Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow II posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

II posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2015
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy w dniu 18 marca w drugim posiedzeniu Komitetu Sterującego, który skupia wszystkich 25 członków porozumienia ZIT.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku podpisano umowę tworzącą Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - obejmujące swoim obszarem Bydgoszcz i Toruń, oba powiaty i gminy w ich strukturach oraz Nakło nad Notecią, Szubin, Łabiszyn i Kowalewo Pomorskie. 

Była to umowa cywilno-prawna i to właśnie zakwestionowała Komisja Europejska. Na posiedzeniu KM zastępca Prezydenta Bydgoszczy Łukasz Niedźwiecki przedstawił alternatywy wyjścia z sytuacji. Członkowie mają do wyboru: zawarcie porozumienia lub zawiązanie stowarzyszenia. Najważniejszym i decyzyjnym argumentem jest tu czas, który przemawia na korzyść porozumienia. Osiągnięcie kompromisu pozwoli na wykorzystanie ponad 150 mln euro, które mają do 2020 roku trafić na projekty przygotowane w ramach bydgosko-toruńskiego ZIT-u.

Ostateczne decyzje dotyczące zawarcia porozumienia mają zapaść na III posiedzeniu KS w dniu 1 kwietnia.

ii_posiedzenie_zit_18_03_15_001.jpg
 ii_posiedzenie_zit_18_03_15_002.jpg
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_003.jpg
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!