Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zainwestują w kowalewskiej Plastice kolejne miliony.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zainwestują w kowalewskiej Plastice kolejne miliony. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2015

tzmo_zinwestuja_000_27_02_15.jpgZainwestowanie kwoty 20mln. złotych i powstanie nowych 30 miejsc pracy to efekty czwartego zezwolenia na rozszerzenie strefy ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim, które otrzymały w dniu 24 lutego br. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Strefa obejmie kolejne części spółki Plastica należącej do wielkiej rodziny TZMO.

W Kowalewie Pomorskim działa 5 fabryk zatrudniających łącznie 1200 osób. Strefa ekonomiczna rozwija się tam od 2008 roku obejmując stopniowo kolejne obiekty. W ramach czwartego zezwolenia w istniejącej już hali fabryki folii i laminatu ustawione będą dwa nowe ciągi technologiczne do produkcji foli podwójnie perforowanych i laminatów paroprzepuszczalnych do wytwarzania unikatowych na światową skalę ekranów pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości. Są to surowce wykorzystywane w produkcji innych wyrobów higienicznych TZMO.

Jestem pod wrażeniem tempa rozwoju spółki TZMO jak i siły przebicia prezesa Jarosława Józefowicza i całego zarządu. Wszędzie atakują nas informacje o światowym kryzysie oraz o problemach na rynkach wschodnich, a ze strony Opatrunków zawsze otrzymuję pomyślne informacje: rozwój strefy, ekspansja na rynki amerykańskie czy przyznanie Diamentu Forbesa dla kowalewskiej Plasticy jako firmy na 3 miejscu w rankingu z przychodami powyżej 250mln.zł. Z oficjalnych zapowiedzi wiemy, że to nie koniec inwestycji w Kowalewie Pomorskim. Niebawem oddany zostanie do użytku nowy magazyn z wyrobami higienicznymi. Jako włodarz 11-tysięcznego samorządu najbardziej cieszą mnie kolejne miejsca pracy. Dzięki dobrej współpracy z prokurentem firmy Plastica Romanem Grzymowiczem na bieżąco otrzymuję informację o liczbie kowalewiaków pracujących w fabrykach. Zdaję sobie sprawę, że specyfika produkcji (sterylność, światowa technologia) wymaga odpowiednich umiejętności, predyspozycji zdrowotnych i wykształcenia. Cieszę się, że w składzie wielkiej rodziny pracowniczej firmy Plastica 70% to mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

tzmo_zinwestuja_27_02_15.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!