Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rozmowa na szczeblach władzy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rozmowa na szczeblach władzy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2015
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_000.jpgPrzedstawiciele władzy uczniowskiej i mediów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 11 lutego br. spotkali się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły.
W spotkaniu na szczycie uczestniczyli: Karolina Glasa (premier), Klaudia Budzińska (wicepremier), rzecznik Bartosz Małkiewicz i sekretarz Martyna Długołęcka. Opiekunami samorządu są: p. Anna Jarecka, Justyna Bąkowska i Andrzej Łukaszewski. Całe spotkanie skrupulatnie rejestrowały redaktorki Szkolnego Reportera: Karolina Kołodziej i Natalia Zielińska.

W czasie profesjonalnego wywiadu poruszono tematy bliskie młodzieży m.in. szkoła, obiekty sportowe, jak i zagadnienia dotyczące całego społeczeństwa: obwodnica, plany rozwojowe na przyszłość. Były też pytania bardzo osobiste dotyczące funkcji burmistrza. Młodzież pogratulowała burmistrzowi wyboru na kolejną kadencję.

Gratulując młodzieży angażowania się w życie społeczne szkoły Burmistrz podkreślał rangę wyboru w tajnych wyborach bezpośrednich. Jest to zaszczyt, ale i obowiązek. Dla wielu obecnych polityków udział w samorządzie szkolnym to pierwszy poważny krok do kariery.

Wiele inwestycji, szczególnie Centrum, skate park i pływalnia, jest efektem właśnie takich, corocznych spotkań z młodzieżą. Teraz od młodych ludzi zależy, aby te obiekty nie stały puste, tylko tętniły życiem. Przecież sport ma bardzo istotny wpływ na całe nasze życie. Uczy dyscypliny i odpowiedzialności, hartuje ciało i dotlenia umysł. Osoby wysportowane lepiej przyswajają wiedzę. Równie ważne, a może ważniejsze jest zdobywanie wykształcenia. Nasze szkoły gwarantują, że opuszczająca młodzież jest dobrze przygotowana, odpowiedzialna i sumienna. Bardzo dziękuję młodzieży za udział w festynach i imprezach gminnych oraz reprezentowanie gminy w konkursach i zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jest to wspaniałą promocja- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski.

Burmistrz Miasta pogratulował uczniom pięknej uroczystości jaką były obchody 50-lecia istnienia szkoły i 30-lecia nadania jej patrona. Zachęcał dziennikarzy Szkolnego Reportera do zamieszczania swoich artykułów w Gońcu Kowalewskim.

Szczegółowy wywiad zamieszczony będzie w najbliższym wydaniu Szkolnego Reportera. Zapraszamy do czytania

samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_001.jpg
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_002.jpg
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_003.jpg
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!