Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
04.03.2015

Zsmall.jpga nami dwa tygodnie ferii zimowych. Ten czas wychowankom Świetlicy upłynął bardzo aktywnie. O zajęciach mających miejsce w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku już pisaliśmy. A co działo się w kolejnym tygodniu? Młodzież, tym razem z grupy starszej, na  nudę również nie mogła narzekać. Podobnie były zajęcia sportowe, pobyt na kowalewskiej pływalni, zajęcia z origami, zajęcia teatralne - zapoznanie uczestników z arkanami pracy aktora i technikami teatralnymi przez Pana Marcina Rybackiego, zajęcia plastyczne „Vincent van Gogh - po naszemu" - młodzież wcieliła się w artystów malarzy wykonując własne kopie znanych obrazów. We wielkim skupieniu oglądano film pt. „Gwiazd naszych wina", wspólnie grano w KOCHAM CIĘ POLSKO!

A w ramach zajęć kulinarnych - „obiadu na życzenie" - raczono się pizzą.

Jednak atrakcją była wizyta w Gabinecie Masażu i Rehabilitacji REHABILIS. Pani Ewelina Pakuła zapoznała goszczącą młodzież z działalnością gabinetu, z pełną ofertą usług - masażem leczniczym i relaksacyjnym, masażem gorącymi kamieniami i Bańką Chińską, zabiegami typu: ultradźwięki, prądy DD, TENS, laseroterapia, lampa sollux, kinesiology taping. Na własnej skórze latorośl mogła spróbować namiastki zabiegów znajdujących się w ofercie. Wizyta zrobiła niebywałe wrażenie.

Wiele energii wyzwolił w uczestnikach pobyt na siłowni OLYMP, który był okazją promowania wśród młodzieży aktywnego trybu życia, podobnie jak korzystanie z dobrodziejstw basenu.

Poza tym odwiedzono kowalewskie przytulisko dla psów. Trudno było je opuszczać patrząc na spragnione bliskości człowieka pieski...

Przez cały tydzień młodzież podzielona na dwa zespoły przygotowywała się do prezentacji układów tanecznych, która miała miejsce ostatniego dnia ferii. W dniu podsumowującym zimowy wypoczynek znalazł się czas na projekcję filmików nagranych podczas warsztatów filmowych „Jak zostać filmowcem", które odbyły się w Świetlicy w lipcu 2009 roku.

Tak upłynął naszym wychowankom czas zimowych ferii. A teraz pora wracać do szkoły i wziąć się ostro do nauki.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom współpracującym ze Świetlicą, którzy pomogli przy realizacji tegorocznych ferii. Podziękowania należą się Pani Małgorzacie Seifert - Kamper prowadzącej zajęcia z origami, Panu Marcinowi Rybackiemu za przeprowadzenie „lekcji teatralnej", Kamili Witkowskiej, za to, że cały czas nam towarzyszyła. Dziękujemy również dyrekcji Szkoły Podstawowej za udostępnienie sali gimnastycznej,  pracownikom ZGKiM za oprowadzenie po „przytulisku", Pani Ewelinie Pakuła za poświęcony nam czas i zapoznanie z działalnością Gabinetu REHABILIS, Pani Lucynie Szczekockiej za udostępnienie siłowni i współpracę.

swietlica_2dzien_feri_04_03_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!