Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Brązowy Medalista Świata Artur Zakrzewski- nikt mu nie podskoczy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Brązowy Medalista Świata Artur Zakrzewski- nikt mu nie podskoczy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2015

Ksmall.jpgowalewiacy lubią sport. Nie tylko go uprawiają i mu kibicują. Obalają przy tym mit, że nasza gmina pasjonuje się tylko piłką nożną i ręczną dziewcząt. Pojawia się co raz więcej sukcesów na innych polach.

Już nie tylko kolarze, biegacze, czy siłacze napawają nas dumą. Medale zdobywamy w innych, mniej spotykanych, ale równie emocjonujących dyscyplinach: wioślarstwo, karate, piłka plażowa, a ostatnio nawet skoki na trampolinie. Podziwiam młodych ludzi, którzy cały swój czas, praktycznie całe swoje życie poświęcają sportowej pasji. Jestem dumny wręczając stypendia i z myślą o nich powstała baza sportowa- informuje Andrzej Grabowski Burmistrz Kowalewa Pomorskiego.

Mieszkaniec Nowego Dworu Artur Zakrzewski, obecnie podopieczny klubu AZS- AWF Poznań, został stypendystą sportowym Nagrody Burmistrza w skokach na trampolinie. Posiada klasę Mistrzowską Międzynarodową i jest zawodnikiem kadry narodowej Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej.

Tylko w 2014r. w czasie Mistrzostw Świata w Daytona Beach (USA) w dniach 7-9 listopada w kategorii indywidualnej zajął 27 miejsce, zaś w skokach synchronicznych 3 miejsce. Na kwietniowych Mistrzostwach Europy w kat. indywidualnej doskoczył na 39 pozycję, zaś drużynowo zajął 6 miejsce. Poniżej linki do kilku ciekawych filmów z występów Artura.

https://www.youtube.com/watch?v=8YdSXJL4zZk

link: https://www.youtube.com/watch?v=oLepShhIRho (układ pierwszy w 25:55 minucie, natomiast drugi, trudniejszy oraz bardziej efektowny w 53:13min.).

Skoki indywidualne są dyscypliną olimpijską. W tym roku czekają mnie eliminacje do igrzysk olimpijskich w Rio w 2016r. Skoki na trampolinie to bardzo trudna dyscyplina. Częste treningi i zawody eksploatują stawy i szkielet. Ważna jest odpowiednia i rygorystyczna dieta oraz dbanie o formę. Jak dla większości sportowców najtrudniejsze jest pokonanie bariery finansowej. Pokrycie kosztów wyjazdów i stworzenie warunków do wyczynowego uprawiania sportu, czyli trener, opieka medyczna, zaplecze techniczne, a przede wszystkim sprzęt i baza lokalowa do jego ustawienia są dla mnie nie do przeskoczenia. W tym miejscu zwracam się do potencjalnych sponsorów o wsparcie. Uczestniczę w wielu imprezach sportowych o światowej renomie. Byłbym dumny stając się „ambasadorem" wspieranym przez lokalną firmę. Jestem otwarty na propozycję- informuje Artur Zakrzewski- brązowy medalista Mistrzostw Świata w synchronicznych skokach na trampolinie.   

Tak informacyjnie: Skoki na trampolinie: Zawodnik wykonuje serie 10 różnych skoków na trampolinie (batucie). Przyrząd wyposażony jest w siatkę o wielkości 428 x 214 cm przymocowaną do stalowej ramy za pomocą sprężyn. Cała konstrukcja oddalona jest od ziemi o 115 cm. Taka konstrukcja pozwala wykonać najlepszym zawodnikom skoki na wysokość nawet 8 metrów!

W skokach synchronicznych ustawione są dwie trampoliny obok siebie na których dwóch zawodników lub dwie zawodniczki wykonują w tym samym czasie takie same skoki. Cała trudność tej konkurencji polega na „zgraniu" się dwóch osób w tym samym czasie we wszystkich ewolucjach w powietrzu.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!