Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolak Mistrzem Matematyki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolak Mistrzem Matematyki Drukuj
Wpisał: D. Michałek, I. Wrzesińska   
30.04.2015

6.jpgZnamy zwycięzcę VI edycji gminnego konkursu  matematycznego dla dzieci 5-6 letnich pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki"

29.04.2015 roku już po raz VI  w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim  odbył się gminny konkurs matematyczny pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki". Zmagania małych matematyków oglądali zaproszeni goście w osobach: Sekretarz  Miasta, pani Ewy Bąk, która przybyła w zastępstwie pana Burmistrza,  przewodniczącego Komisji Oświaty  pana Jerzego Koralewskiego,  przewodniczącej  Rady Rodziców  pani Anny Wardzińskiej, dyrektor SP w Wielkiej Łące pani Danuty Drożdży oraz dyrektora naszej szkoły pana Benedykta Mrozińskiego.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie; przewodnicząca pani K. Grabowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pani Danuta Kraśniewska nauczyciel matematyki w naszej szkole oraz  pan Marcin Działdowski, nauczyciel wychowania przedszkolnego z Miejskiego Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.

Podobnie  jak w ubiegłych edycjach w konkursie zmierzyli się przedstawiciele  dzieci 5-6 letnich z oddziałów przedszkolnych z czterech szkół podstawowych z naszej gminy oraz reprezentant Przedszkola Publicznego  w Kowalewie Pom. Z SP w Wielkim Rychnowie w konkursie wziął udział Miłosz Szczerba, z SP w Wielkiej Łące  Szymon Betkier, z SP w Pluskowęsach Nikola Juszczak. Przedszkole reprezentował  Tomasz Walenda,  natomiast z naszej szkoły udział wzięły dzieci z trzech grup przedszkolnych. Grupę 0a  reprezentował Jakub Marcinkowski, grupę 0b Maksym Jaroszewski i  grupę 0c Bartosz Sankiewicz.

Przedszkolaki zmierzyły się z 7 zadaniami matematycznymi. Dzieci układały matematyczne puzzle, szukały kamieni dla swojej żabki, pokonując wyznaczoną drogę, wykazały się umiejętnością odejmowania. Pomogły Pani Wiośnie ułożyć  konewki na półkach, posługując się liczebnikami porządkowymi, a także układały rytmy i przeliczały wiosenne wzory. Po rozwiązaniu wszystkich zadań komisja udała się na obrady. Po burzliwej dyskusji i dokładnym przeliczeniu wszystkich punktów udało  się wyłonić  zwycięzcę - został nim Szymon Betkier z oddziału przedszkolnego z  Wielkiej Łąki,  II miejsce, a zarazem tytuł wicemistrzowski zdobył  Jakub Marcinkowski z oddziału przedszkolnego w Kowalewie Pom -grupa 0a,.  Na podium, na III miejscu usytuował się Tomasz Walenda z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.  Wszystkie dzieci zostały obdarowane pięknymi nagrodami, których sponsorami byli: Burmistrz  Miasta  Kowalewa Pomorskiego pan Andrzej Grabowski, Rada Rodziców działająca przy SP w Kowalewie Pom oraz pan Łukasz Łabich - firma PHU „Beno".   Jako że matematyka to królowa nauk pani Danuta Kraśniewska - nauczyciel matematyki w naszej szkole  obdarowała wszystkie dzieci koronami.  Sponsorom  pragniemy serdecznie podziękować, bo to właśnie dzięki ich hojności   mogłyśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Po ogłoszeniu wyników   zrobiliśmy  pamiątkowe zdjęcie i w doskonałych nastrojach rozeszliśmy się do domów. Już dziś zapraszamy kolejnych małych matematyków na następny konkurs w przyszłym roku.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 6.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!