Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mała Szkoła z dużym oknem na świat.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mała Szkoła z dużym oknem na świat. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2015

mala_szk_z_duzym_oknem_09_03_15_000.jpgPrezentem- niespodzianką były przekazane Małej Szkole w Mlewie 3 zestawy komputerowe z nieodpłatnym dostępem do Internetu. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 6 marca br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z kierownikiem Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zytą Szymańską i pracownikiem Moniką Białkowską przekazali dla placówki stowarzyszeniowej nowy sprzęt pozyskany w ramach unijnego projektu Wykluczenia Cyfrowego.

W połowie stycznia do wsi Mlewo trafiło już 5 komputerów z tego projektu. Ustawiono je w świetlicy wiejskiej, aby służyły wszystkim mieszkańcom. Nowy sprzęt służyć będzie uczniom do poznawania świata, rozszerzania swoich horyzontów i rozwoju. Szkoła w Mlewie to najmniejsza placówka oświatowa w gminie, położona najdalej na uboczy. Leży nam na sercu jej los. Życzę, aby nowe komputery były mocno eksploatowane- podkreślał przekazując sprzęt Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Szkoła, dla której organem prowadzącym jest Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne TRIO w Mlewie otrzymuje od gminy subwencję oświatową na uczęszczające do klas I- III i oddziałów zerowych dzieci. W roczniku 2014/2015 jest ich 24 ze wsi Mlewiec i Mlewo. Posiada ona małą pracownię komputerową, ale sprzęt jest już ciut zużyty. Uczniowie do klasy IV-VI dowożone są do szkoły w Wielkim Rychnowie, zaś do gimnazjum do Kowalewa.

Szkoła otrzymała kilka lat temu 5 używanych komputerów. Dzieci szybko się rozwijają i sprzęt za nimi nie nadąża. Nowe komputery zostaną bardzo dobrze wykorzystane. Bardzo dziękuję burmistrzowi i kierownikowi MGOPS za pamięć o małej szkole i przekazane wsparcie. Do ostatniej chwili nie wiedziałam o tak wspaniałym prezencie. - podkreślała na spotkaniu dyrektor placówki Iwona Moszkowicz, która wspólnie ze skarbnikiem rady Rodziców Sylwią Zielińską odbierała sprzęt.

mala_szk_z_duzym_oknem_09_03_15_001.jpg
mala_szk_z_duzym_oknem_09_03_15_002.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!