Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow II Rejonowy Konkurs Recytatorski twórczości patronki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

II Rejonowy Konkurs Recytatorski twórczości patronki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Ilona Plewa   
30.03.2015
Dniafotka.jpg 27 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole II Rejonowy Konkurs Recytatorski klas 0 - III pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Konkurs recytatorski twórczości Marii Konopnickiej jest już tradycją w naszej szkole z uwagi na to, że to właśnie ta pisarka jest naszą patronką. Organizacją tegorocznego konkursu zajęły się: p. Ilona Plewa, p. Justyna Bąkowska oraz p. Katarzyna Sierakowska - nauczycielki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.  Swoją obecnością na konkursie zaszczycili nas pan Dyrektor Benedykt Mroziński oraz przedstawicielka Urzędu Miasta pani sekretarz Ewa Bąk. Młodych artystów oceniało jury
w składzie: p. Maria Skrzeszewska - polonistka Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim oraz p. Krzysztof Zaniewski - polonista Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim. Atrakcją konkursu były odwiedziny tajemniczego gościa, a mianowicie patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. W rolę słynnej poetki wcieliła się pani Justyna Bąkowska. Poetka opowiedziała pokrótce wszystkim zebranym o swojej twórczości, po czym ogłoszono otwarcie konkursu.
Patronka naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem wysłuchała recytacji wierszy wszystkich młodych wykonawców. Piękna dekoracja oraz prezentacje uczestników konkursu wprowadziły widzów w magiczny świat bajki. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z klas 0-III z następujących szkół: Szkoła Podstawowa z Kowalewa Pomorskiego, Publiczne Przedszkole z Kowalewa Pomorskiego, Szkoła Podstawowa z Wielkiego Rychnowa, Szkoła Podstawowa z Pluskowęs, Szkoła Podstawowa z Zielenia oraz Publiczne Przedszkole nr 2 z Golubia-Dobrzynia. Uczestników konkursu oceniało jury w dwóch kategoriach: klasy 0 - I i klasy II - III. Ustalono, że na główną nagrodę Grand Prix  w I kategorii wiekowej zasługuje występ Martyny Sobocińskiej z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz M. Konopnickiej pt. „Jasio Śpioszek". W tej samej kategorii pierwsze miejsce otrzymała Zuzanna Barańska z klasy I Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, która przedstawiła wiersz pt. „Stefek Burczymucha". Drugie miejsce zajęła Kornelia Dąbkowska z Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Dziewczynka ujęła jury wierszem pt. „Ogródek". Natomiast trzecie miejsce zdobyła Nikola Juszczak z klasy O Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach z wierszem „Wielkie pranie". W kategorii klas II - III nagrodę Grand Prix otrzymała Julia Tucholska z klasy II Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, która oczarowała jury oraz publiczność swoim scenicznym talentem, prezentując wstęp bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi".  Pierwsze miejsce zajęła Kinga Krzyżanowska z klasy II Szkoły Podstawowej  w Pluskowęsach za recytację wiersza „Parasol". Drugie miejsce uzyskała Amelia Żuławska z klasy III Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz pt. „Pan Zielonka". Michał Zacharek z klasy III Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zajął trzecie miejsce za wiersz pt. „Zamiary Stasia". Podczas obrad jury uczestnicy konkursu, wychowawcy i rodzice udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy a rodzicom i nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu. Pięknie dziękujemy sponsorom: Burmistrzowi Miasta Kowalewa Pomorskiego - p. Andrzejowi Grabowskiemu oraz Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, ponieważ dzięki nim wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali nagrody w formie pamiątkowej książeczki z wierszami Marii Konopnickiej oraz dyplomy. Laureaci konkursu dodatkowo otrzymali statuetki za nagrodę Grand Prix, gry edukacyjne i książki. Dziękujemy również panom  i paniom z obsługi za pomoc w organizacji konkursu. 

fotka.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!