Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mała szkoła w Pluskowęsach z dużym zapałem...

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mała szkoła w Pluskowęsach z dużym zapałem... Drukuj
Wpisał: Katarzyna Lewandowska   
02.04.2015

jajko_02.jpgNasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Konkursie na najpiękniejszą pisankę w rozmiarze XXL dla przedszkoli i szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Okazało się, że wszystkich ekscytowało wzięcie udziału w wielkiej przygodzie plastycznej  na wykonanie zdobienia formy płaskiej pisanki w rozmiarze XXL. Jej wymiar przerósł nasze oczekiwania, bo wynosił 2m wysokości i około 1,5 m szerokości, co spowodowało zaskakujące sytuacje związane z przewiezieniem tej formy z Torunia do Pluskowęs.

W ciągu zaledwie tygodnia uczniowie klas 4-6 projektowali i wcielali w życie swoje pomysły związane z ozdobieniem pisanki...także nauczyciele nie szczędzili cennych porad dotyczących dopracowania pomysłów młodzieży. Ozdoby wykonywali uczniowie, uczyli się nawzajem nowych technik, a także rozwijali współpracę między kolegami z innych roczników. Każdemu zależało by wykonać swoją pracę jak najlepiej, aby nasza pisanka zachwycała oryginalnością. Uczniowie i nauczyciele włożyli w jej ozdobę, bardzo dużo serca , zaangażowania  i czasu . Warto może nadmienić, że zajączek w centralnej części pisanki jest zrobiony z bazi i trawy ozdobnej- kosztowało to dużo wkładu i cierpliwości, ale widząc go z bliska można poczuć jego miękkość. 

Wiemy że konkurencja jest duża, wygrana byłaby wspaniałą nagrodą, ale jeśli nawet nam się nie uda... ozdabianie tej pisanki było wspaniałą przygodą i pozostanie wspaniałym wspomnieniem dla każdego kto sie zaangażował. Szczególne podziękowania składam na rece Pani dyrektor Renaty Kałuży, że wyraziła aprobatę na wzięcie udziału szkoły w takim przedsięwzięciu, dziękuję uczniom za wkład pracy, a także za nieocenioną pomoc pani Violettcie Pieda i Małgorzacie Seifert-Kamper.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z kolejnych etapów pracy i efekt finałowy. Nasza praca stała się także tłem dla imprez związanych ze świątami wielkanocnymi w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie podziwiało ja wielu uczestników tychże imprez.

Pisanka w rozmiarze XXL w szkole o rozmiarze M w Pluskowęsach- my nie boimy sie żadnych wyzwań!!!

 jajko.jpg
 jajko_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!