Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejny laureat w gimnazjum

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny laureat w gimnazjum Drukuj
Wpisał: Anna Górna   
24.03.2015
small.jpgZ nieskrywaną radością i ogromną satysfakcją przekazuję informację o kolejnym sukcesie ucznia naszego gimnazjum. Filip Cierniakowski z klasy IIIc zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

Jest to szczególnie wyjątkowe, bo pierwsze tego typu osiągnięcie w piętnastoletniej historii szkoły. Finał konkursu odbył się w minioną sobotę, tj. 21 marca w toruńskim Gimnazjum nr 3. Bardzo wielu uczniów - aż 244 gimnazjalistów przystąpiło do rozwiązywania pisemnego testu konkursowego, a następnie każdy z nich odpowiadał indywidualnie przed komisją na wylosowane pytania. Filipowi należą się duże gratulacje, gdyż tematyka konkursowa była bardzo rozległa. Oprócz znajomości zagadnień gramatycznych i leksykalnych wykraczających znacznie poza program nauczania w gimnazjum, musiał wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak literatura, geografia, historia, sport, kultura i życie codzienne krajów anglojęzycznych. Oczywiście wszystko w języku angielskim! Osiągnięcie Filipa to uwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań i rzetelnej samokształceniowej pracy. To godziny rozwiązywania testów i ślęczenia nad książkami. To efekt oglądania wielu programów anglojęzycznych, filmów w oryginalnej wersji językowej, czy zwykłego, wydawałoby się, słuchania muzyki. Co więcej, Filipa charakteryzuje jeszcze to „coś", czyli predyspozycje i niezwykła swoboda językowa, które połączone z pasją stały się doskonałą receptą na sukces. Congratulations Filip!!!

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!