Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rozmowa na szczeblach władzy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rozmowa na szczeblach władzy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2015
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_000.jpgPrzedstawiciele władzy uczniowskiej i mediów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 11 lutego br. spotkali się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły.
W spotkaniu na szczycie uczestniczyli: Karolina Glasa (premier), Klaudia Budzińska (wicepremier), rzecznik Bartosz Małkiewicz i sekretarz Martyna Długołęcka. Opiekunami samorządu są: p. Anna Jarecka, Justyna Bąkowska i Andrzej Łukaszewski. Całe spotkanie skrupulatnie rejestrowały redaktorki Szkolnego Reportera: Karolina Kołodziej i Natalia Zielińska.

W czasie profesjonalnego wywiadu poruszono tematy bliskie młodzieży m.in. szkoła, obiekty sportowe, jak i zagadnienia dotyczące całego społeczeństwa: obwodnica, plany rozwojowe na przyszłość. Były też pytania bardzo osobiste dotyczące funkcji burmistrza. Młodzież pogratulowała burmistrzowi wyboru na kolejną kadencję.

Gratulując młodzieży angażowania się w życie społeczne szkoły Burmistrz podkreślał rangę wyboru w tajnych wyborach bezpośrednich. Jest to zaszczyt, ale i obowiązek. Dla wielu obecnych polityków udział w samorządzie szkolnym to pierwszy poważny krok do kariery.

Wiele inwestycji, szczególnie Centrum, skate park i pływalnia, jest efektem właśnie takich, corocznych spotkań z młodzieżą. Teraz od młodych ludzi zależy, aby te obiekty nie stały puste, tylko tętniły życiem. Przecież sport ma bardzo istotny wpływ na całe nasze życie. Uczy dyscypliny i odpowiedzialności, hartuje ciało i dotlenia umysł. Osoby wysportowane lepiej przyswajają wiedzę. Równie ważne, a może ważniejsze jest zdobywanie wykształcenia. Nasze szkoły gwarantują, że opuszczająca młodzież jest dobrze przygotowana, odpowiedzialna i sumienna. Bardzo dziękuję młodzieży za udział w festynach i imprezach gminnych oraz reprezentowanie gminy w konkursach i zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jest to wspaniałą promocja- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski.

Burmistrz Miasta pogratulował uczniom pięknej uroczystości jaką były obchody 50-lecia istnienia szkoły i 30-lecia nadania jej patrona. Zachęcał dziennikarzy Szkolnego Reportera do zamieszczania swoich artykułów w Gońcu Kowalewskim.

Szczegółowy wywiad zamieszczony będzie w najbliższym wydaniu Szkolnego Reportera. Zapraszamy do czytania

samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_001.jpg
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_002.jpg
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_003.jpg
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!