Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w gminie Kowalewo Pomorskie, czyli 53 mln na unijne zadania

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w gminie Kowalewo Pomorskie, czyli 53 mln na unijne zadania Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.05.2015

25.jpgOd godziny 17.00 do 19.00 w dniu 9 maja br. na Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim królowała niebieska flaga. Tematem imprezy, zorganizowanej w ramach Dnia Otwartego Funduszy Europejskich były środki unijne ściągnięte do gminy Kowalewo Pomorskie.

Dzień Otwarty to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie obywatelom informacji o środkach jakie pozyskały samorządy i pokazanie konkretnych projektów z jakich na co dzień korzystają mieszkańcy.

Koordynatorzy projektu: Karolina Kowalska i Magdalena Gadomska pod hasłem „Małym i dużym PROW wspaniale służy" szczegółowo skupiły się na dwóch zadaniach, ale nie zapomniały również o zrealizowanych 83 unijnych projektach na łączną wartość 53mln.zł. w tym wartość dofinansowania 24mln. Właśnie kowalewskie Centrum jest przykładem dobrej konsolidacji w realizacji kilku projektów. Te najbardziej efektywne były zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) pt.: „Budowa zespołu boisk z placem zabaw w Kowalewie Pomorskim - III etap centrum" i „Zakup i montaż siłowni zewnętrznej przy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim". W Dniu Otwartym uczestniczył również burmistrz miasta Andrzej Grabowski oraz radni.

Cieszę się, że mieszkańcy mogli w jednym miejscu zobaczyć jakie inwestycje unijne przeprowadzono w Kowalewie. Wielu zwiedzających nawet nie zdawało sobie z tego sprawy w ilu dziedzinach życia codziennego otrzymaliśmy dofinansowanie w minionej perspektywie unijnej. Liczę, że i ta nadchodząca będzie równie owocna dla naszego samorządu- podkreślał w czasie otwarcia festynu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

Pomimo niepewnej pogody wiele osób było zaciekawionych działalnością samorządu w temacie środków unijnych. Punkt informacyjny cieszył się dużym zainteresowaniem. Pani Magdalena Gadomska- pracownik urzędu, który specjalizuje się w pozyskiwaniu środków unijnych i jednocześnie prezes Lokalnej Grupy Działania Dolina Drwęcy rozdawała broszury informacyjne, foldery, kalendarze, i gadżety z logo konkretnych działań. Zwiedzający podziwiali wystawy opisujące wszystkie projekty zrealizowane w ramach pozyskanych środków unijnych.

Animatorzy sportu zachęcali do korzystania z poszczególnych boisk, prowadzili rozgrywki na boisku plażowym. Kujawsko- Pomorski Prezes Zw. Szachowego Benedykt Mroziński na szachownicy plenerowej pokazywał jak rozgrywać trudne partie. Na placu zabaw, który stał się placem budowy powstawały piękne budowle. Organizatorzy wyróżnili osiem trzyosobowych zespołów.

W konkursie plastycznym dzieci i młodzież tworzyła wspaniałe rysunki o tematyce unijnych inwestycji. Królowały na nich place zabaw i pływalnia. Nagrodzono 15 prac. Animatorzy Kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury organizowali zabawy ruchowe oraz malowali twarze. W konkursie sprawnościowym skoków na skakance brało udział 27 osób- dzieci i dorosłych. Mistrz tej zabawy wykręcił 480 skoków.

Na siłowni zewnętrznej (Fit-park) specjalista rehabilitacji Ewelina Pakuła udzielała porad jak bezpiecznie i z korzyścią dla zdrowia pracować na 10 elementach siłowni. Jakie zabiegi rehabilitacyjno-korekcyjne dla osób z dysfunkcjami są optymalne.

Najmłodsi mogli skorzystać przejażdżki kucykiem, a zabawki na placu zabaw przeżywały totalne oblężenie.

pow_01.jpg
 pow_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!