Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ferie zimowe z Domem Kultury

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ferie zimowe z Domem Kultury Drukuj
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
24.02.2015

7.jpgW pierwszym tygodniu ferii zimowych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim organizował zajęcia dla dzieci z miasta i okolic, którzy każdego dnia odwiedzali placówkę w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.  

W pierwszym dniu ferii, po krótkiej pogadance na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania wypoczynku, uczestnicy wraz z opiekunami zabrali się do przygotowań do balu przebierańców. Każde dziecko stworzyło własną, kreatywną maskę. Następnego dnia maski oceniła komisja, najlepsze zostały wyróżnione a ich właściciele otrzymali nagrody.

Kolejny dzień ferii przebiegł tanecznie, bowiem odbył się wspomniany wcześniej bal - Bal Czytelnika. Uczestnicy zajęć dołączyli do czytelników Miejskiej Biblioteki i wszyscy wspólnie oglądali występ WTZ, brali udział w zabawach, konkursach i oglądali przedstawienie teatru Art-Re pn.: Wilk i zając na wakacjach.

Podczas kolejnych dni  uczestnicy  poznali co to recykling twórczy, m.in. z rolek po papierze stworzyli wyścigowe samochody. Pod okiem opiekunów udało się zrobić kolorowy ryż, a z niego każde dziecko wyczarowało piękne kwiaty. Uczestnicy robili również portrety swoich kolegów i wspólnie udało się zrobić wielką kwiatową kulę.

W każdym dniu zajęć podopieczni doskonalili także umiejętności intelektualne podczas rozwiązywania przygotowanych zagadek i quizów. Były zajęcia grupowe - gry, zabawy oraz zajęcia relaksacyjne.  Atrakcją były również puzzle 3d, które wywołały wiele radości i satysfakcji po ich ułożeniu.

Podczas Ferii z Domem Kultury dzieci bardzo aktywnie, kreatywnie i artystycznie spędzały czas poznając nowe techniki, narzędzia czy materiały plastyczne, brały udział w zajęciach integracyjnych i sportowych nawiązując nowe znajomości i przyjaźnie.

Na uroczystym zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i zgodnie twierdzili, że to był dobrze spędzony czas.

 

ferie_mgok_24_02_2015.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!