Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rusza nabór do klas pierwszych, zerówek i przedszkola

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rusza nabór do klas pierwszych, zerówek i przedszkola Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

W1.jpg gminie Kowalewo Pomorskie powoli zbliżamy się do rozpoczęcia naboru do zerówek działających przy szkołach podstawowych oraz do miejskiego przedszkola. 

Wszystkie pięciolatki, czyli dzieci urodzone w 2010 roku, obowiązkowo muszą przejść roczne przygotowanie przedszkolne. Takie są wymogi i każde polskie miasto i gmina musi im zapewnić miejsce w przedszkolu lub w klasie zerowej w szkole podstawowej. Pozostałe miejsca w przedszkolu komisja podzieli między 4 i 3 latki, które mogą, ale nie muszą być zapisane przez rodziców do przedszkola. W tym roku wszystkie dzieci 6-letnie  urodzone w 2009 roku oraz 7-latki z drugiej połowy 2008r. obowiązkowo idą do klasy I szkoły podstawowej. W podjęciu decyzji przez rodziców w spr. wyboru placówki przedszkolnej czy szkolnej pomocą służą nauczyciele z oddziałów zerowych oraz  poradnie pedagogiczne.

Od sześciu lat w gminie Kowalewo Pomorskie szkoły organizują spotkania informacyjne dla rodziców. Zapraszają na nie organ prowadzący oraz specjalistów, którzy pomogą rodzicom podjąć tę niekiedy trudną decyzję. Nasze placówki są w pełni przygotowane na przyjęcie dzieci 5-cio i 6-cio letnich. Szkoły są bezpieczne, dobrze wyposażone, a kadra odpowiednio wykształcona i posiadająca dodatkowe kwalifikacje. Rodzice mogą czuć się spokojni powierzając nam swoje skarby- na spotkaniach (m.in. w dniu 19.03. w Wielkim Rychnowie) podkreśla zawsze Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!