Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w gminie Kowalewo Pomorskie, czyli 53 mln na unijne zadania

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w gminie Kowalewo Pomorskie, czyli 53 mln na unijne zadania Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.05.2015

25.jpgOd godziny 17.00 do 19.00 w dniu 9 maja br. na Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim królowała niebieska flaga. Tematem imprezy, zorganizowanej w ramach Dnia Otwartego Funduszy Europejskich były środki unijne ściągnięte do gminy Kowalewo Pomorskie.

Dzień Otwarty to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie obywatelom informacji o środkach jakie pozyskały samorządy i pokazanie konkretnych projektów z jakich na co dzień korzystają mieszkańcy.

Koordynatorzy projektu: Karolina Kowalska i Magdalena Gadomska pod hasłem „Małym i dużym PROW wspaniale służy" szczegółowo skupiły się na dwóch zadaniach, ale nie zapomniały również o zrealizowanych 83 unijnych projektach na łączną wartość 53mln.zł. w tym wartość dofinansowania 24mln. Właśnie kowalewskie Centrum jest przykładem dobrej konsolidacji w realizacji kilku projektów. Te najbardziej efektywne były zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) pt.: „Budowa zespołu boisk z placem zabaw w Kowalewie Pomorskim - III etap centrum" i „Zakup i montaż siłowni zewnętrznej przy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim". W Dniu Otwartym uczestniczył również burmistrz miasta Andrzej Grabowski oraz radni.

Cieszę się, że mieszkańcy mogli w jednym miejscu zobaczyć jakie inwestycje unijne przeprowadzono w Kowalewie. Wielu zwiedzających nawet nie zdawało sobie z tego sprawy w ilu dziedzinach życia codziennego otrzymaliśmy dofinansowanie w minionej perspektywie unijnej. Liczę, że i ta nadchodząca będzie równie owocna dla naszego samorządu- podkreślał w czasie otwarcia festynu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

Pomimo niepewnej pogody wiele osób było zaciekawionych działalnością samorządu w temacie środków unijnych. Punkt informacyjny cieszył się dużym zainteresowaniem. Pani Magdalena Gadomska- pracownik urzędu, który specjalizuje się w pozyskiwaniu środków unijnych i jednocześnie prezes Lokalnej Grupy Działania Dolina Drwęcy rozdawała broszury informacyjne, foldery, kalendarze, i gadżety z logo konkretnych działań. Zwiedzający podziwiali wystawy opisujące wszystkie projekty zrealizowane w ramach pozyskanych środków unijnych.

Animatorzy sportu zachęcali do korzystania z poszczególnych boisk, prowadzili rozgrywki na boisku plażowym. Kujawsko- Pomorski Prezes Zw. Szachowego Benedykt Mroziński na szachownicy plenerowej pokazywał jak rozgrywać trudne partie. Na placu zabaw, który stał się placem budowy powstawały piękne budowle. Organizatorzy wyróżnili osiem trzyosobowych zespołów.

W konkursie plastycznym dzieci i młodzież tworzyła wspaniałe rysunki o tematyce unijnych inwestycji. Królowały na nich place zabaw i pływalnia. Nagrodzono 15 prac. Animatorzy Kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury organizowali zabawy ruchowe oraz malowali twarze. W konkursie sprawnościowym skoków na skakance brało udział 27 osób- dzieci i dorosłych. Mistrz tej zabawy wykręcił 480 skoków.

Na siłowni zewnętrznej (Fit-park) specjalista rehabilitacji Ewelina Pakuła udzielała porad jak bezpiecznie i z korzyścią dla zdrowia pracować na 10 elementach siłowni. Jakie zabiegi rehabilitacyjno-korekcyjne dla osób z dysfunkcjami są optymalne.

Najmłodsi mogli skorzystać przejażdżki kucykiem, a zabawki na placu zabaw przeżywały totalne oblężenie.

pow_01.jpg
 pow_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!