Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Akcja profilaktyczna  Obcy - niebezpieczny

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Akcja profilaktyczna  Obcy - niebezpieczny Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
21.04.2015
small.jpgWspółczesny świat przynosi nam coraz więcej zagrożeń, na które w dużej mierze narażone są małe dzieci. Zakres niebezpieczeństw jest niepokojący, gdyż dotyka najmłodszych i najbardziej bezbronnych. Niezbędne jest wyrobienie u dzieci odruchu nieufności wobec nieznajomych - obcych.

W związku z tym należy podejmować różne działania, aby nasze dzieci czuły się bezpieczne na co dzień. 16 kwietnia w naszej szkole pojawił się wyjątkowy gość - asp. Małgorzata Lipińska z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu - Dobrzyniu. Celem zorganizowanej akcji  było uwrażliwienie dzieci z klas 0 -I na kontakt z osobą nieznajomą, unikanie sytuacji trudnych i niebezpiecznych, a także ukształtowanie w umyśle dziecka nawyku stanowczego odpowiadania „nie".  Pani policjantka przypomniała dzieciom, że nie tylko muszą być ostrożne w kontaktach z nieznajomymi osobami, ale także z obcymi zwierzętami. Dzieci przećwiczyły pozycję „ na żółwia", która uchroni ich miękkie części ciała przed atakiem psa. Scenka sytuacyjna pt. „ Nieznajomy na drodze Szymona i Kacpra" pozwoliła dzieciom wyciągnąć słuszne wnioski, które znalazły swoje odzwierciedlenie na plakatach - kodeksach zachowań w stosunku do obcych, które dzieci przygotowały wspólnie z wychowawcami. Całą akcję można podsumować w kilku zdaniach - ochrona dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami czyhającymi w domu, szkole i na podwórku to priorytet zarówno dla wychowawców, rodziców, jak i służb mundurowych. Zamiast straszyć dzieci, co  może im grozić ze strony nieznajomych i kogo należy uznać za potencjalnie groźnego, uświadamiajmy je od najmłodszych lat.

policjanci_podst_20_04_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!