Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z życzeniami u solenizantki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z życzeniami u solenizantki Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2015

111.jpgW dniu 4 maja br, z okazji imienin siostrze Monice Teresie Gojtowskiej z Zakonu Sióstr Elżbietanek życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożyli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z małżonką oraz dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska wraz z małżonkiem (prywatnie sąsiedzi sióstr). Uśmiechnięta solenizantka wraz z siostrą Eweliną przyjęła gości tradycyjnym, własnymi wypiekami.

Jako jeden z 5 Honorowych Obywateli naszej gminy godnie piastuje to wyróżnienie. Jest dla wszystkich wyjątkowa. Jako jedyna jest spotykana na co dzień. Ma dla każdego czas na rozmowę i dobre słowo. Pracując w parafii ponad 60 lat zawsze służyła dobrą radą i pomocą medyczną. Nie ma mieszkańca, który na wspomnienie o naszej zakonnicy nie uśmiechnął by się. W imieniu wszystkich zawszę życzę zdrowia i uśmiechu oraz proszę o modlitwę - podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.    

Przypomnijmy, że Siostra Monika - Teresa Gojtowska - otrzymała tytuł Honorowego  Obywatela  Gminy Kowalewo Pomorskie uchwałą Rady Miejskiej Nr XVII/179/08 z dnia 11.11.2008 r. Urodziła się 09.01.1930 r. w Leszczynkach, na Kaszubach. Podczas pracy w Szpitalu Powiatowym w Kartuzach po raz pierwszy zetknęła się z Siostrami Elżbietankami. Pierwsze śluby złożyła w dniu 16.08.1950 r., natomiast kolejne, a zarazem ostateczne w dniu 25.08.1955 r. Do Kowalewa przybyła w 1958 r. i początkowo pracowała w charakterze pielęgniarki. W czasie stanu wojennego rozdawała dary napływające z zagranicy. Od 1991 r. przez 3 lata prowadziła lekcje religii w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Obecnie, od wielu lat bezinteresownie dba o szaty liturgiczne i służy w tutejszym kościele. W tym roku siostra świętować będzie 65 rocznicę złożenia Ślubów Zakonnych.

111.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!