Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow DZIEŃ HISZPAŃSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIELKIEJ ŁĄCE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

DZIEŃ HISZPAŃSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIELKIEJ ŁĄCE Drukuj
Wpisał: Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar   
10.03.2015

indeks.jpgMoże z czasem zobaczymy rzeczy , których jak dotąd nie możemy sobie wyobrazić.

Galileusz

Radosnym „buenos tardes" powitał zebranych w sali pan Kamil Podlasiewski- lektor języka hiszpańskiego. Te słowa rozpoczęły czwarte z cyklu spotkanie projektu „Mały Europejczyk", tym razem poznawaliśmy kulturę i tradycję Hiszpanii. Spotkanie odbyło się 11 lutego 2015r.

 7.jpg

Pan Kamil bardzo ciekawie opowiadał o nam o tym pięknym kraju.

Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. To co najbardziej zaciekawiło uczniów to fakt, że w czasie Świąt Bożego Narodzenie prezenty przynoszą Trzej Królowie. Mieliśmy okazję oglądać film z parady Trzech Królów  organizowanej w miastach Hiszpanii. Ciekawostką okazał się również prezent, który dostają  na święta niegrzeczne dzieci. W tradycji polskiej przyjęła się rózga, w Hiszpanii- grudka węgla.

Bardzo widowiskowym świętem, o którym opowiadał nam nasz gość jest Święto Ognia -Fiesta de Las Fallas.

Dowiedzieliśmy się także, że co roku, w Pampelunie, w dniach 6-14 lipca organizowane są tzw. sanfermines, fiesty ku czci patrona miasta świętego Fermina, w czasie których odbywają się słynne encierros - gonitwy byków i ludzi po ulicach miasta.  Pan Kamil przyniósł nam elementy stroju, w który w dni tego święta ubierają się Hiszpanie.

 3.jpg

Nasz gość nauczył nas także piosenki pt. Veo Veo. Zgodnie stwierdziliśmy, że hiszpański nie jest trudny.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie wymawiając słowo „PA-TA-TAS"(czyli ziemniaki), zamiast polskiego „MAR-MO-LA-DA". Podziękowaliśmy naszemu gościowi za miłe spotkanie wręczając  na pamiątkę drobny upominek promujący naszą gminę.

2.jpg
 1.jpg

Niestety pan Kamil musiał wracać do swoich obowiązków, ale zostawił nam przepis na dalszą zabawę.  Był to przepis na tradycyjne hiszpańskie danie o nazwie Tortilla de patatas.

Uczniowie przynieśli z domu potrzebne produkty: ziemniaki cebulę i jaja. Wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowaniach. Dobrego humoru nie były w stanie popsuć nawet łzy pojawiające się w oczach podczas krojenia cebuli. W czasie pracy pomagały nam panie Sylwia Buczkowska i Wioletta Frankowicz, za co gorąco dziękujemy.

 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg

A oto efekt naszej wspólnej pracy.

Tortilla de patatas

 

Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie.

 

Organizatorzy

Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!