Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sprzątajmy po swoich pupilach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sprzątajmy po swoich pupilach Drukuj
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
03.08.2015
piesek_18_02_2015.jpgW związku z napływającymi do tutejszego Urzędu sygnałami w sprawie pozostawiania na chodnikach nie tylko odpadów różnego pochodzenia, ale przede wszystkim licznych odchodów zwierzęcych przypominamy, iż na terenie miasta ustawione są oznakowane kosze uliczne na psie odchody.

Kosze te znajdują się w Kowalewie Pomorskim na Placu 700-lecia oraz przy ul. Batalionów Chłopskich, Fosa Jagiellońska, Szkolna, Szpitalna, a  ponadto w ostatnim czasie ustawiono nowy kosz przy ul. Kościuszki. Dodatkowo w dwóch kioskach RUCH-u usytuowanych na Placu 700-lecia oraz w Urzędzie Miejskim dostępne są nieodpłatnie specjalne zestawy higieniczne. Mimo to bardzo niewielka ilość osób korzysta z  możliwości posprzątania po swoim zwierzęciu, a właśnie takie postawy powinny stać się dla reszty mieszkańców przykładem do naśladowania.

Musimy pamiętać, że chodniki, place i skwery to miejsca publiczne i korzystają z nich także inni mieszkańcy. Szczególną uwagę należy zwrócić na piaskownice i place zabaw dla dzieci. Najwyższa pora, aby posiadacze psów zrozumieli, że ich zaniedbania stanowią przykrą uciążliwość dla innych. Ponadto pozostawione nieczystości wpływają bardzo negatywnie na wizerunek naszego miasta. Żadne inicjatywy, apele czy akcje nie przyniosą efektu dopóki w świadomości wszystkich mieszkańców nie zrodzi się wspólna odpowiedzialność za ład i porządek.

Serdecznie dziękujemy właścicielom i sprzedawcom ww. kiosków RUCH-u za bezinteresowną pomoc w rozprowadzaniu zestawów higienicznych. Świadczone przez nich nieodpłatnie usługi pozwalają wszystkim mieszkańcom na dogodny dostęp do zestawów, a tym samym przyczyniają się do ograniczenia pozostawiania psich odchodów na chodnikach i skwerach. Jednocześnie po raz kolejny apelujemy do wszystkich mieszkańców - sprzątajmy po swoich pupilach i zwracajmy uwagę tym, którzy o tym zapominają. To tak niewiele, ale gdy sami zaczniemy reagować, wówczas nasze ulice, place i zieleńce bardzo zyskają na estetyce.

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!