Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zainwestują w kowalewskiej Plastice kolejne miliony.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zainwestują w kowalewskiej Plastice kolejne miliony. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2015

tzmo_zinwestuja_000_27_02_15.jpgZainwestowanie kwoty 20mln. złotych i powstanie nowych 30 miejsc pracy to efekty czwartego zezwolenia na rozszerzenie strefy ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim, które otrzymały w dniu 24 lutego br. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Strefa obejmie kolejne części spółki Plastica należącej do wielkiej rodziny TZMO.

W Kowalewie Pomorskim działa 5 fabryk zatrudniających łącznie 1200 osób. Strefa ekonomiczna rozwija się tam od 2008 roku obejmując stopniowo kolejne obiekty. W ramach czwartego zezwolenia w istniejącej już hali fabryki folii i laminatu ustawione będą dwa nowe ciągi technologiczne do produkcji foli podwójnie perforowanych i laminatów paroprzepuszczalnych do wytwarzania unikatowych na światową skalę ekranów pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości. Są to surowce wykorzystywane w produkcji innych wyrobów higienicznych TZMO.

Jestem pod wrażeniem tempa rozwoju spółki TZMO jak i siły przebicia prezesa Jarosława Józefowicza i całego zarządu. Wszędzie atakują nas informacje o światowym kryzysie oraz o problemach na rynkach wschodnich, a ze strony Opatrunków zawsze otrzymuję pomyślne informacje: rozwój strefy, ekspansja na rynki amerykańskie czy przyznanie Diamentu Forbesa dla kowalewskiej Plasticy jako firmy na 3 miejscu w rankingu z przychodami powyżej 250mln.zł. Z oficjalnych zapowiedzi wiemy, że to nie koniec inwestycji w Kowalewie Pomorskim. Niebawem oddany zostanie do użytku nowy magazyn z wyrobami higienicznymi. Jako włodarz 11-tysięcznego samorządu najbardziej cieszą mnie kolejne miejsca pracy. Dzięki dobrej współpracy z prokurentem firmy Plastica Romanem Grzymowiczem na bieżąco otrzymuję informację o liczbie kowalewiaków pracujących w fabrykach. Zdaję sobie sprawę, że specyfika produkcji (sterylność, światowa technologia) wymaga odpowiednich umiejętności, predyspozycji zdrowotnych i wykształcenia. Cieszę się, że w składzie wielkiej rodziny pracowniczej firmy Plastica 70% to mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

tzmo_zinwestuja_27_02_15.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!