Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pora na wiosenne porządki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pora na wiosenne porządki Drukuj
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
24.03.2015

porzadek.jpgNadeszła wiosna - piękna pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Dni stają się ciepłe i słoneczne. Niestety, na terenach zielonych, chodnikach i ulicach leżą różnorodne odpady - puste butelki, papiery, worki foliowe, niedopałki papierosów, psie odchody itp.

Mając na uwadze poprawę estetyki naszej gminy po sezonie zimowym, zwracam się z  prośbą do wszystkich mieszkańców, szczególnie zaś do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników oraz do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby - nie zwlekając - przystąpili do wiosennego porządkowania posesji, za które są odpowiedzialni.

Korzystny wizerunek gminy jest dobrem wszystkich jego mieszkańców, zadbajmy więc o to wspólnie. Służby komunalne już przystąpiły do wiosennego sprzątania, zatem nie oglądajmy się na innych i zacznijmy porządki od własnego otoczenia. Należy przy tym podkreślić, iż dbałość o  estetykę otoczenia nie może sprowadzać się do jednorazowych akcji, lecz musi stać się całoroczną praktyką i obyczajem mieszkańców, podobnie jak troska o infrastrukturę komunalną i przeciwstawianie się aktom wandalizmu.

Wspólnie zadbajmy więc o to, aby wypracowane na terenie naszej gminy standardy w  zakresie utrzymania czystości i porządku oraz konserwacji zieleni pozostały zachowane i  starajmy się, by gmina Kowalewo Pomorskie była zawsze postrzegana jako gmina czysta i zadbana.BURMISTRZ MIASTA

/-/ Andrzej Grabowski

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!