Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pora na wiosenne porządki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pora na wiosenne porządki Drukuj
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
24.03.2015

porzadek.jpgNadeszła wiosna - piękna pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Dni stają się ciepłe i słoneczne. Niestety, na terenach zielonych, chodnikach i ulicach leżą różnorodne odpady - puste butelki, papiery, worki foliowe, niedopałki papierosów, psie odchody itp.

Mając na uwadze poprawę estetyki naszej gminy po sezonie zimowym, zwracam się z  prośbą do wszystkich mieszkańców, szczególnie zaś do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników oraz do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby - nie zwlekając - przystąpili do wiosennego porządkowania posesji, za które są odpowiedzialni.

Korzystny wizerunek gminy jest dobrem wszystkich jego mieszkańców, zadbajmy więc o to wspólnie. Służby komunalne już przystąpiły do wiosennego sprzątania, zatem nie oglądajmy się na innych i zacznijmy porządki od własnego otoczenia. Należy przy tym podkreślić, iż dbałość o  estetykę otoczenia nie może sprowadzać się do jednorazowych akcji, lecz musi stać się całoroczną praktyką i obyczajem mieszkańców, podobnie jak troska o infrastrukturę komunalną i przeciwstawianie się aktom wandalizmu.

Wspólnie zadbajmy więc o to, aby wypracowane na terenie naszej gminy standardy w  zakresie utrzymania czystości i porządku oraz konserwacji zieleni pozostały zachowane i  starajmy się, by gmina Kowalewo Pomorskie była zawsze postrzegana jako gmina czysta i zadbana.BURMISTRZ MIASTA

/-/ Andrzej Grabowski

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!