Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolak Mistrzem Matematyki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolak Mistrzem Matematyki Drukuj
Wpisał: D. Michałek, I. Wrzesińska   
30.04.2015

6.jpgZnamy zwycięzcę VI edycji gminnego konkursu  matematycznego dla dzieci 5-6 letnich pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki"

29.04.2015 roku już po raz VI  w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim  odbył się gminny konkurs matematyczny pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki". Zmagania małych matematyków oglądali zaproszeni goście w osobach: Sekretarz  Miasta, pani Ewy Bąk, która przybyła w zastępstwie pana Burmistrza,  przewodniczącego Komisji Oświaty  pana Jerzego Koralewskiego,  przewodniczącej  Rady Rodziców  pani Anny Wardzińskiej, dyrektor SP w Wielkiej Łące pani Danuty Drożdży oraz dyrektora naszej szkoły pana Benedykta Mrozińskiego.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie; przewodnicząca pani K. Grabowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pani Danuta Kraśniewska nauczyciel matematyki w naszej szkole oraz  pan Marcin Działdowski, nauczyciel wychowania przedszkolnego z Miejskiego Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.

Podobnie  jak w ubiegłych edycjach w konkursie zmierzyli się przedstawiciele  dzieci 5-6 letnich z oddziałów przedszkolnych z czterech szkół podstawowych z naszej gminy oraz reprezentant Przedszkola Publicznego  w Kowalewie Pom. Z SP w Wielkim Rychnowie w konkursie wziął udział Miłosz Szczerba, z SP w Wielkiej Łące  Szymon Betkier, z SP w Pluskowęsach Nikola Juszczak. Przedszkole reprezentował  Tomasz Walenda,  natomiast z naszej szkoły udział wzięły dzieci z trzech grup przedszkolnych. Grupę 0a  reprezentował Jakub Marcinkowski, grupę 0b Maksym Jaroszewski i  grupę 0c Bartosz Sankiewicz.

Przedszkolaki zmierzyły się z 7 zadaniami matematycznymi. Dzieci układały matematyczne puzzle, szukały kamieni dla swojej żabki, pokonując wyznaczoną drogę, wykazały się umiejętnością odejmowania. Pomogły Pani Wiośnie ułożyć  konewki na półkach, posługując się liczebnikami porządkowymi, a także układały rytmy i przeliczały wiosenne wzory. Po rozwiązaniu wszystkich zadań komisja udała się na obrady. Po burzliwej dyskusji i dokładnym przeliczeniu wszystkich punktów udało  się wyłonić  zwycięzcę - został nim Szymon Betkier z oddziału przedszkolnego z  Wielkiej Łąki,  II miejsce, a zarazem tytuł wicemistrzowski zdobył  Jakub Marcinkowski z oddziału przedszkolnego w Kowalewie Pom -grupa 0a,.  Na podium, na III miejscu usytuował się Tomasz Walenda z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.  Wszystkie dzieci zostały obdarowane pięknymi nagrodami, których sponsorami byli: Burmistrz  Miasta  Kowalewa Pomorskiego pan Andrzej Grabowski, Rada Rodziców działająca przy SP w Kowalewie Pom oraz pan Łukasz Łabich - firma PHU „Beno".   Jako że matematyka to królowa nauk pani Danuta Kraśniewska - nauczyciel matematyki w naszej szkole  obdarowała wszystkie dzieci koronami.  Sponsorom  pragniemy serdecznie podziękować, bo to właśnie dzięki ich hojności   mogłyśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Po ogłoszeniu wyników   zrobiliśmy  pamiątkowe zdjęcie i w doskonałych nastrojach rozeszliśmy się do domów. Już dziś zapraszamy kolejnych małych matematyków na następny konkurs w przyszłym roku.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 6.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!