Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XI Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XI Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska - organizator konkursu   
29.04.2015
small_1111.jpgW piątek, 24 kwietnia 2015r.  w  Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pom. po raz kolejny najmłodsi mieszkańcy nie tylko popisali się swoim talentem recytatorskim, ale także udowodnili, że warto dbać o otaczającą nas przyrodę. Tego dnia odbyła się kolejna -  XI edycja „Konkursu Wiersza Ekologicznego" , którego organizacja stała się już coroczną tradycją naszego przedszkola.

W tym roku odbył się on pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:

- p. Ewa Bąk - sekretarz gminy

- p. Jerzy Orłowski - Przewodniczący Rady Miejskiej

- p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia

I choć za nami już ponad dziesięć  edycji tego recytatorskiego konkursu, z pewnością nie stracił on nic na swych założeniach i nadal jest doskonałym przykładem edukacji ekologicznej i  przyrodniczej, którą można prowadzić w różny sposób, także poprzez recytację wierszy ukazujących piękno i oryginalność natury. Być może taka a nie inna forma konkursu sprawia, że niezmiennie od wielu lat cieszy się on dużym zainteresowaniem . Do udziału     w konkursie zgłosiło się 29  dzieci, z przedszkoli i oddziałów „0" z całego powiatu.  Wykonawców oceniało jury w składzie:  p. Jolanta Wypych - logopeda, p. Katarzyna Grabowska - nauczycielka klas  I - III oraz p. Barbara Niewidział - dyrektor M-GOK w Kowalewie Pom. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze.
Ostatecznie laureatami konkursu zostali:  

-  I miejsce   Martyna Sobocińska  z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.

- II miejsce Jagoda Dębińska z Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pom  oraz Julia Sobczak z Przedszkola Publicznego   w Kowalewie Pom

- III miejsce Adam Okoński z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

w Ostrowitem oraz Zuzanna Paradowska z Publicznego Przedszkola

nr 2 w Gołubiu-Dobrzyniu.

Wyróżnienia otrzymali:

- Szymon Bekier z SP w Wielkiej Łące

- Dawid Lewandowski z SP w Pluskowęsach

- Liliana Serocka z SP w Mlewie

- Wiktoria Tymkowska z SP w Wielkim Rychnowie

- Maciej Sztuczka z Przedszkola BIM -BAM -BINO  w Miliszewach

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy oraz słodki poczęstunek. Dzieci z radością odbierały nagrody, które z pewnością zachęcą ich do udziału w kolejnych konkursach. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy wspomogli nas w organizacji całej imprezy oraz  dostarczyli wiele pięknych emocji uczestnikom cieszącym się z otrzymanych  nagród i upominków.

Naszymi zaszczytni sponsorami  byli:

- Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie,

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu,

- CONKRET Z. R. Trejderowscy  Sp.j.

- Hurtownia Olejów i Paliw OLKOP Gabriel Krokowski,

- Sklep Zoologiczno-Wędkarski  MILA,

- Stowarzyszenie Rolników  w Kowalewie Pom. STOROL,

- F.H. PLAST-MIX  Marek Szatkowski,

- Pizzeria Da - Noi

- p. A. Orfin,

- p. J. Koralewski,

- p. J. Szewczyk,

- p. A. Piątkowska

Gratulujemy laureatom, dziękujemy opiekunom i wszystkim  uczestnikom za udział w konkursie. Zapraszamy na kolejną edycję już  za rok.                       

dzien_ziemi_przedszkole.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!