Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pierwszy nowy dowód w gminie Kowalewo Pomorskie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pierwszy nowy dowód w gminie Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

O1111111.jpgd 1 marca weszły w życie nowe dowody osobiste. Pierwszy nowy egzemplarz, jeszcze ciepły, odebrała w dniu 24 marca pani Iwona Trzmiel. Odbierając dokument z rąk burmistrza Andrzeja Grabowskiego poinformowała, że procedura była szybka i bezproblemowa. Zachęca do wymiany dokumentu. Naprawdę to nie boli.

Cieszę się, że proces przebiega sprawnie. Słuchając w mediach o problemach związanych z wdrażaniem i korzystaniem z systemu Źródło byłem pełen obaw jak debiut wprowadzania zmian wypadnie u nas. Najbardziej obawiałem się faktu bieżącego wprowadzania danych do systemu. Do tej pory interesant składał druk, a pracownik go wrzucał w system. Słyszymy, że  wprowadzanie danych online powoduje często zawieszenie systemu i spowolnienie procesu. Skutkuje to niezadowoleniem interesanta, który musi więcej czasu spędzić jako petent w urzędzie, a przecież każda zmiana powinna dążyć do ograniczenia biurokracji. Słysząc jednak, że moje obawy okazały się bezpodstawne zapraszam do USC, szczególnie, że zgodnie z nowymi przepisami dowód u nas może wymienić każdy obywatel Polski.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Nowe dokumenty zawierać będą szereg zabezpieczeń, które utrudnią fałszowanie i wykorzystanie ich do nielegalnego procederu. Posiadają specjalne mikrodruki, tłoczenia, a do ich wytworzenia użyto specjalne farby. Na dowodzie znajdą się opisy po angielsku i informacje o polskim obywatelstwie. Zdjęcie posiadacza są dwukrotnie powtórzone.

Mimo że obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w styczniu 2016 r., z nowych dowodów już od 1 marca znikną adresy zameldowania. Dzięki temu przy przeprowadzkach nie trzeba będzie wymieniać dokumentów. Nie będzie też informacji o kolorze oczu, wzroście oraz  skanu podpisu posiadacza. Dla pewności pozostaje nr PESEL, którego weryfikację ma możliwość wiele instytucji (choćby urząd skarbowy, policja, itp.). Brak adresu w dowodzie nie powinien być więc przeszkodą przy załatwianiu spaw urzędowych.- wymienia kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Kliber.

1111111.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!