Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejny laureat w gimnazjum

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny laureat w gimnazjum Drukuj
Wpisał: Anna Górna   
24.03.2015
small.jpgZ nieskrywaną radością i ogromną satysfakcją przekazuję informację o kolejnym sukcesie ucznia naszego gimnazjum. Filip Cierniakowski z klasy IIIc zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

Jest to szczególnie wyjątkowe, bo pierwsze tego typu osiągnięcie w piętnastoletniej historii szkoły. Finał konkursu odbył się w minioną sobotę, tj. 21 marca w toruńskim Gimnazjum nr 3. Bardzo wielu uczniów - aż 244 gimnazjalistów przystąpiło do rozwiązywania pisemnego testu konkursowego, a następnie każdy z nich odpowiadał indywidualnie przed komisją na wylosowane pytania. Filipowi należą się duże gratulacje, gdyż tematyka konkursowa była bardzo rozległa. Oprócz znajomości zagadnień gramatycznych i leksykalnych wykraczających znacznie poza program nauczania w gimnazjum, musiał wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak literatura, geografia, historia, sport, kultura i życie codzienne krajów anglojęzycznych. Oczywiście wszystko w języku angielskim! Osiągnięcie Filipa to uwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań i rzetelnej samokształceniowej pracy. To godziny rozwiązywania testów i ślęczenia nad książkami. To efekt oglądania wielu programów anglojęzycznych, filmów w oryginalnej wersji językowej, czy zwykłego, wydawałoby się, słuchania muzyki. Co więcej, Filipa charakteryzuje jeszcze to „coś", czyli predyspozycje i niezwykła swoboda językowa, które połączone z pasją stały się doskonałą receptą na sukces. Congratulations Filip!!!

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!