Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zdolni sportowcy stypendystami burmistrza

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zdolni sportowcy stypendystami burmistrza Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2015

small.jpgW dniu 5 lutego br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu zdobyte w II półroczu 2014r. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Stypendiami za wyniki w sporcie za drugie półrocze 2014 roku nagrodzono:

Błażeja Adamowicza- zawodnika klubu Karate Kyokushin, zdobywcę w 2014r. I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate w kat. kumite chłopców + 50 kg

Adriana Marca- kolarza kategorii żak, zdobywcę w 2014r. II miejsca w kategorii żak w Wojewódzkiej lidze UKS woj. kuj.-pom., III miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym, I miejsca drużynowo w 6 edycji Nutella Mini Tor de Pologne oraz członka kadry wojewódzkiej młodzików, w zawodach zdobył II kl. sportową.

Adriana Brzozowskiego -kolarz, w kategorii junior  młodszy, zdobywca w 2014r. III miejsca Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w jeździe drużynowej na czas, II miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie torowym  w jeździe drużynowej -sprint drużynowy, członka kadry wojewódzkiej, w zawodach zdobył II kl. sportową.

Damiana Mądrzejewskiego - kolarz, junior młodszy, zdobywca w 2014r. III miejsca Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w jeździe drużynowej na czas, II miejsca w OOM w kolarstwie torowym w konkurencji sprint, dwukrotny medalista MP Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym, finalista Ogólnopolski Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym, członek kadry wojewódzkiej, w zawodach zdobył II kl. sportową.

Piotra Klimkowskiego - kolarz, junior młodszy, zdobywca w 2014r. III miejsca w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w jeździe drużynowej  na czas, II miejsca w Ogólnopolski Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym w konkurencji sprint, finalista w kolarstwie szosowym, członek kadry wojewódzkiej, w zawodach zdobył II kl sportową.

Piłkarki ręczne: Agnieszkę Pęcherską, Monikę Orzechowską, Paulinę Guttmann, Karolinę Garkowską, Natalię Przybyszewską, Ewelinę Fiedorek, Dagmarę Żychniewicz, Karolinę Szymańską, Urszulę Olejnik  i Magdalenę Słotę, które zdobyły tytuł Wicemistrza Polski Piłki Ręcznej Plażowej w kategorii seniorek

Katarzynę Brożek - wioślarkę z AZS UMK ENERGA Toruń. Największe osiągnięcia sportowe w 2014r. tej dyscyplinie to:  I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach  Polski   w wioślarstwie ( czwórka bez sterniczki kobiet ), III miejsce w MMP w konkurencji czwórka podwójna kobiet, III miejsce w MMP w konkurencji dwójka bez sterniczki. Katarzyna jest uczestniczką kadry narodowej.

Karola Koniecznego -zawodnika SL WKS Zawisza w Bydgoszczy, srebrnego medalistę Mistrzostw Świata na Bachamach w sztafecie 4 x 800 m oraz srebrnego medalistę  Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 m, a także zdobywcę  I  miejsca w biegu na 800 m w meczu U-23 Czechy - Słowenia- Węgry - Polska.

Artura Zakrzewskiego- zawodnika AZS-AWF Poznań zdobywcę III miejsca w Mistrzostwach Świata w skokach na trampolinie synchronicznie, 27 miejsca  (klasyfikowano 100 osób ) w Mistrzostwach Świata w skokach na trampolinie indywidualnie, 6 miejsca w Mistrzostwach Europy w skokach na trampolinie drużynowo i 39  miejsca w Mistrzostwach Europy w skokach na trampolinie indywidualnie.         

Za wysokie wyniki uzyskane przez zawodniczki nagrodą uhonorowano również  trenera piłkarek ręcznych p. Roberta Bejgra.

                       W imieniu swoim, radnych Rady Miejskiej oraz całego społeczeństwa chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom, nie tylko sukcesów w sporcie, ale także wytrwałości i ogromnego zaangażowania. Pomimo realizacji wielu zadań, samorząd gminny wygospodarował środki finansowe na stworzenie jak najlepszych warunków do aktywnego uprawiania sportu. Dlatego cieszę się, że środki, jakie włożyliśmy w budowę nowoczesnych obiektów sportowych, są rekompensowane, w postaci Waszych wyników. Promujecie, nie tylko wybraną dyscyplinę sportową, ale także naszą gminę. Dlatego zwracam się z prośbą, abyście zachęcali swoich znajomych do aktywnego uczestnictwa w sporcie- powiedział Burmistrz Andrzej Grabowski.- dzisiejsi stypendyści pokazali, że runął mit iż w gminie Kowalewo Pom. liczy się tylko piłka nożna. W dniu dzisiejszym stypendia odebrali pasjonaci wielu różnych dziedzin sportowych. Mamy również miejsce dla innych, nowych, związanych np. z otwartą właśnie pływalnią czy zmodernizowaną strzelnicą. Jeszcze raz gratuluję Wam, trenerom oraz Waszym Rodzicom i życzę wszystkiego dobrego w dalszej karierze sportowej.

Do życzeń i gratulacji przyłączyli się zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzy Koralewski, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Marcin Drogorób oraz Leszek Szyszkowski -Dyrektor Sportowy Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific i olimpijczyk.

W swoich wystąpieniach p. Marcin Drogorób i p. Leszek Szyszkowski podkreślali wspaniały rozwój bazy sportowej w Kowalewie Pom. oraz poparcie finansowe ze strony samorządu dla rozwoju wszystkich dyscyplin sportowych.

W imieniu wyróżnionych słowa podziękowań przekazali: Agnieszka Pęcherska i Robert Bejgier.

Stypendium sportowe można przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego, sfinansowanie obozów kondycyjnych i wyjazdów na zawody sportowe.

W 2007 roku stypendia otrzymali: Paulina Guttmann i Aleksandra Węglerska - (UKS Olimpijczyk w piłce ręcznej), Damian Falkowski (LKS Promień w biegach) i Dariusz Ciepliński - (LKS Promień w piłce nożnej).

W 2008 roku stypendia otrzymało troje zawodników LKS Promień w biegach na różnych dystansach- Sandra Czerwińska, Damian Falkowski i Dawid Rumiński,  

W roku 2009 rok uhonorowano biegaczy LKS „Promień": Sandrę Czerwińską i Damiana Falkowskiego i ich trenera p. Bogdana Oskwarka

W 2010 roku nagrodą uhonorowano p. Mariana Krycha - trenera UKS Sokół w W. Rychnowie

Rok 2011 oraz rok 2012 został zdominowany przez sporty siłowe (dwubój siłowy). Stypendia uzyskały Magdalena Błach i Anna Zubko reprezentantki LKS Promień

Rok 2013 to stypendia dla  kolarzy z UKS Sokół W. Rychnowo (Damian Mądrzejewski, Adrian Brzozowski i Piotr Klimkowski), biegacza Karola Konicznego reprezentującego WKS Zawisza Bydgoszcz oraz dla drużyny piłkarek ręcznych z UKS Olimpijczyk: Natalia Przybyszewska, Dagmara Żychniewicz, Karolina Rudewicz, Andżelika Reiwer, Zuzanna Rychlewska i Monika Trawczyńska. Nagrodą za wysokie wyniki podopiecznych uhonorowano trenera dziewcząt - Roberta Bejgra.

Rok 2014- I półrocze- karateka Błażej Adamowicz,  kolarz Marta Brzozowska,  piłkarki ręczne: Andżelika Reiwer, Dagmara Żychniewicz, Karolina Rudewicz, Katarzyna Guttman, Kornelia Kaszubowska, Julia Krystyniuk, Weronika Szymańska, Milena Knop, Agata Nowak, wioślarka Katarzyna Brożek oraz trenerzy- p. Monika Konieczna, p. Robert Bejgier oraz p. Marian Krych.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!