Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z wizytą w samorządzie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z wizytą w samorządzie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.03.2015

Psmall.jpgrzebywający z wizytą w kowalewskim gimnazjum student z Indonezji Harry Kurniawan w dniu 17 marca br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, Zastępca Dyrektora Agnieszka Kilińska Piotrkowska, nauczyciele: Arletta Żuławska- Jastrzębska i Katarzyna Marciniak oraz młodzież o szczególnym upodobaniu do języka angielskiego.

Panowie wymienili się spostrzeżeniami na temat różnic kulturowych, edukacyjnych i samorządowych obu krajów. Gościowi spodobała się rodzinna atmosfera panująca w mieście i w szkole, natomiast kowalewiacy zastanawiali się jak to jest, gdy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej 16 stopni, a 2 dolary pozwolą na dość wystawną, kilkudniową egzystencję.

Student stosunków międzynarodowych na Universitas Jederal Soedirman na wyspie Jawa odwiedził Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ramach projektu wymiany młodzieży AIESEC. W projekcie tym uczestniczył kowalewiak Jakub Zwoliński, któremu bardzo skutecznie udało się zainteresować naszym miastem innego uczestnika. Zaowocowało to zawiązaniem się wielu przyjaźni. 

Wizyta naszego gościa jest wspaniałym przykładem promocji gminy poprzez młodych ambasadorów. Cieszę się, że młodzi ludzie podróżując po świecie nie zapominają o swoim mieście, wychwalają jego walory i potrafią skutecznie zachęcić innych do przyjazdu. Bardzo dziękuje panu Jakubowi Zwolińskiemu za skuteczną promocję, dyrekcji szkoły za przychylność do pomysłu, a uczniom i nauczycielom za gościnność- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczając panu Harremu pamiątkowe souveniry.

Gość, oprócz przeprowadzenia kilku lekcji języka angielskiego, integrował się z gimnazjalną społecznością oraz zwiedzał miasto, a uczniowie służąc jako przewodnicy mogli skutecznie podszkolić język i przypomnieć sobie ważne fakty z życia gminy.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!