Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z życzeniami u solenizantki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z życzeniami u solenizantki Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2015

111.jpgW dniu 4 maja br, z okazji imienin siostrze Monice Teresie Gojtowskiej z Zakonu Sióstr Elżbietanek życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożyli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z małżonką oraz dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska wraz z małżonkiem (prywatnie sąsiedzi sióstr). Uśmiechnięta solenizantka wraz z siostrą Eweliną przyjęła gości tradycyjnym, własnymi wypiekami.

Jako jeden z 5 Honorowych Obywateli naszej gminy godnie piastuje to wyróżnienie. Jest dla wszystkich wyjątkowa. Jako jedyna jest spotykana na co dzień. Ma dla każdego czas na rozmowę i dobre słowo. Pracując w parafii ponad 60 lat zawsze służyła dobrą radą i pomocą medyczną. Nie ma mieszkańca, który na wspomnienie o naszej zakonnicy nie uśmiechnął by się. W imieniu wszystkich zawszę życzę zdrowia i uśmiechu oraz proszę o modlitwę - podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.    

Przypomnijmy, że Siostra Monika - Teresa Gojtowska - otrzymała tytuł Honorowego  Obywatela  Gminy Kowalewo Pomorskie uchwałą Rady Miejskiej Nr XVII/179/08 z dnia 11.11.2008 r. Urodziła się 09.01.1930 r. w Leszczynkach, na Kaszubach. Podczas pracy w Szpitalu Powiatowym w Kartuzach po raz pierwszy zetknęła się z Siostrami Elżbietankami. Pierwsze śluby złożyła w dniu 16.08.1950 r., natomiast kolejne, a zarazem ostateczne w dniu 25.08.1955 r. Do Kowalewa przybyła w 1958 r. i początkowo pracowała w charakterze pielęgniarki. W czasie stanu wojennego rozdawała dary napływające z zagranicy. Od 1991 r. przez 3 lata prowadziła lekcje religii w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Obecnie, od wielu lat bezinteresownie dba o szaty liturgiczne i służy w tutejszym kościele. W tym roku siostra świętować będzie 65 rocznicę złożenia Ślubów Zakonnych.

111.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!