Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zdolni sportowcy stypendystami burmistrza

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zdolni sportowcy stypendystami burmistrza Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2015

small.jpgW dniu 5 lutego br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu zdobyte w II półroczu 2014r. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Stypendiami za wyniki w sporcie za drugie półrocze 2014 roku nagrodzono:

Błażeja Adamowicza- zawodnika klubu Karate Kyokushin, zdobywcę w 2014r. I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate w kat. kumite chłopców + 50 kg

Adriana Marca- kolarza kategorii żak, zdobywcę w 2014r. II miejsca w kategorii żak w Wojewódzkiej lidze UKS woj. kuj.-pom., III miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym, I miejsca drużynowo w 6 edycji Nutella Mini Tor de Pologne oraz członka kadry wojewódzkiej młodzików, w zawodach zdobył II kl. sportową.

Adriana Brzozowskiego -kolarz, w kategorii junior  młodszy, zdobywca w 2014r. III miejsca Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w jeździe drużynowej na czas, II miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie torowym  w jeździe drużynowej -sprint drużynowy, członka kadry wojewódzkiej, w zawodach zdobył II kl. sportową.

Damiana Mądrzejewskiego - kolarz, junior młodszy, zdobywca w 2014r. III miejsca Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w jeździe drużynowej na czas, II miejsca w OOM w kolarstwie torowym w konkurencji sprint, dwukrotny medalista MP Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym, finalista Ogólnopolski Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym, członek kadry wojewódzkiej, w zawodach zdobył II kl. sportową.

Piotra Klimkowskiego - kolarz, junior młodszy, zdobywca w 2014r. III miejsca w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w jeździe drużynowej  na czas, II miejsca w Ogólnopolski Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym w konkurencji sprint, finalista w kolarstwie szosowym, członek kadry wojewódzkiej, w zawodach zdobył II kl sportową.

Piłkarki ręczne: Agnieszkę Pęcherską, Monikę Orzechowską, Paulinę Guttmann, Karolinę Garkowską, Natalię Przybyszewską, Ewelinę Fiedorek, Dagmarę Żychniewicz, Karolinę Szymańską, Urszulę Olejnik  i Magdalenę Słotę, które zdobyły tytuł Wicemistrza Polski Piłki Ręcznej Plażowej w kategorii seniorek

Katarzynę Brożek - wioślarkę z AZS UMK ENERGA Toruń. Największe osiągnięcia sportowe w 2014r. tej dyscyplinie to:  I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach  Polski   w wioślarstwie ( czwórka bez sterniczki kobiet ), III miejsce w MMP w konkurencji czwórka podwójna kobiet, III miejsce w MMP w konkurencji dwójka bez sterniczki. Katarzyna jest uczestniczką kadry narodowej.

Karola Koniecznego -zawodnika SL WKS Zawisza w Bydgoszczy, srebrnego medalistę Mistrzostw Świata na Bachamach w sztafecie 4 x 800 m oraz srebrnego medalistę  Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 m, a także zdobywcę  I  miejsca w biegu na 800 m w meczu U-23 Czechy - Słowenia- Węgry - Polska.

Artura Zakrzewskiego- zawodnika AZS-AWF Poznań zdobywcę III miejsca w Mistrzostwach Świata w skokach na trampolinie synchronicznie, 27 miejsca  (klasyfikowano 100 osób ) w Mistrzostwach Świata w skokach na trampolinie indywidualnie, 6 miejsca w Mistrzostwach Europy w skokach na trampolinie drużynowo i 39  miejsca w Mistrzostwach Europy w skokach na trampolinie indywidualnie.         

Za wysokie wyniki uzyskane przez zawodniczki nagrodą uhonorowano również  trenera piłkarek ręcznych p. Roberta Bejgra.

                       W imieniu swoim, radnych Rady Miejskiej oraz całego społeczeństwa chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom, nie tylko sukcesów w sporcie, ale także wytrwałości i ogromnego zaangażowania. Pomimo realizacji wielu zadań, samorząd gminny wygospodarował środki finansowe na stworzenie jak najlepszych warunków do aktywnego uprawiania sportu. Dlatego cieszę się, że środki, jakie włożyliśmy w budowę nowoczesnych obiektów sportowych, są rekompensowane, w postaci Waszych wyników. Promujecie, nie tylko wybraną dyscyplinę sportową, ale także naszą gminę. Dlatego zwracam się z prośbą, abyście zachęcali swoich znajomych do aktywnego uczestnictwa w sporcie- powiedział Burmistrz Andrzej Grabowski.- dzisiejsi stypendyści pokazali, że runął mit iż w gminie Kowalewo Pom. liczy się tylko piłka nożna. W dniu dzisiejszym stypendia odebrali pasjonaci wielu różnych dziedzin sportowych. Mamy również miejsce dla innych, nowych, związanych np. z otwartą właśnie pływalnią czy zmodernizowaną strzelnicą. Jeszcze raz gratuluję Wam, trenerom oraz Waszym Rodzicom i życzę wszystkiego dobrego w dalszej karierze sportowej.

Do życzeń i gratulacji przyłączyli się zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzy Koralewski, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Marcin Drogorób oraz Leszek Szyszkowski -Dyrektor Sportowy Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific i olimpijczyk.

W swoich wystąpieniach p. Marcin Drogorób i p. Leszek Szyszkowski podkreślali wspaniały rozwój bazy sportowej w Kowalewie Pom. oraz poparcie finansowe ze strony samorządu dla rozwoju wszystkich dyscyplin sportowych.

W imieniu wyróżnionych słowa podziękowań przekazali: Agnieszka Pęcherska i Robert Bejgier.

Stypendium sportowe można przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego, sfinansowanie obozów kondycyjnych i wyjazdów na zawody sportowe.

W 2007 roku stypendia otrzymali: Paulina Guttmann i Aleksandra Węglerska - (UKS Olimpijczyk w piłce ręcznej), Damian Falkowski (LKS Promień w biegach) i Dariusz Ciepliński - (LKS Promień w piłce nożnej).

W 2008 roku stypendia otrzymało troje zawodników LKS Promień w biegach na różnych dystansach- Sandra Czerwińska, Damian Falkowski i Dawid Rumiński,  

W roku 2009 rok uhonorowano biegaczy LKS „Promień": Sandrę Czerwińską i Damiana Falkowskiego i ich trenera p. Bogdana Oskwarka

W 2010 roku nagrodą uhonorowano p. Mariana Krycha - trenera UKS Sokół w W. Rychnowie

Rok 2011 oraz rok 2012 został zdominowany przez sporty siłowe (dwubój siłowy). Stypendia uzyskały Magdalena Błach i Anna Zubko reprezentantki LKS Promień

Rok 2013 to stypendia dla  kolarzy z UKS Sokół W. Rychnowo (Damian Mądrzejewski, Adrian Brzozowski i Piotr Klimkowski), biegacza Karola Konicznego reprezentującego WKS Zawisza Bydgoszcz oraz dla drużyny piłkarek ręcznych z UKS Olimpijczyk: Natalia Przybyszewska, Dagmara Żychniewicz, Karolina Rudewicz, Andżelika Reiwer, Zuzanna Rychlewska i Monika Trawczyńska. Nagrodą za wysokie wyniki podopiecznych uhonorowano trenera dziewcząt - Roberta Bejgra.

Rok 2014- I półrocze- karateka Błażej Adamowicz,  kolarz Marta Brzozowska,  piłkarki ręczne: Andżelika Reiwer, Dagmara Żychniewicz, Karolina Rudewicz, Katarzyna Guttman, Kornelia Kaszubowska, Julia Krystyniuk, Weronika Szymańska, Milena Knop, Agata Nowak, wioślarka Katarzyna Brożek oraz trenerzy- p. Monika Konieczna, p. Robert Bejgier oraz p. Marian Krych.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!