Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
23.02.2015

1.jpgZa nami półmetek ferii zimowych. Świetlica Socjoterapeutyczna zadbała o zapewnienie swym wychowankom czasu wolnego, w czasie zimowej przerwy od zajęć szkolnych. Pierwszy tydzień ferii poświęcony był na zajęcia taneczne, sportowe, manualne, teatralne, kulinarne itp. Uczestniczyły w nich głównie dzieci z grupy młodszej.

Pierwszego dnia miały miejsce zabawy integracyjne na sali gimnastycznej kowalewskiej podstawówki oraz zajęcia z origami prowadzone przez p. Małgorzatę Kamper w ramach wolontariatu.

Drugi dzień, to wyjazd na zabawę karnawałową do Pluskowęs, przypadającą w ostatki. Nasi wychowankowie bawili się z młodymi mieszkańcami pobliskiej miejscowości. Były wspólne zabawy, konkursy i ZUMBA oraz słodki poczęstunek.

W Środę Popielcową, młodzież  uczestniczyła w obrzędzie posypania głowy popiołem, odwiedziła grób śp. Krystyny Karpińskiej - wieloletniej wolontariuszki Świetlicy, zmarłej 1maja 2014 roku. 

Dzieci korzystały również z uroków kowalewskiej pływalni, wybrały się na pieszą wycieczkę na Główny Dworzec i mały rekonesans stacji PKP.

Był też czas na projekcję filmu, zagadki, kalambury, puzzle, Xboxa.

Ostatni dzień poświecony został na „lekcję teatralną" przeprowadzoną przez p. Marcina Rybackiego, który od kilku miesięcy jest w Świetlicy wolontariuszem oraz pokazy taneczne - do których choreografię wymyślili sami wychowankowie, jak i recytację wiersza przez najmłodszych.

Uczestnicy ferii codziennie zapewniony mieli obiad, dostarczany przez firmę gastronomiczną p. Adama Arbart. W ramach zajęć kulinarnych, dzieci pod okiem wychowawców przygotowały „obiad na życzenie" - pieczone udka z jabłkiem, czosnkiem i cebulką oraz pieczone ziemniaczki, surówkę i sok. Szarlotkę zaś, upiekły dla solenizanta Łukasza.

Zabrakło co prawda białego puchu za oknami, ale nie zabrakło dobrej zabawy i energii, która rozpierała nasze dzieciaki, którym życzymy udanego drugiego tygodnia zimowych ferii.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc przy realizacji zajęć, z którymi jeszcze widzimy się w tym tygodniu, podczas zajęć z grupą starszą...

Kłaniamy się nisko Pani sołtys Katarzynie Jaguś za ponowne zaproszenie do Pluskowęs i kontynuowanie z nami współpracy. Dziękujemy również Pani Danucie Skoniecznej - prowadzącej zajęcia taneczne z elementami ZUMBY - za zapewnienie dzieciom dobrej zabawy.

 ferie_swietlica.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!