Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Kobiet- płeć piękna świętuje.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Kobiet- płeć piękna świętuje. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2015
dz_kob_p_laka_07_03_15_000.jpgPanie powinny mieć przez cały rok Dzień Kobiet. Ich praca nigdy nie będzie przeceniona, bo mają w życiu trudniej niż panowie. Muszą pogodzić obowiązki stworzenia i utrzymania ogniska domowego z realizacją swoich ambicji i pasji zawodowych. Pojawiają się głosy, że obchody Dnia Kobiet to relikt przeszłości, a jego idea już się zdewaluowała. Wielu kojarzy się z odwiecznymi goździkami i rajstopami. Patrząc na liczbę imprez zorganizowanych w gminie Kowalewo Pomorskie z okazji tego święta cieszę się, że Panie nie pozwoliły wyrwać sobie tego święta.

 

Pomimo, że kolejne pokolenia kobiet są co raz bardziej wyemancypowane i obrażają się na określenie „słaba płeć", to jednak my mężczyźni ośmielimy się życzyć Paniom uśmiechu, zadowolenia i cierpliwości do swoich panów- podkreślał na wielu spotkaniach z okazji Dnia Kobiet Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazując na ręce solenizantek kwiaty.

Pierwsze Dzień Kobiet świętowały panie z Towarzystwa Miłośników Kowalewa. Było to 3 marca. W tej organizacji są one siłą dominującą. Jednak płeć brzydka w tym dniu stanęła na wysokości zadania. Przewodniczący ToMiKo Joachim Kupski wraz z kolegami wręczyli paniom czekoladki i wiązankę kwiatów. Zaśpiewali również sto lat. Na scenie wystąpili podopieczni Doroty i Marka Piątkowskich: dzieci z zespołu Coda z tanecznym repertuarem oraz wokalistka Karolina Zielińska. Później były dyskusje i żarty.

W dniu 5 marca życzenia otrzymały panie z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów o czym już wcześniej napisaliśmy.

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6320&Itemid=16

7 i 8 marzec to apogeum świętowania.

W dniu 7 marca:

Panie działające w Stowarzyszeniu Kobiet Pruska Łąka do wspólnego świętowania zaprosiły Burmistrz Miasta Andrzeja Grabowskiego, radnego Jerzego Orłowskiego i sołtysa Zbigniewa Manikowskiego. Ich współmałżonkowie serwowali smaczny poczęstunek zapewniając, że wszystko przygotowali sami. Z przepięknym recitalem wystąpił tenor Andrzej Kuba Kubacki, który nie tylko wykonał arie operowe, operetkowe, ale również nowoczesne szlagiery muzyki pop.

Zaproszeni goście przekazali życzenia oraz kwiaty na ręce małżonki sołtysa i przewodniczącej stowarzyszenia Justyny Wegner, natomiast sołtys wręczył wszystkim paniom po róży. Wśród pań wylosowano kilka pamiątek oraz przeprowadzono pokaz makijażu.

dz_kob_p_laka_07_03_15_001.jpg
dz_kob_p_laka_07_03_15_002.jpg
dz_kob_p_laka_07_03_15_003.jpg
dz_kob_p_laka_07_03_15_004.jpg
dz_kob_p_laka_07_03_15_005.jpg
dz_kob_p_laka_07_03_15_006.jpg
dz_kob_p_laka_07_03_15_007.jpg

Sołtys sołectwa Mlewo Ryszard Lipiński wraz z radą sołecką podziękowali paniom za ich codzienny trud wspólnym poczęstunkiem i życzeniami. Do panów z Mlewa przyłączył się ks. kanonik Piotr Igielski oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Wszystkie smakowitości na stołach oraz 3 torty były dziełem p. Mirosławy Kwiatkowskiej, która społecznie od kilku lat dba o podniebienia Mlewian na wiejskich imprezach.

Składając życzenia Burmistrz Andrzej Grabowski przekazał kwiaty na ręce p. Krystyny Sałackiej oraz życzenia kultywowania obchodów Dnia Kobiet, które wprowadził dwa lata temu sołtys Ryszard Lipiński.

mlewo_dz_kob_07_03_15_001.jpg
mlewo_dz_kob_07_03_15_002.jpg
mlewo_dz_kob_07_03_15_003.jpg
mlewo_dz_kob_07_03_15_004.jpg

Dzień Kobiet w sołectwie Lipienica to już tradycja, Szczegóły TUTAJ

IV Gminny Dzień Kobiet również na stałe zagościł w kalendarzu imprez gminy Kowalewo Pomorskie. Uczestniczyło w nim prawie 300 pań i tylko 7 panów - członków Społecznej Rady ds. Kultury działającej przy MGOK. Życzenia przekazał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski składając kwiaty na ręce p. Teresy Karankowskiej, przewodniczący rady Jerzy Orłowski przekazując kwiaty na ręce p. Anny Grabowskiej oraz dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Niewidział. Dla pań zaśpiewali artyści sceny bydgoskiej. Repertuar zawierający największe utwory świata opery i operetki wykonane przez solistów Opery NOVA: Barbarę Ronę i Szymona Ronę przy akompaniamencie muzyków 4SOUND QUARTET w skaldzie: Michał Kwaśnik (I skrzypce), Bartosz Kwiatkowski (II skrzypce), Rafał Tworek (fortepian) i Krzysztof Sypek (kontrabas) trafił do ucha i serca pań. Owacjom nie było końca. Dziękując za występ Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski słowa szczególnych podziękowań skierował do muzyka kowalewiaka Krzysztofa Sypka, który zapewnił nam te emocje.

Jako przyjemny przerywnik odbyły się losowania 6 cennych nagród: 3 monografii gminy Kowalewo, 2 wejściówek do gabinetu masażu Eweliny Pakuły oraz zestawu kosmetyków firmy AVON.

gminny_dz_kob_07_03_15_001.jpg
gminny_dz_kob_07_03_15_002.jpg
 gminny_dz_kob_07_03_15_003.jpg
gminny_dz_kob_07_03_15_004.jpg
gminny_dz_kob_07_03_15_005.jpg
gminny_dz_kob_07_03_15_006.jpg

W dniu 8 marca:

Panie w KGW Sierakowo prężnie działają na rzecz swojej wsi, ale nie ukrywają, że również lubią być rozpieszczane. Tego trudnego działania w Dniu Kobiet podjęli się strażacy, którzy przeistoczyli się w kelnerów oraz wręczali wszystkim paniom kwiaty, radny Marcin Dunajski oraz członkowie rady sołeckiej. Ks. Adam Lis w pięknych słowach mówił o roli kobiety w społeczeństwie, a Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył na ręce pani przewodniczącej Marty Pawlik Śliwy kwiaty. (więcej szczegółów z uroczystości już wkrótce)

sierakowo_dz_kob_08_03_15_001.jpg
sierakowo_dz_kob_08_03_15_002.jpg
sierakowo_dz_kob_08_03_15_003.jpg
sierakowo_dz_kob_08_03_15_004.jpg
sierakowo_dz_kob_08_03_15_005.jpg

Wspólny Dzień Kobiet swoim paniom zorganizował sołtys Tomasz Matusewicz z Wielkiej Łąki i sołtys Gabriel Gimiński z Elzanowa. Wspierali ich w tym trudzie panowie z rad sołeckich. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczając kwiaty na ręce p. Danuty Drożdży (dyrektora lokalnej szkoły podstawowej) życzył każdego dnia jak najwięcej radości, a jak najmniej trosk. Wspólnie z ks. kanonikiem Benedyktem Drewek i sołtysami odśpiewali sto lat. Panie były oczarowane przyjęciem a szczególnie występem magika Mariusza Czajki, który potrafił wyczarować nawet pokaźny portfel. Co niektóre zapewniały, że przyślą swoich współmałżonków po nauki do magika. Panowie sołtysi sprawnie i z gracją wręczali paniom róże i zabawiali rozmową.

w_laka_elzanowo_08_03_15_001.jpg
w_laka_elzanowo_08_03_15_002.jpg
w_laka_elzanowo_08_03_15_003.jpg
w_laka_elzanowo_08_03_15_004.jpg
w_laka_elzanowo_08_03_15_005.jpg

Na świętowanie do Wielkiego Rychnowa zawitało ponad 120 pań z 3 wsi (W. Rychnowa, Borówna i Nowego Dworu). Sołtysi Zdzisław Czarnomski i Piotr Strzelecki wraz z panami z rad sołeckich uwijali się jak w ukropie serwując kawę, ciasto i tradycyjnego już grzańca. Przyjemność paniom sprawił występ zespołu Bend Toruński oraz wręczone każdej kwiaty. Burmistrz Miasta przekazał wiązankę kwiatów dla pań na ręce p. radnej Małgorzaty Szczepańskiej Zillmann i życzył świętowania przez cały rok.

bor_rych_dz_kob_08_03_15_001.jpg
 bor_rych_dz_kob_08_03_15_002.jpg
 bor_rych_dz_kob_08_03_15_003.jpg
bor_rych_dz_kob_08_03_15_004.jpg
bor_rych_dz_kob_08_03_15_005.jpg
bor_rych_dz_kob_08_03_15_006.jpg

Ale to jeszcze nie koniec świętowania. Już niedługo swoje święto będą miały również panie z sołectwa Piątkowo o czym skrupulatnie poinformujemy.

Życie kobiety, szczególnie na wsi jest trudne. Muszą one pogodzić rolę matki z ciężką pracą w gospodarstwie. Dlatego tak ważne są chwile wspólnych spotkań, gdzie można zapomnieć o problemach i przyjemnie spędzić czas. Życzę, aby mieszkanki naszej gminy spotykały się jak najczęściej i zawsze pamiętały o swoich mężczyznach - podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski.

 


 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!