Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow II posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

II posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2015
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy w dniu 18 marca w drugim posiedzeniu Komitetu Sterującego, który skupia wszystkich 25 członków porozumienia ZIT.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku podpisano umowę tworzącą Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - obejmujące swoim obszarem Bydgoszcz i Toruń, oba powiaty i gminy w ich strukturach oraz Nakło nad Notecią, Szubin, Łabiszyn i Kowalewo Pomorskie. 

Była to umowa cywilno-prawna i to właśnie zakwestionowała Komisja Europejska. Na posiedzeniu KM zastępca Prezydenta Bydgoszczy Łukasz Niedźwiecki przedstawił alternatywy wyjścia z sytuacji. Członkowie mają do wyboru: zawarcie porozumienia lub zawiązanie stowarzyszenia. Najważniejszym i decyzyjnym argumentem jest tu czas, który przemawia na korzyść porozumienia. Osiągnięcie kompromisu pozwoli na wykorzystanie ponad 150 mln euro, które mają do 2020 roku trafić na projekty przygotowane w ramach bydgosko-toruńskiego ZIT-u.

Ostateczne decyzje dotyczące zawarcia porozumienia mają zapaść na III posiedzeniu KS w dniu 1 kwietnia.

ii_posiedzenie_zit_18_03_15_001.jpg
 ii_posiedzenie_zit_18_03_15_002.jpg
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_003.jpg
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!