Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Brązowy Medalista Świata Artur Zakrzewski- nikt mu nie podskoczy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Brązowy Medalista Świata Artur Zakrzewski- nikt mu nie podskoczy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2015

Ksmall.jpgowalewiacy lubią sport. Nie tylko go uprawiają i mu kibicują. Obalają przy tym mit, że nasza gmina pasjonuje się tylko piłką nożną i ręczną dziewcząt. Pojawia się co raz więcej sukcesów na innych polach.

Już nie tylko kolarze, biegacze, czy siłacze napawają nas dumą. Medale zdobywamy w innych, mniej spotykanych, ale równie emocjonujących dyscyplinach: wioślarstwo, karate, piłka plażowa, a ostatnio nawet skoki na trampolinie. Podziwiam młodych ludzi, którzy cały swój czas, praktycznie całe swoje życie poświęcają sportowej pasji. Jestem dumny wręczając stypendia i z myślą o nich powstała baza sportowa- informuje Andrzej Grabowski Burmistrz Kowalewa Pomorskiego.

Mieszkaniec Nowego Dworu Artur Zakrzewski, obecnie podopieczny klubu AZS- AWF Poznań, został stypendystą sportowym Nagrody Burmistrza w skokach na trampolinie. Posiada klasę Mistrzowską Międzynarodową i jest zawodnikiem kadry narodowej Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej.

Tylko w 2014r. w czasie Mistrzostw Świata w Daytona Beach (USA) w dniach 7-9 listopada w kategorii indywidualnej zajął 27 miejsce, zaś w skokach synchronicznych 3 miejsce. Na kwietniowych Mistrzostwach Europy w kat. indywidualnej doskoczył na 39 pozycję, zaś drużynowo zajął 6 miejsce. Poniżej linki do kilku ciekawych filmów z występów Artura.

https://www.youtube.com/watch?v=8YdSXJL4zZk

link: https://www.youtube.com/watch?v=oLepShhIRho (układ pierwszy w 25:55 minucie, natomiast drugi, trudniejszy oraz bardziej efektowny w 53:13min.).

Skoki indywidualne są dyscypliną olimpijską. W tym roku czekają mnie eliminacje do igrzysk olimpijskich w Rio w 2016r. Skoki na trampolinie to bardzo trudna dyscyplina. Częste treningi i zawody eksploatują stawy i szkielet. Ważna jest odpowiednia i rygorystyczna dieta oraz dbanie o formę. Jak dla większości sportowców najtrudniejsze jest pokonanie bariery finansowej. Pokrycie kosztów wyjazdów i stworzenie warunków do wyczynowego uprawiania sportu, czyli trener, opieka medyczna, zaplecze techniczne, a przede wszystkim sprzęt i baza lokalowa do jego ustawienia są dla mnie nie do przeskoczenia. W tym miejscu zwracam się do potencjalnych sponsorów o wsparcie. Uczestniczę w wielu imprezach sportowych o światowej renomie. Byłbym dumny stając się „ambasadorem" wspieranym przez lokalną firmę. Jestem otwarty na propozycję- informuje Artur Zakrzewski- brązowy medalista Mistrzostw Świata w synchronicznych skokach na trampolinie.   

Tak informacyjnie: Skoki na trampolinie: Zawodnik wykonuje serie 10 różnych skoków na trampolinie (batucie). Przyrząd wyposażony jest w siatkę o wielkości 428 x 214 cm przymocowaną do stalowej ramy za pomocą sprężyn. Cała konstrukcja oddalona jest od ziemi o 115 cm. Taka konstrukcja pozwala wykonać najlepszym zawodnikom skoki na wysokość nawet 8 metrów!

W skokach synchronicznych ustawione są dwie trampoliny obok siebie na których dwóch zawodników lub dwie zawodniczki wykonują w tym samym czasie takie same skoki. Cała trudność tej konkurencji polega na „zgraniu" się dwóch osób w tym samym czasie we wszystkich ewolucjach w powietrzu.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!