Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mała szkoła w Pluskowęsach z dużym zapałem...

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mała szkoła w Pluskowęsach z dużym zapałem... Drukuj
Wpisał: Katarzyna Lewandowska   
02.04.2015

jajko_02.jpgNasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Konkursie na najpiękniejszą pisankę w rozmiarze XXL dla przedszkoli i szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Okazało się, że wszystkich ekscytowało wzięcie udziału w wielkiej przygodzie plastycznej  na wykonanie zdobienia formy płaskiej pisanki w rozmiarze XXL. Jej wymiar przerósł nasze oczekiwania, bo wynosił 2m wysokości i około 1,5 m szerokości, co spowodowało zaskakujące sytuacje związane z przewiezieniem tej formy z Torunia do Pluskowęs.

W ciągu zaledwie tygodnia uczniowie klas 4-6 projektowali i wcielali w życie swoje pomysły związane z ozdobieniem pisanki...także nauczyciele nie szczędzili cennych porad dotyczących dopracowania pomysłów młodzieży. Ozdoby wykonywali uczniowie, uczyli się nawzajem nowych technik, a także rozwijali współpracę między kolegami z innych roczników. Każdemu zależało by wykonać swoją pracę jak najlepiej, aby nasza pisanka zachwycała oryginalnością. Uczniowie i nauczyciele włożyli w jej ozdobę, bardzo dużo serca , zaangażowania  i czasu . Warto może nadmienić, że zajączek w centralnej części pisanki jest zrobiony z bazi i trawy ozdobnej- kosztowało to dużo wkładu i cierpliwości, ale widząc go z bliska można poczuć jego miękkość. 

Wiemy że konkurencja jest duża, wygrana byłaby wspaniałą nagrodą, ale jeśli nawet nam się nie uda... ozdabianie tej pisanki było wspaniałą przygodą i pozostanie wspaniałym wspomnieniem dla każdego kto sie zaangażował. Szczególne podziękowania składam na rece Pani dyrektor Renaty Kałuży, że wyraziła aprobatę na wzięcie udziału szkoły w takim przedsięwzięciu, dziękuję uczniom za wkład pracy, a także za nieocenioną pomoc pani Violettcie Pieda i Małgorzacie Seifert-Kamper.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z kolejnych etapów pracy i efekt finałowy. Nasza praca stała się także tłem dla imprez związanych ze świątami wielkanocnymi w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie podziwiało ja wielu uczestników tychże imprez.

Pisanka w rozmiarze XXL w szkole o rozmiarze M w Pluskowęsach- my nie boimy sie żadnych wyzwań!!!

 jajko.jpg
 jajko_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!