Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Akcja profilaktyczna  Obcy - niebezpieczny

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Akcja profilaktyczna  Obcy - niebezpieczny Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
21.04.2015
small.jpgWspółczesny świat przynosi nam coraz więcej zagrożeń, na które w dużej mierze narażone są małe dzieci. Zakres niebezpieczeństw jest niepokojący, gdyż dotyka najmłodszych i najbardziej bezbronnych. Niezbędne jest wyrobienie u dzieci odruchu nieufności wobec nieznajomych - obcych.

W związku z tym należy podejmować różne działania, aby nasze dzieci czuły się bezpieczne na co dzień. 16 kwietnia w naszej szkole pojawił się wyjątkowy gość - asp. Małgorzata Lipińska z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu - Dobrzyniu. Celem zorganizowanej akcji  było uwrażliwienie dzieci z klas 0 -I na kontakt z osobą nieznajomą, unikanie sytuacji trudnych i niebezpiecznych, a także ukształtowanie w umyśle dziecka nawyku stanowczego odpowiadania „nie".  Pani policjantka przypomniała dzieciom, że nie tylko muszą być ostrożne w kontaktach z nieznajomymi osobami, ale także z obcymi zwierzętami. Dzieci przećwiczyły pozycję „ na żółwia", która uchroni ich miękkie części ciała przed atakiem psa. Scenka sytuacyjna pt. „ Nieznajomy na drodze Szymona i Kacpra" pozwoliła dzieciom wyciągnąć słuszne wnioski, które znalazły swoje odzwierciedlenie na plakatach - kodeksach zachowań w stosunku do obcych, które dzieci przygotowały wspólnie z wychowawcami. Całą akcję można podsumować w kilku zdaniach - ochrona dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami czyhającymi w domu, szkole i na podwórku to priorytet zarówno dla wychowawców, rodziców, jak i służb mundurowych. Zamiast straszyć dzieci, co  może im grozić ze strony nieznajomych i kogo należy uznać za potencjalnie groźnego, uświadamiajmy je od najmłodszych lat.

policjanci_podst_20_04_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!