Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rusza nabór do klas pierwszych, zerówek i przedszkola

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rusza nabór do klas pierwszych, zerówek i przedszkola Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

W1.jpg gminie Kowalewo Pomorskie powoli zbliżamy się do rozpoczęcia naboru do zerówek działających przy szkołach podstawowych oraz do miejskiego przedszkola. 

Wszystkie pięciolatki, czyli dzieci urodzone w 2010 roku, obowiązkowo muszą przejść roczne przygotowanie przedszkolne. Takie są wymogi i każde polskie miasto i gmina musi im zapewnić miejsce w przedszkolu lub w klasie zerowej w szkole podstawowej. Pozostałe miejsca w przedszkolu komisja podzieli między 4 i 3 latki, które mogą, ale nie muszą być zapisane przez rodziców do przedszkola. W tym roku wszystkie dzieci 6-letnie  urodzone w 2009 roku oraz 7-latki z drugiej połowy 2008r. obowiązkowo idą do klasy I szkoły podstawowej. W podjęciu decyzji przez rodziców w spr. wyboru placówki przedszkolnej czy szkolnej pomocą służą nauczyciele z oddziałów zerowych oraz  poradnie pedagogiczne.

Od sześciu lat w gminie Kowalewo Pomorskie szkoły organizują spotkania informacyjne dla rodziców. Zapraszają na nie organ prowadzący oraz specjalistów, którzy pomogą rodzicom podjąć tę niekiedy trudną decyzję. Nasze placówki są w pełni przygotowane na przyjęcie dzieci 5-cio i 6-cio letnich. Szkoły są bezpieczne, dobrze wyposażone, a kadra odpowiednio wykształcona i posiadająca dodatkowe kwalifikacje. Rodzice mogą czuć się spokojni powierzając nam swoje skarby- na spotkaniach (m.in. w dniu 19.03. w Wielkim Rychnowie) podkreśla zawsze Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!