyszłość.

Wyposażeni w transparenty i hasła domagali się wypłaty odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz redukcję ich populacji, wypłaty rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła, przywrócenia opłacalności produkcji mleka oraz trzody chlewnej poprzez zabezpieczenie minimalnych cen produktów rolnych. Żądali odbudowy wschodnich rynków zbytu na produkty rolne i wypłaty odszkodowań za straty z tego tytułu oraz zaniechania naliczania kar za nadprodukcję mleka.

W czasie pikiety rolników odwiedził Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który już na spotkaniu z komitetem protestacyjnym w dniu 4 lutego poparł ich troskę o rozwój gospodarstw rodzinnych. Rolnicy, pomimo desperacji, nie chcieli zbytnio utrudniać życia kierowcom. Co 10 minut robili dziesięciominutowe przerwy, aby przepuszczać pojazdy.

Bardzo dziękuję burmistrzowi za przychylność, aby nasza pikieta była legalna i zgodna z prawem oraz policji za zabezpieczenie miejsca protestu i objaśnianie stojącym w korkach kierowcom sytuacji na drodze. Blokada dróg to ostateczność. Jesteśmy bardzo zdesperowani, bo sytuacja dla nas jest krytyczna. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do przyłączenia się do nas- podkreślał wśród pikietujących przewodniczący komitetu protestacyjnego Zdzisław Czarnomski.

Kolejny dzień protestu to 9 luty (poniedziałek) od 10.00- 12.00.

rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_001.jpg
 rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_002.jpg
rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_003.jpg
rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_004.jpg
rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_005.jpg
rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_006.jpg
rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_007.jpg
rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_008.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!