Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow II Rejonowy Konkurs Recytatorski twórczości patronki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

II Rejonowy Konkurs Recytatorski twórczości patronki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Ilona Plewa   
30.03.2015
Dniafotka.jpg 27 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole II Rejonowy Konkurs Recytatorski klas 0 - III pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Konkurs recytatorski twórczości Marii Konopnickiej jest już tradycją w naszej szkole z uwagi na to, że to właśnie ta pisarka jest naszą patronką. Organizacją tegorocznego konkursu zajęły się: p. Ilona Plewa, p. Justyna Bąkowska oraz p. Katarzyna Sierakowska - nauczycielki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.  Swoją obecnością na konkursie zaszczycili nas pan Dyrektor Benedykt Mroziński oraz przedstawicielka Urzędu Miasta pani sekretarz Ewa Bąk. Młodych artystów oceniało jury
w składzie: p. Maria Skrzeszewska - polonistka Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim oraz p. Krzysztof Zaniewski - polonista Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim. Atrakcją konkursu były odwiedziny tajemniczego gościa, a mianowicie patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. W rolę słynnej poetki wcieliła się pani Justyna Bąkowska. Poetka opowiedziała pokrótce wszystkim zebranym o swojej twórczości, po czym ogłoszono otwarcie konkursu.
Patronka naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem wysłuchała recytacji wierszy wszystkich młodych wykonawców. Piękna dekoracja oraz prezentacje uczestników konkursu wprowadziły widzów w magiczny świat bajki. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z klas 0-III z następujących szkół: Szkoła Podstawowa z Kowalewa Pomorskiego, Publiczne Przedszkole z Kowalewa Pomorskiego, Szkoła Podstawowa z Wielkiego Rychnowa, Szkoła Podstawowa z Pluskowęs, Szkoła Podstawowa z Zielenia oraz Publiczne Przedszkole nr 2 z Golubia-Dobrzynia. Uczestników konkursu oceniało jury w dwóch kategoriach: klasy 0 - I i klasy II - III. Ustalono, że na główną nagrodę Grand Prix  w I kategorii wiekowej zasługuje występ Martyny Sobocińskiej z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz M. Konopnickiej pt. „Jasio Śpioszek". W tej samej kategorii pierwsze miejsce otrzymała Zuzanna Barańska z klasy I Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, która przedstawiła wiersz pt. „Stefek Burczymucha". Drugie miejsce zajęła Kornelia Dąbkowska z Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Dziewczynka ujęła jury wierszem pt. „Ogródek". Natomiast trzecie miejsce zdobyła Nikola Juszczak z klasy O Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach z wierszem „Wielkie pranie". W kategorii klas II - III nagrodę Grand Prix otrzymała Julia Tucholska z klasy II Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, która oczarowała jury oraz publiczność swoim scenicznym talentem, prezentując wstęp bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi".  Pierwsze miejsce zajęła Kinga Krzyżanowska z klasy II Szkoły Podstawowej  w Pluskowęsach za recytację wiersza „Parasol". Drugie miejsce uzyskała Amelia Żuławska z klasy III Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz pt. „Pan Zielonka". Michał Zacharek z klasy III Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zajął trzecie miejsce za wiersz pt. „Zamiary Stasia". Podczas obrad jury uczestnicy konkursu, wychowawcy i rodzice udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy a rodzicom i nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu. Pięknie dziękujemy sponsorom: Burmistrzowi Miasta Kowalewa Pomorskiego - p. Andrzejowi Grabowskiemu oraz Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, ponieważ dzięki nim wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali nagrody w formie pamiątkowej książeczki z wierszami Marii Konopnickiej oraz dyplomy. Laureaci konkursu dodatkowo otrzymali statuetki za nagrodę Grand Prix, gry edukacyjne i książki. Dziękujemy również panom  i paniom z obsługi za pomoc w organizacji konkursu. 

fotka.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!