Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mała Szkoła z dużym oknem na świat.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mała Szkoła z dużym oknem na świat. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2015

mala_szk_z_duzym_oknem_09_03_15_000.jpgPrezentem- niespodzianką były przekazane Małej Szkole w Mlewie 3 zestawy komputerowe z nieodpłatnym dostępem do Internetu. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 6 marca br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z kierownikiem Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zytą Szymańską i pracownikiem Moniką Białkowską przekazali dla placówki stowarzyszeniowej nowy sprzęt pozyskany w ramach unijnego projektu Wykluczenia Cyfrowego.

W połowie stycznia do wsi Mlewo trafiło już 5 komputerów z tego projektu. Ustawiono je w świetlicy wiejskiej, aby służyły wszystkim mieszkańcom. Nowy sprzęt służyć będzie uczniom do poznawania świata, rozszerzania swoich horyzontów i rozwoju. Szkoła w Mlewie to najmniejsza placówka oświatowa w gminie, położona najdalej na uboczy. Leży nam na sercu jej los. Życzę, aby nowe komputery były mocno eksploatowane- podkreślał przekazując sprzęt Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Szkoła, dla której organem prowadzącym jest Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne TRIO w Mlewie otrzymuje od gminy subwencję oświatową na uczęszczające do klas I- III i oddziałów zerowych dzieci. W roczniku 2014/2015 jest ich 24 ze wsi Mlewiec i Mlewo. Posiada ona małą pracownię komputerową, ale sprzęt jest już ciut zużyty. Uczniowie do klasy IV-VI dowożone są do szkoły w Wielkim Rychnowie, zaś do gimnazjum do Kowalewa.

Szkoła otrzymała kilka lat temu 5 używanych komputerów. Dzieci szybko się rozwijają i sprzęt za nimi nie nadąża. Nowe komputery zostaną bardzo dobrze wykorzystane. Bardzo dziękuję burmistrzowi i kierownikowi MGOPS za pamięć o małej szkole i przekazane wsparcie. Do ostatniej chwili nie wiedziałam o tak wspaniałym prezencie. - podkreślała na spotkaniu dyrektor placówki Iwona Moszkowicz, która wspólnie ze skarbnikiem rady Rodziców Sylwią Zielińską odbierała sprzęt.

mala_szk_z_duzym_oknem_09_03_15_001.jpg
mala_szk_z_duzym_oknem_09_03_15_002.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!