Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pierwszy nowy dowód w gminie Kowalewo Pomorskie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pierwszy nowy dowód w gminie Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

O1111111.jpgd 1 marca weszły w życie nowe dowody osobiste. Pierwszy nowy egzemplarz, jeszcze ciepły, odebrała w dniu 24 marca pani Iwona Trzmiel. Odbierając dokument z rąk burmistrza Andrzeja Grabowskiego poinformowała, że procedura była szybka i bezproblemowa. Zachęca do wymiany dokumentu. Naprawdę to nie boli.

Cieszę się, że proces przebiega sprawnie. Słuchając w mediach o problemach związanych z wdrażaniem i korzystaniem z systemu Źródło byłem pełen obaw jak debiut wprowadzania zmian wypadnie u nas. Najbardziej obawiałem się faktu bieżącego wprowadzania danych do systemu. Do tej pory interesant składał druk, a pracownik go wrzucał w system. Słyszymy, że  wprowadzanie danych online powoduje często zawieszenie systemu i spowolnienie procesu. Skutkuje to niezadowoleniem interesanta, który musi więcej czasu spędzić jako petent w urzędzie, a przecież każda zmiana powinna dążyć do ograniczenia biurokracji. Słysząc jednak, że moje obawy okazały się bezpodstawne zapraszam do USC, szczególnie, że zgodnie z nowymi przepisami dowód u nas może wymienić każdy obywatel Polski.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Nowe dokumenty zawierać będą szereg zabezpieczeń, które utrudnią fałszowanie i wykorzystanie ich do nielegalnego procederu. Posiadają specjalne mikrodruki, tłoczenia, a do ich wytworzenia użyto specjalne farby. Na dowodzie znajdą się opisy po angielsku i informacje o polskim obywatelstwie. Zdjęcie posiadacza są dwukrotnie powtórzone.

Mimo że obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w styczniu 2016 r., z nowych dowodów już od 1 marca znikną adresy zameldowania. Dzięki temu przy przeprowadzkach nie trzeba będzie wymieniać dokumentów. Nie będzie też informacji o kolorze oczu, wzroście oraz  skanu podpisu posiadacza. Dla pewności pozostaje nr PESEL, którego weryfikację ma możliwość wiele instytucji (choćby urząd skarbowy, policja, itp.). Brak adresu w dowodzie nie powinien być więc przeszkodą przy załatwianiu spaw urzędowych.- wymienia kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Kliber.

1111111.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!