Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Szkolenie OSP i LPR

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Szkolenie OSP i LPR Drukuj
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
27.04.2015
Wsmall.jpg dniu 22 kwietnia 2015r. w Wielkiej Łące zostało przeprowadzone szkolenie Ochotniczych Straży Pożarnych z KSRG (czyli OSP Kowalewo Pomorskie, OSP Wielkie Rychnowo i OSP Wrocki) z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Szkolenie miało na celu praktyczne sprawdzenie współdziałania jednostek OSP z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Dodatkową trudnością dla strażaków miała być pora, o której przeprowadzono szkolenie - po godz. 2035. Strażacy jednak nie mieli z tym żadnego problemu. Szkolenie przebiegło sprawnie.

Lądowisko w Wielkiej Łące ustanowione na mocy Uchwały w Nr XV/144/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. jest przystosowane do nocnych lądowań.

Lądowanie śmigłowca LPR i widok strażaków w bojowych mundurach wywołały duże zainteresowanie wśród mieszkańców sołectwa, zwłaszcza tych najmłodszych. Dla najwytrwalszych obserwatorów na koniec szkolenia była możliwość porozmawiania z załogą śmigłowca i strażakami. Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Golubiu-Dobrzyniu, kpt. Witold Juszczak opowiedział zebranym mieszkańcom o pracy strażaków i współpracy z LPR. Z kolei członkowie załogi śmigłowca wytłumaczyli na czym polega ich praca i jak ważna jest w ratowaniu życia. Była również możliwość obejrzenia kabiny śmigłowca. Dzieci mogły, poczuć się jak strażacy, siedząc za kierownicą samochodu strażackiego jednostki OSP Kowalewo Pomorskie.

Praktyczne szkolenia strażaków z jednostek OSP mają na celu nie tylko sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności, ale również zapoznanie ludzi z pracą strażaków i promocję Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest to jedna z metod popularyzacji ochrony przeciwpożarowej i budowania zaufania do służb ratowniczych.

 straz_01.jpg
 straz_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!